Wersja do druku

37 stron: « < 30 31 32 33 34 35 36 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zwykły z papierniczego :)
Do dzianin idealny bo nie trzeba mocno przyciskać, więc nic się nie rozciąga.
Bardzo mnie to zaciekawiło, bo zapas znikających się kończy(dostałam kilka w gratisie kiedyś), a rzeczywiście dość lipne są i raczej ich nie kupię. Pytałam w papierniku, ale babka zrobiła oczy jak pięciozłotówy i wzruszyła ramionami. Mogłabyś wstawić zdjęcie tego cuda? Z góry dziękuję :)
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Załączam fotkę. Ten mój to jest taki totalny 'no name' kupiony w markecie, ma tylko napisane, że 'erasable pen'. Ale są też bardziej markowe np. Pentel seria 'Frixion'- znacznie droższe, nawet w okolicach 20 zł. Powiedziałabym nawet, że ten niemarkowy lepszy bo bardziej 'miękki'...

Gumka jest w kolorze tworzywa obudowy u góry na szczycie, tak jak czasami w ołówkach, ale przy szyciu to wiadomo, że żelazko wygodniejsze..

--- Ostatnio edytowane 2016-03-11 21:11:19 przez TheTutuOwl ---
________________________________________________________
tutu

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
mam problem z wszyciem golfu do dzianinowej sukienki. Przy zszywaniu golfu(biały ściągacz) z dekoltem sukienki czy to stębnówką czy overlockiem materiał mi się rozciąga przez co nieładnie się układa. Wygląda tak jakby się wyciągnał przy praniu, marszczy się.
Czy ktoś jest w stanie mi coś poradzić? :(
Będę wdzięczna..

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
wyciaga Ci sie golf?
bo ma za duzy obwod do wszycia
Avatar użytkownika
Świeżynek
na opczatku chciałam zrobić taki sam obwód jak podkroju szyi, ale szybko zauważyłam, że jest dużo za duży, więc zmniejszyłam i wdawałam, ale wciąż jest wyciągniety. Nie wygląda to tak jak na dzianinowach t-shirtach w mojej szafie.
Muszę dodać, że golf po złożeniu na pół ma tylko 5 cm, więc jest to taki mini golf.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W jakiejś książce czytałam, że ściągacz o 1/3 krótszy ma być. Pliski z tej samej dzianiny robię 10% krótsze niż obwód dekoltu, ale czasem to i tak za dużo.
Avatar użytkownika
Administrator
A jak wszywasz golf to wdajesz materiał sukienki? I czy wszywając golf przyfastrygowałaś go wcześniej lub spięłaś szpilkami?
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak, wdaję materiał sukienki. Spięłam szpilkami w kilku miejscach, przejechałam stębnówką, a potem overlockiem.
Nie jest tak źle jak było wcześniej, ale i tak golf jest dość luźny.
Dziękuję za rady. Myślę, że zostawię tak jak jest, bo szyję na zaliczenie z projektowania ubioru, ale już któryś raz mam problem z wszywaniem golfu właśnie przez to, że materiał się rozchodzi/rozciąga...
Avatar użytkownika
Administrator
Może za mocny docisk stopki w overze? Też czasem mam z tym problem mimo, że fastryguję przed szyciem.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Super sprawa. Coś takiego właśnie potrzebowałam. Skupiając się na jednej rzeczy człowiek zapomina o całej reszcie. Na początek muszę sobie to wydrukować i powiesić w widocznym miejscu. Później to już wejdzie w krew jak się rozkręcę z szyciem ;) - mam taką nadzieję :D hihi. Pozdrawiam

37 stron: « < 30 31 32 33 34 35 36 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.