Wersja do druku

37 stron: « < 21 22 23 24 25 26 27 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak mam w pakiecie z maszyną to założę, a jak nie to muszę na zakupy się wybrać :)dzięki za podpowiedz :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witajcie :)
Mam problem przy szyciu fartuszka, a konkretnie z marszczeniem się materiału, po bokach i dołu :( Ustawienia są takie: naprężenie auto, ostatnio na 3 i może troche mniej sie marszczy. Ale jednak nadal jest marszczenie na tyle, ze mi sie podwija brzydko dół w przód. Lamówka to chyba satyna, lub podobne do tego, jest błyszczące i ładnie sie daje układac, materiał jasny to surówka bawełny lub lnu, tzw. płótno? Szerokość ściegu- 3, długość 3.Już załączam zdjęcia.
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
marszczy sie,bo pewnie lekko pociagasz lamowke a ona jest ze skosa
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O tym nie pomyślałam, wyrównuję sobie do krawędzi bo nie używam szpilek, dzięki Roksanitko, spróbuję trzymać ręce przy sobie :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
spróbuję trzymać ręce przy sobie :)
Jesteś pewna, ze dasz radę:D? A kto będzie trzymał lamówkę :oczko:?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moim amatorskim okiem widzę lamówkę krojoną prosto (zdjęcie 1. od prawej) - nie ze skosu. I tak sobie myślę, że to dlatego wywija się róg. A poza tym bardzo ładnie wszyta lamówka.:)

Fides
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
evcia1 mam jeszcze stopy:D:D
Fides, jestem niezadowolona z wszycia :( jeszcze z pedałem sie poznaję, jak kolwiek to zabrzmi, na dodatek zabrakło mi nitki i w jednym miejscu to widac, a jeszcze nie wiem dlaczego, ale w niektórych miejscach, jak zszyję drugą stronę, to jak odwracam na lewo, to mi szew wystaje, ten co go z prawej szyłam, troche minie za nim mnie oświeci:mysli: ale dzięki Fides, takie pochwały na prawdę pomagają:zacieszacz:
lamówkę brałam jaka była, nie wiem czy te PAnie w pasmanteryjnym odróżniają rodzaje, bo nie pytały jaką dać. Ale zapytam następnym razem.
pozdrawiam

--- Ostatnio edytowane 2014-01-29 18:09:51 przez Niteczka82 ---
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Ja też widzę od razu nitki tkaniny prostopadłe do krawędzi, co sugeruje raczej ciętą prosto...:dobani:
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A to przypadkiem nie jest lamówka elastyczna, czyli tzw. łamana?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Albo lamówka "prosta" albo naciągasz lekko przy szyciu.Nie próbowałaś zaprząc do pracy stopki do lamówki? Wg.mnie byłoby łatwiej.
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)

37 stron: « < 21 22 23 24 25 26 27 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.