Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem, kiedy mi się to stało, ale stało się i szykuję się na święta także modowo. Planowałam sobie uszyć sukienkę, ale czasu już mało i nie chcę ryzykować; mogłabym zaliczyć zapaść, gdyby się nie udała. Prawdopodobnie uszyję drugą spódnicę o linii litery A, tym razem z ciemno-brązowej wełenki, na podszewce, jak pan bóg przykazał.
Kupiłam sobie dziś do niej śliczny, malinowy mały sweterek :) 100% acrylic niestety, ale M&S może więc nienajgorszej jakości. Wymyśliłam coś niebanalnego i czarnego na szyję i wielkie czarne błyszczące kolczyki.

Jak u Was? stroicie się? czy preferujecie sweter z reniferem i bamboszki?

________________________________________________________
Mój blog o szyciu i rękodziele - zapraszam!
http://brummig.blox.pl/html
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jestem w trakcie szycia sukienki Victorii B z Papavero. :rotfl:

Ale coś czuję pismo nosem (po pierwszych przymiarkach), że albo będę skrytykowana w domu, bo coś się gruba zrobiłam (od leków - nie mam wpływu), albo mój strój zostanie omówiony wiele mówiącym milczeniem... :bezradny:
osobiście chyba najbardziej by mi odpowiadały właśnie ciepłe bambosze, sweterek z bałwankiem i uszanka:).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pomysl strojenia sie na swieta calkiem mi sie podoba (moze dlatego, ze tak poza tym nie mam okazji to strojenia sie w ciagu roku), ale tym razem spedzamy wigilie tylko w naszym 3-osobowym gronie i nie chce mi sie specjalnie wysilac ;) Co prawda marzyla mi sie czerwona sukienka czy spodniczka, ale ostatecznie postanowilam uszyc wlasnie czerwona kiecuszke dla corci, a co bedzie ze mna - nie wiem :bezradny:

--- Ostatnio edytowane 2011-12-11 20:28:51 przez helen ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O a ja to jak zwykle wszystko na ostatnia chwilę. Niedawno mieliśmy w rodzinie wesele to zaczełam szyć dla siebie tak 4 dni przed , oczywiście zdażyłam i uszyłam 2 sukienki i 2 marnarki do kompletu ale guziki wszywałam z samego rana przed wyjściem z domu:) A teraz na święta planuję sukienkę no i ten płaszczyk nowy by się przydał. Ale po drodze obiecałam siostrze płaszcz już ze 2 tygodnie odwlekam, dla bratanicy spódniczka i zakiecik też na święta , mamie sukienka i spódnica , córce obiecałam marynarkę no i jeszcze ten konkurs łucznika to na ten tydzień. No i jak ja mam zdążyć uszyć dla siebie?:bezradny:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Myślę, że nic specjalnie na Wigilię szyć nie będę bo ostatnio naszyłam tyle sukienek że cos się wybierze. Ale z przyjemnością kupiłabym sobie sweterek w jakimś fajnym kolorze :]

Niemniej nie wyobrażam sobie zasiąść do Wigilii byle jak ubraną...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Miałam w planach uszycie sukienki z Burdy (jej fason wydaje mi się prosty w wykonaniu więc może i na moje siły) ale przy miom slamazarnym tempie pewnie nie zdaze, tymbardziej że mam jeszcze troche innych szyciowych planów w głowie

Niemniej jednak na świeta chce się wystroić, bo mam to w zwyczaju. Zazwyczaj chodzę po domu w powyciąganym dresie, więc choć od swieta chce wyglądać jak człowiek.

--- Ostatnio edytowane 2011-12-12 00:53:31 przez AnaYo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
U mnie szycia przed świętami nie będzie. Wciąż nie mogę się ogarnąć z upychaniem wszystkiego po szafach, poza tym mieszkanie wymaga generalnego odskrobania /parę miesięcy nikt tu nie mieszkał, a przedtem - cóż, moje standardy sprzątaniowe są zupełnie inne niż standardy córki :D/. Zdrowie troszkę nietego /zmiana klimatu czy co?/...

Ale mam sporo ciuchów, których rodzina nie widziała, więc dam radę ;-)

Ania

________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj, świąteczny szyk...chyba u mnie wygrała niebieska sukienka na fali, choć z racji dwóch zjadanych kolacji w dwóch rodzinkach nic nie stoi na przeszkodzie żeby były dwie (hihi) no ale z siostrami będzie ciężko, bo sa dość szczere w wypowiedziach na szczęście no i się okaże bo o tym szyciu to mało kto jeszcze wie :x
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pewnie nie obejdzie się bez Red bulla ale coś sobie uszyję:)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
a ja obiecałam pieskowi, że mu uszyję płaszczyk z nowej Burdy na Wigilię, ale w związku z tym, że mam zmienne nastroje ( 5 m-c ciąży)prawdopodobnie z obietnicy się nie wywiąże. Poza tym mam obawy czy ten płaszczyk nie zostałby przez niego rozszarpany:P
________________________________________________________
zapraszam na mój blog: http://ignacynka.blogspot.com/

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.