Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Strzałka z Burdy pokazuje nitkę osnowy. Jeżeli kroisz z materiału w którym wszystko musisz skroić w jednym kierunku,ze względu na cienie, włos lub wzór to wszystko układasz zgodnie z kierunkiem strzałki, jeżeli tkanina tego nie wymaga możesz strzałki kierować raz do góry raz na dół.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Opis świetny, ale mam pytanie co to jest to RADEŁKO i jak wygląda, bo sory ale skojarzyło mi się to z faworkami.Bo ja wszystko zawsze ołówkiem traktuję.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Radełkiem jedziesz po liniach wykroju, pod spodem masz papier i zostają na nim takie małe wklęsłe punkty. A wygląda tak
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No super,,,, dzięki.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, a ja mam pytanie, jak przenieść precyzyjnie wszystkie oznaczenia z papieru na materiał?? czy konkretne miejsca szpilkujecie i na tej podstawie nanosicie oznaczenia?? Bardzo dziękuję za odpowiedź
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na papierze zaznaczam koniec zaszewki, w tym miejscu wycinam małą dziurkę i potem łatwo mi zaznaczyć to miejsce na tkaninie. Początek zaszewki zaznaczam małymi nacięciami na papierze i na tkaninie.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki ! :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
hej. nie wiem czy to dobry dział do mojego zapytania - jak nie to prosze o przeniesienie ;)
mam problem :/
mam rosyjskie wydanie burdy i wykroj ze srodka (wszystko w wersji elektronicznej). Nie mam jednak wykazu modeli z opisami do tego numeru i nie wiem co mam wycinac zeby mi wyszla ta bluzka Czy mozna jakos znalesc potrzebne mi czesci wykroju znajac tylko model bluzki :conf used:

Prosze o pomoc :(
Avatar użytkownika
Administrator
Katrinka możesz podesłać linka z tymi wykrojami? Powinno się udać poskładać bluzkę do kupy, taka zabawa jak puzzle :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Widzę że używacie pergaminu do odbijania form,może mój pomysł komuś przypadnie do gustu,jest może bardziej skomplikowany i bardziej pracochłonny a nóz widelec podpasuje:ja pod wykrój z Burdy podkładam szary papier taki nie za cienki aby forma dłużej służyła ,przypasowuje linie proste jesli takowa jest do brzegi ,przypinam szpilkami a następnie biorę jedną szpilkę i co kawałek nakłuwam linie danego rozmiaru i częsci np przodu itd,w ten sposób tez oznaczam zaszewki ,zakładki itp,Zdejmuje wykrój,podziurkach szpilki rysuje kontur,linie proszte i cała resztę,wycinam ,podpisuje rozm,i nr Burdy.

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.