Wersja do druku

37 stron: « < 22 23 24 25 26 27 28 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niteczko82,
Rozpoznanie lamówki ciętej ze skosu z tkaniny jest łatwe - poddaje się kiedy jest rozciągana, jest elastyczna.
Lamówka cięta prosto z tkaniny się nie rozciąga.

Aby to zobaczyć, można wykonać doświadczenie: wziąć kawałek zwykłego płócienka - rozciągnąć wzdłuż i w poprzek. A potem rozciągnąć pod katem 45 stopni.

http://www.bezdomna-szafa.pl/2012/08/przyszywanie-lamowki-odc4.html

Fides


--- Ostatnio edytowane 2014-01-30 02:28:47 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
doświadczenie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A to przypadkiem nie jest lamówka elastyczna, czyli tzw. łamana?

Ania
Nie wiem czeremcho, chyba nie jest elastyczna, ponieważ poddaje się na rozciąganie tylko wzdłuż nitek, czyli prostopadle do krawędzi, nie na skos. Z prawej strony jest śliska, więc pewnie przez to mi się tak poddawała pod palcami.
Nie używam stopki do lamówki, bo chcę się nauczyć ''na piechotę,,
Fides, dzięki za link, ciekawe wskazówki, na pewno zastosuje.
dziękuje wszystkim :) za pomoc :)

--- Ostatnio edytowane 2014-01-30 08:18:07 przez Niteczka82 ---
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie wiem czeremcho, chyba nie jest elastyczna, ponieważ poddaje się na rozciąganie tylko wzdłuż nitek, czyli prostopadle do krawędzi, nie na skos. Z prawej strony jest śliska, więc pewnie przez to mi się tak poddawała pod palcami.
Lamówka elastyczna wygląda np. tak:



Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
krawix napisał:
Bardzo fajne wykonane , myślisz nad jakimiś innymi kolorami jeszcze? :)
Jak to do mnie skierowane słowa, to tak, myślę, na razie się uczę, mam do dyspozycji duuużo tego jasnego płótna, a reszta to szmateksy i ostatnio też tkaniny od Kory, niedługo do mnie dojadą :)
Czeremcho, raczej to nie taka lamówka, próbowałam zrobić z bliska strukturę mojej, mam nadzieję ze coś widać. Pewnie elastycznej w moim zwykłym pasmanteryjnym nawet nie zamawiają.
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wygląda jak ze skosu...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wygląda jak ze skosu...

Ania
No to ja zgłupiałam:mysli: nitka biegnie prostopadle do krawędzi, nie pod skosem?
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Roksanitka miała rację.:) Teraz patrząc na zdjęcie, kiedy ją rozciągnęłaś, widzę, że ta lamówka jest ze skosu.

Fides

PS.
Dodałam zdjęcie z kierunkiem rozciągania lamówki ze skosu ciętej. Niteczko, czy tak się rozciąga Twoja lamówka?

--- Ostatnio edytowane 2014-01-31 14:15:34 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
lamówka ze skosu kierunki rozciągania
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Fides moja lamówka rozciąga się, patrząc na Twoją lamówkę, bardziej na strzałce w górę, na boki -czyli na długość jest mniej poddatna. Na Twojej widać ze nitki są skośne, a na mojej raczej są prostopadle, ale może to ja czegoś nierozumiem :-S :mysli:
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W załączniku jest zdjęcie mojej domowej roboty lamówki i gotowej z pasmanterii.
Weź w dłoń koniec swojej lamówki i spróbuj na rogu wyciągnąć (tak jak zrobiłam to na zdjęciu) parę nitek, wtedy zobaczysz, że Twoja lamówka jest ze skosu.
A teraz odnośnie rozciągania "na boki" - złap lamówkę w odległości np. 20 cm i rozciągnij. Lepiej widać, aż się skrzydełka wywijają.

Fides

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
lamówka ze skosu
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:okok::buziak:
Wszystko jasne :)zrobiłam tak jak napisałaś, już nie będę zdjęcia załączać, napiszę tylko, że lamówka jest ze skosu jak nie wiem co :) Niby nitki widać ze prostopadle biegną,ale przy rozpruwaniu rogu wyszło szydło z worka :D
Niom, dziękuję za podpowiedzi :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus

37 stron: « < 22 23 24 25 26 27 28 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.