Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ten tutorial znalazłam już jakiś czas temu, ale nie zaszkodzi się podzielić. Opisany jest jako wiktoriańska spódnica. Stylizowana raczej na początki rządów Królowej Wiktorii, gdyż później ciężar ciała przenoszony był na tył przy użyciu tiurniury. Oczywiście potrzebna jest tutaj krynolina, gdyż materiał bez niej po prostu by opadał i przylegał do ciała ; )

Instrukcja jest po angielsku, ale osoby z czasów rosyjskiego w szkołach powinny sobie poradzić z translatorem ; ) No i są obrazki co i jak, więc żaden problem ;p

A tutaj link: http://katafalk.wordpress.com/2009/03/14/how-to-sew-a-victorian-skirt/

Mam nadzieję, ze komuś się przyda.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja co prawda na razie nie planuję porywać się na taakie ciuszki ale przyznam że blog do którego link podałaś jest niezwykle inspirujący,nic dziwnego że Cię to pasjonuje:D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ano, może się komuś kiedyś przyda, a blog rzeczywiście specyficzny.
Huh, nie tylko dlatego, Karolinko ;p Ja po prostu nie umiem szyć ubrań współczesnych, są dla mnie zbyt skomplikowane. :( co innego taka suknia z trenem na tiurniurze ;D
Avatar użytkownika
Świeżynek
piekna ,,,podobaja mi sie takie ciuszki...i z tego co widze nie talka trudna do uszycia
Avatar użytkownika
Świeżynek
No właśnie ; ) Ona nie jest jakaś bardzo skomplikowana, czy coś. Jak zdobędę materiał to na pewno ja uszyję, bo zamierzam się z tym od dłuższego czasu.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jeżeli chodzi o blog to już się przydał, przejrzałam i znalazłam tutorial z warkoczem, dzięki.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam niestety [jeszcze!! Bo już nad tym pracuję:) ] figurę podobną do tej dziewczyny na blogu i obawiam się że by mi się nie podobało....ale w sumie jak osiągnę swój cel kwietniowy to się pokuszę o taką epokową kieckę:):)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
uszylabym sobie taka ale gdzie ja zaloze, choc kiedys takie mi sie marzyly...moglabym sie tak na codzien ubierac :)...kurcze ale poszlabym z checia na jakis bal, zeby wymogiem byly wlasnie takie suknie...super by bylo cofnac sie do tamtej epoki :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czarna spódnica podoba mi się szalenie... eh ja tez żałuję,że nie urodziłam się w innej epoce.:(
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czarna spódnica podoba mi się szalenie... eh ja tez żałuję,że nie urodziłam się w innej epoce.:(
`

Ja też, Kora, aj też ;(
Ale warunkiem jest urodzenie się w miarę bogatej rodzinie, a nie jakichś niższych stanach. Byłoby ciężko ; )

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.