Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich:) chciałabym przerobić sobie płaszcz skórzany( jest za duży) , znam się na szyciu , ale nigdy nie szy yłam skóry i nie bardzo wiem od czego zacząć.Czym podkleja się szwy żeby nie odstawały?czy skórę szyjemy przez gazetę żeby nie blokowaly się ząbki w maszynie?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Koniecznie kup specjalną igłę do szycia skóry. Szwy podkleja się butaprenem, ale dopiero po przeszyciu, zamiast żelazka, używa się młotka - jak masz to lepszy drewniany, ale może być też zwykły metalowy. Ja nie szyję przez gazetę tylko zupełnie normalnie, jak tkaninę. Jedynie musi to być celny szew - przeszycie drugi raz w tym samym miejscu, powoduje odrywanie sie :( Ja się bałam przerobic kożuch i oddałam do kuśnierza, a potem żałowałam, bo wyddałam sporo, za to co zajeło by mi godzinę lub dwie. Pozdrawiam, Kasia.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo Ci dziękuję , nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych:)o igłach wiedziałam , ale o młotku już nie:) Całe życie człowiek się uczy.Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam:)

Jakbyś potrzebowała pomocy przy uszyciu sukni ślubnej lub wizytowej to pisz,na pewno pomogę
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przepraszam ...A co się robi młotkiem podczas szycia skóry?:zawstydzony:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Młotkiem będę plaszczyła przeszyte szwy,żeby nie odstawały( nie mogę użyć żelazka),później je podkleje
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja odnośnie młotka: ja młotkiem walę w nogawki dżinsów, bo jak się podwija to na tym podwójnym szwie jest grubo. I trzeba młotkiem potraktować.
A to odnośnie skóry to bardzo cenna uwaga! Mam kawałeczki skóry i może coś z nich uszyję...
________________________________________________________
Mój blog o zmaganiach z maszyną do szycia http://bartasde.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Teflonowa stopka się BARDZO przydaje przy szyciu skóry.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja ostatnikupiłąm stopkę z rolkami, bardzo fajnie się szyje skórę :-).

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.