Wersja do druku

11 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
bardzo ładne spódniczki, idealne na wiosenne, słoneczne dni
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szukałam bluzki z Diany (dot. wątku Susanny|)...i nie mogę znaleźć...nie chce być pokazywana, czy co?!
W załączniku więc-w zastępstwie-wydziergana bluzeczka - i spódnica z godetami, uszyta jako wprawka do spódnicy marfy-Joli68. Trochę trudno tej spódnicyw całości zrobić zdjęcie -bo obwód dołem jest b. szeroki.Nosi się dobrze, a na początku trochę się obawiałam, że te wystające godety będą się jakby plątać. Wzór Simplicity; materiał dżins-prawdziwe indigo, jak miałam się okazję przekonać podczas szycia. Farbował ręce!
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Co za złośliwa bluzka - ale ciuchy już tak mają. Moje np. lubią się schować akurat gdy potrzebuje coś założyć o 6:45 przed wyjściem do pracy ;)

Możesz mi taki sweterek udziergać, na letnie wieczory idealny! I spódnica z godetami świetna, miałam kieedyś taką :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Fajny zestaw na podmuchy morskiej bryzy latem! ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
super spódnica:oklasky:
materiał dżins-prawdziwe indigo, jak miałam się okazję przekonać podczas szycia. Farbował ręce!

to pamiętaj... nie zakładaj pod nią białych majtek ;)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
fajnie wyszła!!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tym razem -z polskich wykrojów autorstwa Papavero:




Kolor w naturze b. ciemny morski, i lepiej leży na sylwetce "żywej" niż na manekinie. Ale nie mam nikogo do robienia zdjęć. Problem: trochę krótkie rękawy bardziej 7/8 niż całkiem długie (ale ja jestem wysoka); i chyba też wolałabym tę bluzeczkę przedłużyć -jest OK; ale ja wolę dłuższe.
Co do spódnicy -pociecha wyraziła zainteresowanie, pewnie będę przerabiać; podoba mi się -ale z pełną samokrytyką doszłam do wniosku, że ...chyba "wyrosłam" z takich fasonów! ;)
No cóż...starość nie radość...:zalamka:

To są te wykroje;
spódnica:
http://www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/555-gotowy-wykroj-spodnica-ze-wzorem-.html
bluzka:
http://www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/602-gotowy-wykroj-dzianinowa-bluzka-z-raglanem-.html

Tkanina: bawełna 97% elastan3% -spódniczka
dżersej "crushed velvet" -bluzka
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dla mnie krawcowej-amatorki ten wątek jest idealny:)
Miło popatrzeć na udane dzieła praktykantki.
Gratuluję.
Avatar użytkownika
Administrator
O matko żeś się wzięła za te spódnicę - niezłe esy-floresy :) Ja bym ją uszyła z dwóch gładkich tkanin ale we wzorek też fajnie wyglada :)

Bluzka bardzo mi się podoba, mam na nią "chrapkę" :tak:


Piszesz, że jesteś wysoka a Papavero zamieściło wykrój na spódnicę dla wysokich babeczek :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Takie moje spostrzeżenia odnośnie strony praktycznej tych wykrojów,i ich funkcjonalności (po wypróbowaniu podczas noszenia):

Spódnica -była dla mnie swoistym wyzwaniem -tyle osób napisało w komentarzach Papavero, że szyje/uszyje i...nic.
Pomyślałam, że ciekawa jestem "jak to się szyje".
Inna sprawa, że nosić jej NA PEWNO nie będę. Raz -fason taki średnio ciekawy; dwa -to jednak nie dla "matki dzieciom"; no chyba na bal kostiumowy (dla mam rzecz jasna!).
Myślałam też, tak jak Ty, o uszyciu jej dwu z gładkich tkanin, ale nie miałam dwu jednakowych (w sensie: jednakowy materiał w dwu kolorach) -a to chyba podstawa sukcesu.
Moja starsza pociecha chce ją nosić, myślę że dla dziewczynki to w sam raz, i fason, i kolory/wzory zarówno materiału jak i samej spódniczki.

Co do bluzki: hm...mam takie mieszane uczucia. Poprzednia, którą uszyłam z wykroju Papavero -pasowałaby na hipopotama. Tę uszyłam korzystając z mniejszego rozmiaru. Mieszczę się -biorąc pod uwagę moje wymiary- w trzech rozmiarach Papavero, przy czym talia jest z najmniejszego; a biust z największego. Trudno więc, tak na prawdę trafić -w przypadku takich wykrojów, bo raczej nie nadają się do poprawek, ze wzgl. na te cięcia.
Niby jest ok. ale...jest na prawdę za krótka. Ta bluzeczka, w trakcie noszenia podchodzi do góry; poza tym, rękawy są b. obcisłe. Pod raglanem prawie nie ma "prześwitu"; jest tak b. dopasowany. Jak tylko podniesiesz rękę,nawet nie do góry -a tylko podniesiesz-cała bluzka jedzie w górę -to mi się nie za bardzo podoba. Rękawy -też są dla mnie raczej za krótkie. To akurat łatwo przedłużyć. Może uszyję jeszcze raz, z poprawkami, i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Spódnicę dla wysokichwłaśnie zobaczyłam. Tak się zastanawiam -ładny wykrój; ale...on jeszcze bardziej...WYDŁUŻA.


O matko żeś się wzięła za te spódnicę - niezłe esy-floresy :) Ja bym ją uszyła z dwóch gładkich tkanin ale we wzorek też fajnie wyglada :)

Bluzka bardzo mi się podoba, mam na nią "chrapkę" :tak:


Piszesz, że jesteś wysoka a Papavero zamieściło wykrój na spódnicę dla wysokich babeczek :)

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

11 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.