Wersja do druku

25 stron: « < 6 7 8 9 10 11 12 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli dwie linie mają być idealnie równoległe, to trzeba użyć podwójnej igły. Dobór stopki jest wtedy drugorzędny.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie tyle równoległe, co w równej i bliskiej odległosci od brzegu albo szwu. Może to zdjęcie lepsze.
Dzięki za chęć pomocy.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
akurat na tym zdj nic nie widze, ale chodzi ci pewnie o szycie dwuiglowka jak juz wczesniej ci napisal ktos.wtedy bedziesz miala taki efekt.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to jest to taka jak Natalia napisała do samych krawędzi, bo linie pozostałe to robisz normalną stopką. Dwie igły mają chyba zbyt wąski rozstaw do twoich potrzeb, jeśli dobrze Cie zrozumiałam
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Igły podwójne mają różny rozstaw.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
tak, ale i tak są ograniczone do płytki, a Adze chyba chodzi o możliwość przeszycia dwóch linii równoległych w odległości co najmniej 1 cm od siebie aż do kilki centymetrów... :bezradny:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wrzuciłam zbliżenie ostatniego zdjęcia. Przeszycie jest pojedyncze, ale grubszą nicią. Chodzi o ten ścieg całkiem z prawej (na brzegu) albo dwa po lewej (wzdłuż szwów cięć).

Nie umiem chyba tłumaczyć:(
Np. wczoraj szyłam różową torbę i przeszywałam na brzegach uch, ale szło mi krzywo. Starą maszynę mam w naprawie, stopki do nowej nie pasują. Chciałam coś w zamian. Do szycia w dalszej odległości to wg brzegu stopki i ok (chyba ok. 0,5 cm), ale bliżej brzegu (ok. 2 mm) mam problem.
Na razie kupiłam jedną igłę podwójną, z zamiarem zastosowania wykańczania dołów w dzianinach. To nie o to idzie. Ani też o linijkę, żeby wyszło równolegle.

--- Ostatnio edytowane 2013-03-04 12:26:07 przez AgaM ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no to ja nadal twierdzę, że chodzi ci o stopkę podlinkowaną przez Natalię
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Aga - twoja maszyna ma pozycjonowanie igły i z tego możesz skorzystać.

Jeśli pierwszy szew przeszyjesz na przykład w skrajnym położeniu prawym, a następny - w skrajnym lewym, prowadząc stopkę wzdłuż poprzednio wykonanego szwu - to ten drugi szew wyjdzie ci w odległości 1 - 1,5 cm od poprzedniego...

Z kolei - na samym brzegu - stopkę prowadzisz wzdłuż brzegu, a igłę ustawiasz na skrajnie prawą pozycję...

Maszyna kupowana w Polsce? I bez polskiej instrukcji???

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

25 stron: « < 6 7 8 9 10 11 12 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.