Wersja do druku

37 stron: « < 18 19 20 21 22 23 24 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jakimś ściegiem z górnym przeplotem... Tylko czy twój owerlok ma takie - to w zasadzie powinna być renderka. Ewentualnie mogłabyś szyć ściegiem drabinkowym, ale odwracając kocyk. Tak, żeby szyć po stronie polarowej, a przeplot ściegu drabinkowego nakrywałby wtedy łączenie materiałów. Musiałabyś dokładnie sfastrygować obie warstwy dokładnie na linii przyszłego szwu. Albo wstępnie zszyć je maszyną ściegiem prostym.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry, przepraszam, że tutaj, nie wiem czy dobrze..., ale mam pytanie jaką maszynę i w jakiej rozsądnej cenie trzeba kupić żeby zająć się zarobkowo szyciem chałupniczym?
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Dzień dobry, przepraszam, że tutaj, nie wiem czy dobrze..., ale mam pytanie jaką maszynę i w jakiej rozsądnej cenie trzeba kupić żeby zająć się zarobkowo szyciem chałupniczym?
Na tak postawione pytanie można było odpowiedzieć jakieś 40 lat temu, gdy w dyspozycji było 5 tkanin na krzyż i kilka maszyn. Obecnie w pierwszej kolejności musimy wiedzieć co mamy szyć, z jakich materiałów i w jakiej ilości. Dopiero mając te wiadomości dobieramy do nich maszyny (przeważnie kilka).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam :)
Uwielbiam szyć i chciałabym zacząć od czegoś prostego ( chodzi mi o ubranie) Jak myslicie co by to mogło być ?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam chciała bym odkupić pedał do owerlocka Arka Radom. Jeżeli ktoś ma używany do od sprzedania to proszę o kontakt pozdrawiam
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Witam chciała bym odkupić pedał do owerlocka Arka Radom. Jeżeli ktoś ma używany do od sprzedania to proszę o kontakt pozdrawiam
Taki zakup ma sens jeżeli jest okazyjny. Najlepszym wyjściem jest zakup standardowego pedału(regulatora) U 118 i przepięcie wtyczek aby go podłączyć. Regulator U 118 w sklepach stacjonarnych można zakupić za ok.60zł, można też kupić używany jeżeli zakup plus przesyłka nie przekroczą 30 zł.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam :)
Uwielbiam szyć i chciałabym zacząć od czegoś prostego ( chodzi mi o ubranie) Jak myslicie co by to mogło być ?
Moze zacznij od prostej spodnicy w gumke albo koszulki o prostym kroju?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Znalazlam swietne video po angielsku, pokazuja rozne techniki szycia dla poczatkujacych i nie tylko.
http://www.youtube.com/user/FashionSewingBlogTV?feature=mhee
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
znaczy aplikacje? czy łapką wyszyć, wyhaftować?

jak aplikacje to albo fajnie wygląda imitacja sciegu blanket na maszynie albo gęsty zygzak. załączam małą aplikację z gęstym zygzakiem, o takie coś Ci chodzi? jak wyhaftować pełne koła to najpewniej ścieg satynowy będzie ładnie wyglądał (mordowałam się z muliną, stanowczo ładniejszy efekt dają nici do haftu maszynowego, krótkie ściegi)

Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!

Jestem nowa na forum, choć szycie nie jest mi całkowicie obce. Mam jednak pytanie dotyczące doboru igieł o maszyny. Kilka dni temu kupiłam maszynę singer 4210, "zabawę" z nią zaczęłam od dokładnego przeczytania instrukcji obsługi i wszelkich zaleceń. Przeczytałam, że powinno się korzystać TYLKO I WYŁĄCZNIE z oryginalnych igieł singer.
I tutaj pojawia się moje pytanie, prawda to czy marketing? zwykłe igły z pasmanterii dadzą radę?


pozdrawiam
Joanna

37 stron: « < 18 19 20 21 22 23 24 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.