Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Bede musiala ciut wiecej zostawiac z brzegu tej gumonici i petelki robic aby sie nie siapilo :)

A ja zamiast instrukcje studiowac to szukam nici,materiału,gumonici,pytam o wszywanie itp.
Mój maz mówi ze nie WYTRZYMAŁBY-bo ja dopiero jutro rozpakowuje pudełko z maszynka:D:rotfl:
dzisiaj instrukcje studiuje. A maszynka od wtorku czeka :):)

mówi ze jestem niezła:hura::hura:

--- Ostatnio edytowane 2012-02-24 15:44:52 przez asiara73 ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Podbijam wątek. Ja z kolei mam pytanie w jaki sposób w miarę bezproblemowo szyć gumkę ;/. Wczoraj szyłam na zabawę szkolną spódnicę na gumce dla mojej siostrzenicy. Gumka ma około 2-3 cm szerokości. Wymyśliłam sobie że ją naciągnę na długość materiału i będę po niej szyła. No i się zaczęło... na początku rwało mi nitkę więc zmieniłam długość ściegu, chwilę było ok. Szyłam zwykłą igłą, zablokowało ją. Zmieniłam igłę na nową, złamało mi ją. Zmieniłam na igłę do dżinsu, złamało. W końcu jakimś cudem po którymś z kolei zablokowaniu i zmienieniu igły doszłam do końca. Jak szyć po naprężonej gumce? pomocy.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
trzeba ja trzymac z tylu i z przodu i podczas szycia lekko ciagnac do tylu ale zeby nie zlamac igly
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Tak robiłam, być może po prostu muszę ją bardziej wyczuć. A igła taka normalna wystarczy? czy jakaś grubsza ?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
zwykla wystarczy
zalezy tez jaka guma
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Igła zwykła, nie grubsza. Grubsza będzie ci bardziej masakrowała gumkę, która szybciej sflaczeje.

Musisz wyczuć koordynację maszyny i swoich działań. Igły łamały ci się, bo pociągałaś materiał w momencie, kiedy igła była w materiale, dopiero w niego wchodziła albo nie zdążyła się z niego wysunąć. Przekrzywiałaś ją lekko i uderzała w metal płytki ściegowej.

Prowadzenie pod igłą rozciągniętego materiału nie jest łatwe - trzeba go, jak pisze Roksanitka, rozciągnąć oburącz trzymając przed i za igłą i opierając go o ząbki transportera wyczuć, kiedy go lekko przesuwać zgodnie z jego pracą.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Dziękuję bardzo za rady :) mam nadzieję że następnym razem będzie mi się lepiej szyło, bo jak na razie patrzę na szycie gumki spod byka :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Dla mnie też przeszywanie gumek jest żywym horrorem, ale czasem nie da się tego uniknąć...:zly:
Za to wymyślam zawsze przy tej okazji parę nowych przekleństw i skrajnie obelżywych epitetów, tudzież kwiecistych wiązanek okolicznościowych! :D
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mocuję gumkę szwem prostym do brzegu/bok tkaniny (żeby mi się zaraza nie przemieszczała :D a jestem zbyt leniwa ,żeby w inny sposób ja przymocować)i naciągam z wyczuciem tj. przytrzymuję z przodu (góra jak kto woli:)) i na dole czyli tak jak Dziewczyny Ci napisały -przed i za igłą. Igła nie może być stępiona ale ostra.Jak sprawdzić igłę poruszała Czeremcha w którymś wątku.
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Zibiasz mam tak samo ;D szkoda że nie widziałeś mnie wczoraj w akcji, aż się biednym kotom oberwało :P

Mnie po prostu chyba ta moja Silverka nie lubi, ciągle łamie igły ;|, mama się ze mnie śmieje a Panie w pasmanterii dziwnie na mnie patrzą gdy kolejny raz kupuję u nich igły:]
________________________________________________________

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.