Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
Mam problem, chciałabym wiedzieć, czy mój pomysł na zrobienie sukni mógł by się udać. Upatrzyłam sobie sukienkę w sklepie ( od pasa w górę wygląda fajnie, jak ślubna), problem tkwi w tym, iż jest ona strasznie krótka:(. Pomyślałam więc, że zakupiłabym halkę i dorobiła resztę kreacji.

Mój pomysł polega na dokupieniu halki, pokryciu jej odpowiednim materiałem i umieszczeniu pod zakupioną sukienką.

Chciałabym wiedzieć czy ten pomysł ma sens, gdyż osobiście nie znam się na krawiectwie:bezradny::bezradny:
Chciałabym również prosić o poradę czy jeżeli powyższy pomysł mógłby się udać, to jaką formę halki zakupić??

Z góry ślicznie dziękuję za wszystkie porady:rotfl:

Załączam zdjęcie sukienki. Na mnie sukienka jest jeszcze bardziej krótsza, kończy się tuż za pupą:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Wybrana sukienka
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moim zdaniem jak najbardziej ma sens - i jest wykonalne. W innym wątku pokazywałam sukieneczkę którą uszyłam dla mojej córki, ale właściwie to nie jest jednoczęściowa sukienka, tylko żakiet i spódnica.
Fotografia tu:
http://ekrawiectwo.net/board/thread/1808/co-nowego-w-burdzie-i-innych-krawieckich/?page=53
na samym dole strony.
Natomiast jaki wzór na spódnicę kupisz -to zależy wyłącznie od efektu który chcesz uzyskać -może to być lejący się jedwab lub satyna jak i suknia bombka powiedzmy.
Osobiście myślę,iż powinnaś poszukać czegoś co Ci się podoba, podesłać nam fotografie - i będziemy się zastanawiać.
Jedyne, co nie jest jasne -to czy to jest obcisła sukienka tzn. czy jest elastyczna? Bo wtedy być może należało by się zastanowić nad samym włożeniem spódnicy tzn. czy na wierzch -czy pod spód.
To tyle ode mnie -na pewno inne dziewczyny (lub panowie) podpowiedzą. Powodzenia!


Witam,
Mam problem, chciałabym wiedzieć, czy mój pomysł na zrobienie sukni mógł by się udać. Upatrzyłam sobie sukienkę w sklepie ( od pasa w górę wygląda fajnie, jak ślubna), problem tkwi w tym, iż jest ona strasznie krótka:(. Pomyślałam więc, że zakupiłabym halkę i dorobiła resztę kreacji.

Mój pomysł polega na dokupieniu halki, pokryciu jej odpowiednim materiałem i umieszczeniu pod zakupioną sukienką.

Chciałabym wiedzieć czy ten pomysł ma sens, gdyż osobiście nie znam się na krawiectwie:bezradny::bezradny:
Chciałabym również prosić o poradę czy jeżeli powyższy pomysł mógłby się udać, to jaką formę halki zakupić??

Z góry ślicznie dziękuję za wszystkie porady:rotfl:

Załączam zdjęcie sukienki. Na mnie sukienka jest jeszcze bardziej krótsza, kończy się tuż za pupą:)

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
sens ma :)
ale mi podoba się i taka krótka :rotfl:
rewelacyjna jest, po prostu szkoda że nie te czasy :okok::rotfl:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sens ma jak najbardziej. Kiedyś w jakimś programie podobny pomysł prezentowała Ewa Minge. Po prostu upięła tiul przy jakiejś sukience i nawet nieźle to wyglądało. Być może Ty też masz taki talent do upinania. Spróbuj. :)Na wszelki wypadek możesz stestować swój pomysł na jakimś dłuższym podkoszulku :).
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pewnie że ma sens, tylko trzeba wziąć pod uwagę czy ta tkanina z której ma być góra utrzyma cały dół, czyli podszewkę czy halkę i całą resztę.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Cenna uwaga!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Sukienka jest elastyczna, Więc mam nadzieje, że uda się umieścić halkę pod sukienką:)
A jeżeli chodzi o halki to która może być najlepsza Waszym zdaniem?

Jaki rodzaj materiału byście mogły mi doradzić oraz ile mniej więcej kosztował by zakup takiego materiału?

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki:D

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
halka nr 4 halka nr 3 halka nr 2 halka nr 1
Avatar użytkownika
Świeżynek
http://monikamagdalena.blogspot.com/ napisał w dniu 2012-03-18 08:50:55:
Pewnie że ma sens, tylko trzeba wziąć pod uwagę czy ta tkanina z której ma być góra utrzyma cały dół, czyli podszewkę czy halkę i całą resztę.
Ja myślałam, żeby halkę pokrytą materiałem umieścić pod dolną częścią sukienki i ją przykryć tą dolną częścią sukienki. Ewentualnie jakoś połączyć z sukienką tak aby dolna część sukienki nie podnosiła się do góry tylko tworzyła jakąś całość. W takim wypadku sukienka nie musiałaby utrzymywać ciężaru halki. Czy dobrze myślę??
Avatar użytkownika
Świeżynek
w internecie znalazłam kilka zdjęć które przybliżą moje wyobrażenie o końcowym efekcie sukienki. Jak myślicie, czy uda się osiągnąć taki efekt?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
wzór nr 3 wzór nr 2 wzór nr 1
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wierzch sukienki powinien być dość mocno namarszczony, żeby sukienka wyglądała efektownie. Ale musi być dość lekki, żeby nie pociągnął sukienki w dół i żeby dekolt nie znalazł się w okolicach pępka. W związku z tym głosowałabym na halkę nr 1 - tę z nieprzezroczystego materiału, bo wygląda na to, że spódnica sukienki będzie musiała być uszyta z tiulu, organdyny albo szyfonu. Jeśli z szyfonu - który z natury jest materiałem opływającym ciało raczej niż unoszącym się do góry - to halka będzie musiała być znacznie obszerniejsza.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.