Wersja do druku

37 stron: « < 31 32 33 34 35 36 37 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Te oczka to są gotowe naszywki
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Wszystko zależy od maszyny do szycia. Ja mam zwykła silverke i jak musze wyszyc cos takiego na maszynie to szyje normalnym śniegiem prostym albo jak coś obszywam to zygzakiem. Ale jeśli to ma byc zabawka jak przypuszczam jest to niewielka rzech lepiej wyszyc ręcznie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
Mam pytanie co do ściągaczy przy wykończeniu szyi, a mianowicie zastanawiam się czy taki ściągacz powinien być krótszy od obwodu szyi czy taki sam...
Przed chwilą oglądałam filmiki jak zszywać taki ściągacz i przeczytałam też że ściągacz podczas szycia trzeba naciągać, więc musi być on krótszy.
Obwód szyi z przodu i z tyłu ma u mnie 24,5 cm i 24 cm.
Będę wdzięczna za odpowiedź!
Avatar użytkownika
Administrator
Zdecydowanie krótszy. O ile - nie chcę się wypowiadać o konkretnych cyfrach ale zwykle gdzieś o 3-4 cm kroję mniejszy.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Zwykle zaczynam od takiego wyliczenia : obwód do którego ma być wszyty ściągacz lub guma minus 10%.Trzeba jeszcze brać pod uwagę materiał do którego ma być coś wszyte no i oczywiście ściągacz (jego rozciągliwość). Metoda prób , upinanie i dopiero wszywanie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A czy odszycie podkroju szyi kroimy dokładnie wg. wykroju przodu i tyłu czy też trochę mniejsze (myślę o milimetrach i uciągliwych tkaninach) i przy doszywaniu trochę naddajemy?
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ściągacz kroimy w formie prostokąta, zawsze mniejszy od obwodu i równomiernie rozciągamy na całym obwodzie .
Jeśli zrobimy wg. podkroju to po wszyciu będzie nieładnie sterczał .

--- Ostatnio edytowane 2016-10-25 20:11:12 przez Warmijka ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A czy odszycie podkroju szyi kroimy dokładnie wg. wykroju przodu i tyłu czy też trochę mniejsze (myślę o milimetrach i uciągliwych tkaninach) i przy doszywaniu trochę naddajemy?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję bardzo, zwłaszcza za podanie linku a nie informację: "poszukaj se kobito na Papavero". Wyszukanie konkretnych informacji na Papavero przychodzi mi z trudem niestety:(
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich!
Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z szyciem i w związku z tym mam dużo pytań :D
Informacji i nauki na temat szycia jest tyle, że aż głowa mi pęka i nie wiem w co mam ręce wsadzić…
Dlatego postanowiłam, że „przerobię” ten wątek oraz parę innych stron nt. szycia i zrobię sobie notatki w moim zeszyciku :D
Po zrobieniu notatek oraz kilku prób szycia na swojej maszynie pojawiło się w mojej głowie kilka wątpliwości…
Pierwszą rzeczą są moje nici, które zamówiłam na szybko bo od razu chciałam zacząć szyć i nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak grubość nici :D zamówiłam po prostu maszynowe, poliestrowe…

Okazało się, że mają rozmiar 40, czyli z tego co się dowiedziałam są to bardzo grube nici.
Jak dla mnie to one wcale grube nie są, ale jestem laikiem w tych sprawach :D
Trochę bawiłam się w przerabianie ucząc się przy okazji szyć i obsługiwać moją maszynę… chciałam Wam pokazać jak wygląda taki ścieg szyty nicią o grubości 40 i igłą – 70 (ogólnie to tak chyba nie powinno się szyć? :D). Jak dla mnie ten ścieg jest okej :D

Druga sprawa jest taka, że chciałam wziąć przykład z jednego z blogów, gdzie dziewczyna obszywała rękawki bluzki bodajże ściegiem zygzak i robiła to tylko na jednej warstwie materiału. I ja też tak chciałam, tylko jedną warstwę i to jeszcze przy samym brzegu no i moja maszyna zaczęła się buntować, świrować, ale ja jej nie słuchałam i jeszcze mocniej w pedał, no to igła trzasnęła… wystraszyłam się, że zepsułam maszynę, ale igłę wymieniłam i na szczęście wszystko jest ok. :D O takim przypadku pisała tutaj pani Ania także już będę wiedzieć, żeby takich głupot nie czynić :D
Ale do rzeczy… złożyłam materiał w dwie warstwy i nie szyłam przy samym brzegu no i wyszło takie coś…
I w związku z tym moje pytanie czy możliwe jest żeby obszyć tylko jedną warstwę materiału i to na brzegu ściegiem zyg-zag??
Czy szyjąc coś z materiału bawełnianego muszę użyć też nici bawełnianych czy mogę poliestrowych?
Jeśli szyję igłą o rozmiarze 70 lub 80 to mogę użyć nić o grubości 120?
Jeśli chcę szyć jeans lub jakąś grubą tkaninę igłą 90 to jakiej grubości nici muszę mieć?
Jeszcze takie pytanie odnośnie kupowania materiału:
Przeglądałam w sklepach internetowych jak to wygląda, czyli tkaniny sprzedaje się na metr bieżący (mb) i możemy zamówić tyle ile chcemy np. 2,3 czy 4 m tej tkaniny tak?
Natomiast zauważyłam, że szerokość tkanin jest zazwyczaj ściśle narzucona czyli 170 cm, 150 cm, 165 cm…o a tutaj http://www.szmatkalatka.pl/pl/p/Batik-Fioletowe-motyle-tkanina-bawelniana/824 znalazłam nawet taką, która ma tylko 114 cm szerokości i piszą, że można szyć z niej sukienki, zasłony i narzuty…nie wiem bo nigdy nie kupowałam i nie kroiłam materiału więc nie mam wyobrażenia jak to będzie gdy potrzebować będę więcej na szerokości?? Może mi ktoś to wytłumaczyć? :D Czy to jest może tak, że jeśli mam 1 metr tkaniny o szerokości 140 cm to gdy kupuję 2m to szerokości mam 280? Proporcjonalnie to powiększają?
I ostatnie pytanie techniczne bo mam zamiar uszyć swoją pierwszą spódniczkę na gumce z t-shirtu :D
Pytanie mam odnośnie tej gumki…jak zmierzyć/obliczyć ile gumki będę potrzebowała dla swojej spódniczki? Na pewno muszę się zmierzyć w pasie i odjąć parę cm no bo wiadomo gumka jest rozciągliwa…i czy przy przyszywaniu jej do materiału powinnam ją naciągać?
Jeju bardzo długi ten post wyszedł ale to i tak kropla w morzu moich pytań 
Była bym wdzięczna za wszelką pomoc, gdyż tak jak wspominałam jest to mój debiut z maszyną, a Wasza pomoc bardzo pomogła by mi ruszyć z miejsca 
Pozdrawiam!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

37 stron: « < 31 32 33 34 35 36 37 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.