Wersja do druku

37 stron: « < 31 32 33 34 35 36 37

Avatar użytkownika
Świeżynek
1. Załóż igły do dzianin - zazwyczaj oznaczone Jersey
2. Zmniejsz docisk stopki
3. Zmień stopkę - najlepiej na "kroczącą" (zwaną także z górnym transportem)
4. Jeśli igła łamie się przy szyciu wstecz (ryglowanie) obróć materiał o 180', przeszyj do przodu to, co miało być "na wsteczu", obróć materiał z powrotem i szyj dalej.
________________________________________________________
Szycie to jest życie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nenka - sprawdź w instrukcji co może powodować łamanie igły i zastosuj się do zaleceń.
Do szycia dzianin używaj zawsze odpowiednich igieł - albo do dzianin, albo do streczu, o grubości dobranej do grubości Twojej dzianiny.
Poczytaj o szyciu dzianin. Tu, na Forum lub gdzie indziej w Internecie.
Obejrzyj filmy, np. z cyklu letnia szkoła szycia - szycie dzianin (Intensywnie Kreatywna). Trochę ich jest, ale warto, szczególnie osobie początkującej.

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry, chciałabym poprosić o pomoc i zapytać. Mam kombinezon w składzie głównie poliester, rozmiar 38.schudlam do około 36 i teraz jest za duzy. Czy da się go zwezic? Załączam stare foto

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ponieważ nikt sie nie wypowiada to ja chętnie pomimo że damskiej odzieży nigdy nie szyłem :)

- Lepsza wyraźniejsza fotka samego kombinezonu na pewno by pomogła

- Podejrzewam że da się , jak najbardziej. Kwestia znalezienia dobrej krawcowej i tego ile jest się gotowym jej zapłacić. Bo to (znowu) podejrzewam będzie trochę takiej drobnej uciążliwej roboty , delikatnego prucia etc. Przynajmniej tak było kiedy zmniejszałem sobie różne spodnie i bluzy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam problem. Obrzucałam overlokiem rękawy cienkiej bluzki, po prawej stronie wszystko pięknie a od spodu pętelki. Co jest tego przyczyną? Naprężenia czy coś innego?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam problem. Obrzucałam overlokiem rękawy cienkiej bluzki, po prawej stronie wszystko pięknie a od spodu pętelki. Co jest tego przyczyną? Naprężenia czy coś innego?

Jako intuicjonistka owerlokowa powiedziałabym, że to kwestia naprężenia na którymś z chwytaczy, ale może też nawlekanie było na zamkniętych talerzykach (niepodniesionej stopce), więc bym najpierw pomajstrowała przy tych elementach. I zawsze warto sprawdzić, czy owerlok jest dobrze nawleczony (czasem przypadkowo ominie się jeden punkt i zaczynają się schody z ustawieniami). Miałam ostatnio podobny efekt jak na zdjęciu, gdy przypadkowo poluzowałam naprężenie na jednym z chwytaczy podczas nawlekania.

37 stron: « < 31 32 33 34 35 36 37

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.