Wersja do druku

37 stron: « < 17 18 19 20 21 22 23 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam pytanie dot. szycia.
Otóż, dopiero co planuję kupić maszynę, ale jak kiedyś u kogoś próbowałam, na kartce papieru, to jedno mnie niepokoiło. Otóż zależnie od siły nacisku na pedał, co za tym idzie, prędkości szycia, była różnica między odległościami wbicia igły. Mam nadzieję, że w miarę dobrze to wytłumaczyłam. W każdym razie, jak to zrobić, by ścieg/szew był równy?
Mam nadzieję, że pytanie nie jest śmieszne, no i dobrze sprecyzowane...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie ma zależności pomiędzy pedałem a długością ściegu. Może maszyna była rozlegulowana, może materiał był popychany rękoma za mocno.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie ma zależności pomiędzy pedałem a długością ściegu. Może maszyna była rozlegulowana, może materiał był popychany rękoma za mocno.
Aha, bardzo możliwe, ze rozregulowana, ponieważ była to stara maszyna, nieużywana. Ale też możliwe, że ja zbyt mocno popychałam. Czyli materiał zawsze lekko, delikatnie, równo :)? Nie ma kto mnie tego nauczyć, ani mi pokazać :( więc muszę zadawać takie pytania :( a może jakiś filmik na yt znajdę :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ilono,
długość ściegu ustala się pokrętłem długości ściegu. Za prawidłowe przesuwanie materiału odpowiadają ząbki (zwane transportem). Rękoma tylko nadzorujemy materiał, żeby nie chodził za bardzo na boki.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ilono,
długość ściegu ustala się pokrętłem długości ściegu. Za prawidłowe przesuwanie materiału odpowiadają ząbki (zwane transportem). Rękoma tylko nadzorujemy materiał, żeby nie chodził za bardzo na boki.
Aha :) Dziękuję bardzo.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na youtubie jest mnóstwo filmików odnośnie szycia! Napewno sobie dasz radę.. a jeśli nadal będziesz miała pytana to śmiało pisz :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam mam problem z ściegiem ozdobnym w renderce czy jest możliwość zakończenia ściegu? Szyję polary i stójka musi być zamknięta ściegiem ozdobnym, zaczynam zamykać zaraz za zamkiem i tu pojawia się problem jak zaczynam jak zakończyć ścieg i jak kończę zamykać stójkę. Umie zakańczać ścieg jak z dołu mam ścieg ozdobny a z góry dwie igły ale jak ma być już ścieg ozdobny na u góry i od spodu na trzy igły to zaczyna się problem. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
tak czytam i przeglądam, i widzę, że zrobił się ładny przewodnik po szyciu :) brawo!
Avatar użytkownika
Świeżynek
fajnie znalaząłam tu informacje jak zakończyć mój scieg!
Avatar użytkownika
Świeżynek
pytanie do znawczyń/znawców:
Szyję kocyk polarowo-bawełniany. Wcześniej,mając do dyspozycji tylko zwykłą maszynę ze ściegiem prostym i zygzakiem łączyłam obie tkaniny(jedna ma nachodzić na drugą)- spód ma być polarowy i brzegi też. Od paru dni mam do dyspozycji overloka z coverlokiem na raz. Pytanie do was brzmi- jakim ściegiem najlepiej to zeszyć żeby wyglądało dobrze? Czy najlepiej jakimś ściegiem coverlokowym?W załączniku przesyłam zdjęcie o którą część mi dokładnie chodzi. Z góry dziękuję!

edit:hmm...chyba ten cover się przyda tylko nie wiem jak to na brzegach polaru-ale za niedługo się przekonam. dopiero co zaczynam szyć na czymś ponad "zwykłej" maszyny więc wybaczcie może banalne pytania:P

--- Ostatnio edytowane 2013-10-08 19:45:01 przez ames ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

37 stron: « < 17 18 19 20 21 22 23 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.