Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wyglądają mi na cięte z prostokątów.

Co do wykończenia - tiul się nie strzępi i w zasadzie nie wymaga wykończenia. Doły wykańcza się albo po to, żeby tiul nie haczył rajstop, albo z powodów czysto dekoracyjnych.

Możesz tiul wykończyć zwykłą maszyną podkładając go minimalnie /na 2-3 mm/ i przeszywając prostym ściegiem albo zygzakiem, możesz do tego użyć kontrastowej nici. Można skorzystać ze stopki do podłożeń, obszywając dół raz albo podwójnie.

Ja najchętniej używałam do tego stopkę rolującą materiał i obszywałam tiul zygzakiem /czyli - robiłam rąbek/. Falbany cięłam z koła, a takie są niezwykle niewdzięczne do podkładania ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
PRASOWANIE - a raczej potraktowanie tiulu parą z żelazka , natychmiast wraca do swojego poprzeniego stanu. Oczywiscie żelazko ustawione na syntetyk bo możemy zniszczyc tiul.

Szycie
Pierwsza warstwa - pasek - ja zrobilam go z elastycznego tiulu 24 - 25cm szerokosci i dlugosć okolo140cm (jak szerokosć tkaniny) w to wszyta guma - tylko na zakladke. Jesli ma powstać tiulowa spodnica to trzeba to zrobic lepiej niz ja. Można użyć podszewki, tego samego tiulu , satyny, jesli halka ma być z organzy bo te wygladają szykownie to oczywiscie z organzy.
druga warstwa - 5m pasek o szerokosci 20cm - przyszyty na pierwszy w szczypanki
trzecia warstwa - 15m pasek o szerokosci 20cm - ilosc falbany decyduje o objetosci halki - moze być wiecej lub mniej. Jezeli kupicie np. 5 m tiulu to nie zszywajcie 5 m kawalkow w jedna calosć bo bedzie to widac - poprostu przyszywać dalej.
Ja obrucilam overlokiem ostatnią warste ale jeszcze lepiej wyglada obszyta satynową lamowką. Można dostać juz stopki do obszywania lamowką - wychodzi rowniutko

życze powodzenia
Beata

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Haha, Beata! Wcięłam się, bo nie wiedziałam, czy tu jeszcze zaglądasz ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
mam niestety mało czasu na komputer, bo poza pracą zawodową jeszcze szyję i się przeliczyłam bo nie wiedziałam ze te halki bedą się tak dobrze sprzedawać - ledwo nadążam z zamówieniami
Ale cieszę się ze o mnie Aniu pamietasz - Dziękuje

a stopka do lamowek jest super - oszczędzam czas i moja cierpliwość...

pozdrowionka
Beata

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
ja się tak podłączę ,chociaż nie na temat :),

Aire ,a dzianina poliamidowa ,/widziałam na allegro ,w świetnym kolorze/,

jest fajna ,miękka i plastyczna czy to takie sobie, ten poliamid ,sztuczny i niezbyt przyjemny w noszeniu ?
Wiesz co, może być i taka i taka. Od surowca poliamidowego do gotowej dzianiny długa droga - po pierwsze są różne typy surowców poliamidowych. Następnie produkcja włókna bywa różna, z tego co pamiętam, nawet dysze, przez które przelewa się stop przędzalniczy, mogą mieć różny kształt i średnicę (włókno nie musi być w przekroju okrągłe). Włókna można pociąć lub nie (to są tzw. włókna ciągłe i włókna cięte), potem się je wykańcza, nakłada apreturę (np. antystatyki), rozciąga, ogrzewa, ochładza, farbuje, karbikuje... itd. to wszystko wpływa na końcowy wygląd włókna a gdzie jeszcze przędzenie i dzianie, które można przeprowadzić na milion sposobów?
Dlatego pomimo tego samego surowca dzianiny różnią się między sobą i wybieranie na podstawie zdjęcia to loteria. Ale na pewno obecnie włókna syntetyczne są generalnie ładniejsze, milsze w dotyku, lepiej przepuszczają powietrze, lepiej chłoną wilgoć. Ostateczny wygląd zależy od tego, jak bardzo producent przyłożył się do swojej roboty, gdzie przyoszczędził. ;)
Jeśli ta dzianina to nowa produkcja, to może być ok, jeśli ma kilkanaście lat - zastanowiłabym się.
No no Aire jestem pod wrażeniem wiedzy to ze szkoły włókienniczej czy praktyki???:oklasky: widzę ze można by wrzućić na forum jakieś techniczne tematy z włókiennictwa może ktoś doradzi,pomoże byłoby ciekawie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
http://etiblog.com.pl/archives/6370

taką stopkę kupiłam - Rewelacja - polecam wszystkim jest super, trzeba trochę poćwiczyć ale potem szycie idzie błyskawicznie

pozdrowienia
Beata
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ile mb tiulu potrzeba na jedno takie cudo? W sklepach interentiowych znalazłam tez podział na tiul "miękki" i "twardy"? Który byłby lepszy?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj!

Ja szyję kilka jednocześnie, bo 8 sztuk z 20mb materiału o szerokości 160cm. Na pasek używam elastycznego tiulu. Wydaje mi się że optymalnie byłoby 5mb, wtedy ostatnia warstwa składałaby się tylko z 3 części. Jak kupisz miękki tiul to ostatnią warstwę możesz bardzo mocno zmarszczyć lub zrobić z dwoch warstw (przyszytych jeda na druga)
Ja szyję z twardszego tiulu (30g/m)dlatego obrabiam doł aby nie drapał, z miękkiego tiulu - nie ma takiej konieczności bo nie drapie, ale z lamowka wyglada bardzo elegancko.

pozdrowienia
Beata

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Wielkie dzięki Beato102 za ten wyczerpujący opis. Jak tylko tiul przyjdzie, to koniecznie spróbuję:)Dziękuję

--- Ostatnio edytowane 2012-12-04 18:56:19 przez Pinezka ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Halka uszyta. Pierwszą część (tą z gumką)uszyłam z podszewki, reszta jest tiulowa. Trzecia falbana wg. sugestii jest podwójna (z podwójnie naszytego tiulu). Całość wygląda super:) Nikt mi nie powie, że jakiekolwiek koło zastąpi ten efekt:) Dziękuję za wskazówki.

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.