Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przeglądając linki od Ity natrafialam na takie tkaniny do sprzedazy, ktorych nazwy są dla mnie niezrozumiale:

Dederon, dedron - przypuszczam, ze to jedno i to samo, Czesto pisze tez dederon poliestrowy ,albo dzianina typu dederon.

Kieszeniówka - niby normalny material, ale z taką nazwa spotkalam sie po raz pierwszy.

Dzianina z klejem

Coz to takiego?





--- Ostatnio edytowane 2011-11-30 20:29:17 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzianina z klejem najczęściej używana do podklejania przednich części marynarek. Kieszeniówka to tkanina na kieszenie, coś podobnego można spotkać w męskich spodniach,cieńka i mocna. A dederon to słyszałam ale teraz nie pamiętam, wydaje mi się że w czasach komuny wszystko było z dederonu często w dzieciństwie słyszałam tą nazwę:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dederon to chyba cos bardzo sztucznego jest.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dederon to bardzo sztuczna tkanina...
Nie przepuszcza powietrza,jest sliska ,łatwa w utrzymaniu czystości ,nawet nie wmaga na dobra sprawe prasowania...
Ania (czeremcha) pisała gdzieś na forum o niej - niektóre panie sprzedawczynie nadal maja uszyte z nich fartuszki a także w fabrykach ludzie noszą taka odzież... to wschodnioniemiecki wyrób faktycznie zalewał kraje Układu Warszawskiego w dawnych dawnych czasach.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dederon to bardzo sztuczna tkanina...
Nie przepuszcza powietrza,jest sliska ,łatwa w utrzymaniu czystości ,nawet nie wmaga na dobra sprawe prasowania...
Ania (czeremcha) pisała gdzieś na forum o niej - niektóre panie sprzedawczynie nadal maja uszyte z nich fartuszki a także w fabrykach ludzie noszą taka odzież... to wschodnioniemiecki wyrób faktycznie zalewał kraje Układu Warszawskiego w dawnych dawnych czasach.
Tez tak myslalam, ale dla mamuski mojej na fartuszek ( bo nosi) byłby w sam raz.
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.