Wersja do druku

11 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
U mnie co prawda wymiary zmieniają się co chwila ale dlatego
1. Zastanawiałam się czy kupić Złoty Krój czy nie kupić,
Moja rada byłaby taka: NIE kupować. Wypróbuj proszę podane przeze mnie DARMOWE wykroje. Tam jest i miarka, i trzy różne rzeczy do uszycia.

Radziłabym tak:
Wydrukuj ten darmowy wykrój i miarké -podaøam wszystko!
Zrób wykrój w/g swoich wymiarów -i go dopasuj -to BARDZO WAŻNE!!!
uszyj z jakiegoś taniutkiego materiału -zobaczysz jak leży, czy Ci się podoba etc. Spodnie rzecz jasna trzeba przedłużyć -bo w szortach w naszym klimacie raczej długo się nie pochodzi.
Dopiero jeśli dojdziesz do wniosku, że to na Ciebie pasuje -możesz się zastanawiać nad kupnem. NB. æadne cudowne krzywiki nie sá Ci potrzebne -wystarczą zwykłe szkolne!!

Nie ma cudownych proporcji (ani metod szycia!!!)-chyba że jest się Leonardem...a i to tylko w TEORII.
I jeszcze jedno, dotyczy i ZK i Papavero -tam nie ma praktycznie żadnych wskazówek szycia. Szyć trzeba umieć i dopiero wtedy można korzystać z ZK!

Czeremcha pisała, æe oni reklamują się w Polsce jako nauka szycia/kroju.
Jedyne, czym jest ZK to NIESTANDARDOWYM sposobem odwzorowania wykrojów. I tylko tym!

Jeśli potrzebujesz jakichś dodatkowych wskazówek do ZK -proszę napisz; ale bardzo bardzo polecam -wypróbowanie darmowych wykrojów-przed ewentualnym zakupem. Nic nie tracisz -trochę czasu + jakieś płócienko...
Inne darmowe wykroje ZK są tu:
www.return2style.de/duesenberg/schnitte/dgs4182.htm
http://www.return2style.de/homepage.htm
trzeba nacisnąć na "Extras" (po lewej) a potem na GoldeneSchnitt -pojawią się wykroje.
podany rozmiar wydruku -to ważne; musisz ew. dopasować drukarkę.

Papavero: mieszane uczucia; wychodzi, albo...nie wychodzi. Co do wykrojów: one są trochę chyba "na chybcika" robione, często brakuje "punktów spotkania" albo brakuje zapasu na szwy...ale są darmowe, tak więc trudno narzekać.
To tyle ode mnie -tak jak napisałam, jeśli coś więcej mogę wyjaśnić -proszę napisz!:)



--- Ostatnio edytowane 2012-05-16 15:19:21 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki, z propozycji Złotego Kroju chętnie skorzystam kiedy - niestety - będę miała trochę więcej wolnego czasu. Ciekawie piszą o tych 'złotych proporcjach'.
Poza tym mówiłam - o tych wskazówkach - pod adresem może trochę Burdy, z której sie uczyliśmy szyć w młodym wieku- tam jest wszystko opisane, mówiąc krótko, firma dokłada starań, żeby twój wykrój był jak najbardziej podobny do tego na zdjęciu, przy czym o ile pamiętam oświadcza że nie bierze odpowiedzialności za drastycznie inny dobór materiałow czyli generalnie większe zmiany w wykroju.
Patrzę z pozycji ekonomisty, nie krawcowej - amatorki. Tej drugiej byłoby może 'wszystko jedno'.
Tymczasem przykład gorsetu z być może sympatycznego, darmowego, ale jak mówisz "niedokładnego forum to, jeśli się kierować tym co userom powychodziło to 'czysta abstrakcja'. TEŻ tak piszesz, zwłaszcza że tabela wymiarów ni w jasną nie pasuje na nas. Wniosek jeden - trzeba ściągac wykroje z firmy która najbardziej nam odpowiada, to pewne.
Dwa - powiedziałam tylko że papavero korzysta prawdopodobnie z komputerowego oprogramowania do konstrukcji odzieży i w odpowiedzi na wirtualną modelkę umieszczoną w 3d podaje wydruk części odzieży z plotera przy czym nie zastanawia ich już co user z tym zrobi.
No, ale to darmowe, jak ktoś niechce, nie musi. Zapisałam się na papaver, ale chętniej korzystam z innych inspiracji, złoty krój mnie ciekawi. Zresztą, Susanna też go ma, wiele osób na tym forum korzysta z różnych inspiracji w pracy i w domu, słyszałam że ktoś robi sobie ' gotowe szablony', jak ... i ja. A z czego tylko jemu wiadome, i tabela wymiarów własnych okryta tajemnicą pozostaje :rotfl:
Pozdrawiam

--- Ostatnio edytowane 2012-05-16 18:53:35 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wydaje mi się, że krawcowej amatorce -czyli komuś takiemu jak ja, szyjącemu wyłącznie dla przyjemności, jednak będzie zależało na tym, żeby wykroje były dobrze zrobione -a niekoniecznie darmowe.
Dla tego właśnie szyję z gotowców; przy czym tutaj jest na prawdę duży wybór i wykrojów i firm które je proponują (ceny, po przeliczeniu na złotówki od ok. 20zl/wykrój ). Są też wykroje do pobrania za darmo, np. tu (rejestracja darmowa, kilka wykrojów na próbę, za darmo):
http://www.sewingpatterns.com/downloads.php?d=y

Inaczej chyba niż w Polsce, gdzie po za Burdą i Dianą tak na prawdę brak czegoś innego.
Innymi słowy darmowy wykrój, który jest źle zrobiony - zabija całą przyjemność szycia; i w konsekwencji będę go na przyszłość unikać.

Co do gorsetu Papavero -cóż, dość kiepski; ale jak mi się wydaje -ona -tzn. konstruktorka daje te wykroje właśnie do testowania użytkownikom.
Czyli: ja wam robię wykrój za darmo, wy go szyjecie, i ja wyciągam wnioski z tego co wyszło. Obopólna korzyść wtedy, kiedy wykrój jest dobry; gorzej, kiedy jest wręcz odwrotnie...
Ktoś kiedyś pytał Papavero, z jakiego programu korzysta, ale nie odpowiedziała. Może Lektra? Choć to wydatek kilkudziesięciu tysięcy dolarów.
A może coś tańszego tak jak to:
http://www.fashioncad.net/fashioncadhow.htm

Nie pamiętam już czego używano na tym "moim" kursie, ale był to jakiś program przemysłowy.
Tylko tak na prawdę, niewiele mnie to interesowało...

Z "amatorskich " programów znam dwa:
Wild Ginger (trochę stary); i Bernina My label (ograniczone możliwości);

A co do robienia wykrojów od podstaw...chyba tylko przy pomocy starodawnych metod, typu wykrój bluzki podstawowej/spódnicy podstawowej...umiem to zrobić (vide: wątek o Marfy)...ale właśnie jako amatorowi -serdecznie szkoda mi na coś takiego czasu. Stąd-wolę gotowce. Oszczędność i czasu -i w ostatecznym rozrachunku pieniędzy - wiem, a przynajmniej mam sporą pewność, że kupiony wykrój powinien dawać dużą szansę na udany wyrób końcowy.
Ale...na wszelki wypadek zawsze sprawdzam tu:
http://sewing.patternreview.com/
:)
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciągle mi sie wydaje że atakujemy ten sam temat. Bo mnie wkurza fakt, że'wszyscy'(nie wszyscy wszyscy, rzecz jasna) idą na łatwiznę w tym kraju, a później mówią że im biznes nie idzie po czym plajtują śpiewająco ...z politykami niektórymi włacznie. Między innymi efekt jest taki, że za nami tylko Grecja, nic w tym kraju się nie zmienia a ludzie którzy chcą zmienić swoją sytuację materialną i zrobić coś ze swojego życia wyjeżdżają do różnych państw europejskich itd.
Dzięki za wzory angielskie, byłam tam, notabene przez Burdę, bo oni sprzedają m. in. wykroje Burdy. Niestety, dostęp jest utrudniony, jak to w przypadku rozliczeń internetowych - ja nie mam tych wszystkich gadżetów ułatwiających płatności internetowe za granicą, niestety :beczy:

Spódniczka świetna - wzorek jest pikowany, czy robiony jakąś inną techniką? W wersji babskiej musiałaby być dłuższa...Ta w gwiazdkę z jeansu. I z koła robiona?

Fashioncad wydaje mi sie programem do powiększania wykrojów głównie....

Jeszcze raz dzięki za tutoriale-obejrzałąm je ze trzy razy... Może mi też tak w końcu wyjdzie,nie miałam na razie czasu niestety
Pozdrawiam
Misia

--- Ostatnio edytowane 2012-05-18 21:33:34 przez Koma ---
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spódniczka z dżinsu - czy chodzi Ci o tę (http://static.ekrawiectwo.net/p/media/images/1105/10631.JPG.60x60_q85_crop_upscale.jpg) ?

Ona była szyta z "gotowca" firmy Simplicity;
http://www.simplicity.com/p-4468-misses-skirts.aspx
natomiast sam materiał już taki był (tzn. te białe linie były zrobione -to są dodatkowe włókna wplecione w strukturę dżinsowego materiału. To nie jest koło, chociaż jest b. szeroka u dołu, a są to godety, wszywane w pasy pionowe, z których składa się całość.
Podobnie jak ta dwu-kolorowa.
http://www.simplicity.com/p-5017-misses-plus-size-skirts.aspx
Wracając do strony,i ściągania tych darmowych wykrojów -tam potrzebne jest (do zalogowania) jedynie konto email, NIE jest wymagana karta kredytowa, wykroje można ściągnąć legalnie -jest tylko kilka, ale w przeróżnych rozmiarach; są dostępne przez rok, od zarejestrowania się. I nie trzeba nic kupować, aby dostać się do darmowych wykrojów. Czyli jedynie konto email (i nie wysyłają spamu!). Tak, że możesz spokojnie spróbować. NB. radziłabym założyć osobne konto właśnie do tego typu "transakcji" - ja tak robię, na forach czy w takich sklepach NIE używam mojego normalnego adresu email.
Fashion cad -można używać do powiększania, ale można też zrobić nim wzór od podstaw, albo przemodelować gotowe, dostarczone z nim wykroje.Tego typu programów jest sporo,i podejrzewam że czegoś podobnego używa konstruktorka Papavero. Ale zapytana wprost...nie odpowiedziała (nb. to nie ja pytałam....). ;)


Ciągle mi sie wydaje że atakujemy ten sam temat.(...)
Pozdrawiam
Misia

--- Ostatnio edytowane 2012-05-18 21:33:34 przez Koma ---

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Takie śliczne sukienusie szyjesz córci, że mnie zainspirowałaś i ja postanwiłam uszyć swojej sukienusie, jestem w trakcie szycia :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję! Ja zaczynałam od zupełnie prostych, typu tuniczka, ale wybierałam jakieś ładne materiały (pytałam małą elegantkę przed zakupem czy jej się podoba). Pochwal się proszę -ja lubię oglądać inne kreacje dla dzieci -jest to świetne źródło inspiracji! Innymi słowy: działa w obie strony!:D

Takie śliczne sukienusie szyjesz córci, że mnie zainspirowałaś i ja postanwiłam uszyć swojej sukienusie, jestem w trakcie szycia :)

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tym razem "praca wspólna" córka (10lat) i mama.
Wykrój Simplicity . Bardzo fajnie wyszedł, a przy okazji pociecha wprawia się do szycia "prawdziwych" wykrojów. Materiał bawełna 100%.
A, i spódnica tzw. shadow pleated tzn. rodzaj robotki na maszynie też mojego autorstwa. Innymi słowy -chwalę się na całego! :)

--- Ostatnio edytowane 2012-05-24 22:01:52 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Ale rękawy - jak w kimonie :) Wdzięczna ta bluzeczka ale ale... jakie córa ma włosy - o mamo, chcę takie!
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale rękawy - jak w kimonie :) Wdzięczna ta bluzeczka ale ale... jakie córa ma włosy - o mamo, chcę takie!
Bluzeczka na pewno dobrze się nosi :)Ja też chcę takie włosy!!!!!!!!!!:rotfl:
________________________________________________________
Elwira

11 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.