Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bo to czysty interes i jaki legalny, Pani Naczelnik nawet z Urzędu Skarbowego daję zarobione przez siebie pieniążki (opodatkowane oczywiście przez wszelkie możliwe mozliwości) na mszę albo na tacę i normalnie ksiądz ma zysk na czysto, ale gdyby Pani Naczelnik dała biednym to podatek od darowizny trzeba zapłacić, kupi bułkę dziecku (bułka opodatkowana). Tak nawiasem <bóg> się kazał radować ale chyba tylko księżą (z takiego stanu rzeczy bo gdby kapłani byli uczciwi w 100% sami by zapłacili podatek dochodowy ) ale jeszcze bardziej prawdopodobne jest, że to polityka PL jest chora kabaretowo.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wychodzi na to, że tak strasznie wszędzie promują założenie własnej firmy a w praktyce lepiej się za to nie zabierać... ehh, bezsens.. faktycznie jedynie ta religia byłaby najlepszym wyjściem :D

a ja na chwilę zmienię temat.. ale tak dosłownie na momencik. Nie mam żadnego pojęcia o szyciu, a chciałabym zacząć się uczyć. pi razy oko ile trzebaby liczyć mb na sukienkę/spodnie/bluzkę etc na wzrost 164 cm, ile na spodnie/bluzkę etc na wzrost 194 cm i na sukieneczki i inne pierdółki dla dziewczynki na 86-92 cm wzrostu ? Chodzi mi tak pi razy oko, nie musi być dokładnie. Jestem tylko ciekawa w ile metrów musiałabym się zaopatrywać będąc w sklepie z materiałami kiedy jakiś mi się spodoba... Z góry dziękuję za odpowiedzi a swoje ewentualne wymagania mogę sprecyzować jeśli to będzie konieczne :)

--- Ostatnio edytowane 2012-03-14 21:52:12 przez BomantA ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wychodzi na to, że tak strasznie wszędzie promują założenie własnej firmy a w praktyce lepiej się za to nie zabierać... ehh, bezsens.. faktycznie jedynie ta religia byłaby najlepszym wyjściem :D
Dokładnie, bo moim zdaniem piramida podatkowo-zarobkowa wygląda mniej więcej tak MY (płacimy podatki co do grosza)- KSIĘŻA (KOŚCIÓŁ)- PRZESTĘPCY...wątpliwości brak?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Widze, ze nie tylko ja jestem delikatnie mowiac ,cięta" na ksiezy:zly:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
księża to "zuooo" :D jak to mówi mój znajomy hehe
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak sie troszke wczytuje w to, co dotyczy zakladania wlasnej dzialalnosci, bo marzy mi sie swoja restauracja. Na razie skladam i skladam, tylko jak doskladam czy sie odwaze??? Boje sie, ze moge wpakowac takie duze pieniadze i bedzie klapa, a ja zyciowy bankrut...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak sie troszke wczytuje w to, co dotyczy zakladania wlasnej dzialalnosci, bo marzy mi sie swoja restauracja. Na razie skladam i skladam, tylko jak doskladam czy sie odwaze??? Boje sie, ze moge wpakowac takie duze pieniadze i bedzie klapa, a ja zyciowy bankrut...
Jak to się mówi, zyje się tylko raz czyli lepiej żałować że się zrobiło czy żałować że się nie zrobiło? A tak pocieszająco wrazie gdyby to człowiek może raz ogłosić banructwo w życiu w świetle chyba US, więc intercyzę trzeba spisac wrazie gdyby i na swoje konto otwierac restaurant i jak coś to mąz jest czysty i można dalej. Ale Monia jak się czegos mocno chce, stara się, poznaje, dokłada sił, czasu i jeszcze ma kilka przychylnych pomocnych dłoni to sukces kwarantowany tylko do wszytskiego trzeba się przygotowac i psychicznie i fizycznie. Ja trzymam kciuki i do restauracji wpadnę:]
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
http://monikamagdalena.blogspot.com/ napisał w dniu 2012-03-14 22:07:23:
Jak to się mówi, zyje się tylko raz czyli lepiej żałować że się zrobiło czy żałować że się nie zrobiło? A tak pocieszająco wrazie gdyby to człowiek może raz ogłosić banructwo w życiu w świetle chyba US, więc intercyzę trzeba spisac wrazie gdyby i na swoje konto otwierac restaurant i jak coś to mąz jest czysty i można dalej. Ale Monia jak się czegos mocno chce, stara się, poznaje, dokłada sił, czasu i jeszcze ma kilka przychylnych pomocnych dłoni to sukces kwarantowany tylko do wszytskiego trzeba się przygotowac i psychicznie i fizycznie. Ja trzymam kciuki i do restauracji wpadnę:]
MOnia, nie chodzi o bankructwo, ale o koszty zwiazane z otworzeniem restauracji, podobno ok 150 tys, to sie potem nie wroci jesli sie cos nie uda, moze czesc w sprzecie, ale to jakies groszowe sprawy beda.
Ja sie psychicznie przygotowuje juz od daaaawna, fizyczie tez, bo podgladam co sie da i gdzie sie da..kiedys w jakies restauracji weszlam na zaplecze bo chcialam kuchnie zobaczyc, ze niby toalety szukam:)

--- Ostatnio edytowane 2012-03-14 22:19:57 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
pi razy oko ile trzebaby liczyć mb na sukienkę/spodnie/bluzkę etc na wzrost 164 cm, ile na spodnie/bluzkę etc na wzrost 194 cm i na sukieneczki i inne pierdółki dla dziewczynki na 86-92 cm wzrostu ?
Spytaj ekspedientki i weź 20 % więcej ;-)

A tak bardziej serio - to zależy...

Na spodnie w rozm. 38 wystarczy 1,20 m materiału o szer. 140 cm, w rozm. 48 - już i 1,60 m.

Generalnie - w rozm. do 42-44 - spodnie - długość spodni plus 20 cm, na spódnicę prostą - długość spódnicy plus 20 cm, na szerszą u dołu - dwie długości, na sukienkę prostą - długość sukienki plus rękawa, na szerszą - dwie długości sukienki, na bluzkę - długość bluzki plus rękawa.

Tak samo niezależnie od wzrostu. No, na dziecięce wyjdzie mniej.

Każde odstępstwo od prostego, podstawowego fasonu to więcej materiału. Kroje ze skosu, fantazyjne, fałdy, plisy i obłożenia wymagają więcej materiału. Dlatego - nie będąc zdecydowana na krój, a tylko na materiał - biorę zwykle nawet i 30 % więcej, żeby potem nie żałować.

Resztki się zawsze przydadzą ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Monika, a mojemu mężowi taki "bar szybkiej obsługi" się marzy...

Mnie - całkiem co innego, ale muszę poczekać...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.