Wersja do druku

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Administrator
Anet Twój sposób jest wykonalny ale moim zdaniem bardziej pracochłonny :) Pamiętam jak moja mama kopiowała wykroje z Burdy używając radełka i takiego zwykłego papieru technicznego, który ojciec przynosił z nieaktualnych projektów :D Przynajmniej ten jej papier był bardziej wytrzymały niż półpergamin.
Oups przypomniało mi się że tydzień temu zamówiłam półpergamin w papierniczym i nie odebrałam jeszcze....
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
To prawda jest pracochłonny ale już jestem tak zaprawiona w bojach ,że idzie mi to bardzo szybko :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Widzę że używacie pergaminu do odbijania form,może mój pomysł komuś przypadnie do gustu,jest może bardziej skomplikowany i bardziej pracochłonny a nóz widelec podpasuje:ja pod wykrój z Burdy podkładam szary papier taki nie za cienki aby forma dłużej służyła ,przypasowuje linie proste jesli takowa jest do brzegi ,przypinam szpilkami a następnie biorę jedną szpilkę i co kawałek nakłuwam linie danego rozmiaru i częsci np przodu itd,w ten sposób tez oznaczam zaszewki ,zakładki itp,Zdejmuje wykrój,podziurkach szpilki rysuje kontur,linie proszte i cała resztę,wycinam ,podpisuje rozm,i nr Burdy.
Ja byłam uczona metodą ekonomiczną.

Potrzebne: fioletowe kalki A3 (albo A4 jak nie ma dużych) i stara gazeta codzienna. Dalej sprawa prosta - jadąc końcem ołówka albo długopisu (ze schowanym wkładem) kalkujemy wykrój na gazetę (wykrój - kalka - gazeta). Potem wycinamy i dalej jak pisała Susanna :)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ja używałam pergaminu i gazet również tuz po mojej edukacji w tym zawodzie ,bo takich materiałów jak pergamin używaliśmy w szkole ,póżniej gazeta bo rzeczywiście ekonomiczniej było.Kiedy zaczęłam zabawę na dobre z szyciem używam szarego papieru ponieważ jest trwalszy ,zdarza sie często,że jakaś forma jest przeze mnie używana parę razy jako podstawa lub do przeróbek więc obracam ją kilkakrotnie,te formy które były z gazet są już dawno w koszu,no ale to wszystko zależy od wykorzystania wykrojów.Wiadomo jak jedna/jeden szyje dla siebie a druga/i zawodowo to ma inne potrzeby w tym zakresie :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
No tak, ale robiąc dziurki w wykroju trochę się go chyba uszkadza? W takim wypadku kalkowanie wydaje się lepszym rozwiązaniem (czy przez papier czy przez kalkę). Bo gdybyś chciała tak zadziurkować wszystkie rozmiary, to czy coś by zostało z tego wykroju?
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Dlatego nie używam radełka bo uważam,że w ten sposób niszczą się wykroje,używam zwykłej szpilki i nie dziurkuję blisko siebie,zdaje sobie sprawę ,że jest to metoda dla wprawnej krawcowej ,której wystarczy kilka punktów ,aby rozeznać się gdzie ,co z czym się je.Na początku mojej "krawieckiej kariery "tez była u mnie zabawa z kalkowanie i przerysowywaniem,ale jak pisałam wcześniej -gazety i pergaminy w mojej pracy nie zdają egzaminu.Radełka nie używałam nigdy,bo bałam się zniszczyć wykroje, uznałam,że szpilka będzie mniej "inwazyjna" .Tak wiec szary papier i szpilka sprawdza sie w 100 % w moim przypadku.

--- Ostatnio edytowane 2010-10-19 18:36:37 przez anettaart ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam mały problem z dokładnym przekalkowaniem formy z na pół-pergamin (możne kupiłam po prostu za gruby papier)
Jak wy sobie z tym radzicie ja mam pomysł żeby wziąć szybę i podświetlić ja od dołu wtedy będzie wyraźnie widać formę i nie będzie problemu ze zrobieniem formy.

--- Ostatnio edytowane 2010-12-05 22:33:37 przez brzuch0 ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Faktycznie, trudno jest skopiować czerwone linie, a jeszcze trudniej - formy wypełnione różowawym kolorem. Poprawiam po prostu linie ciemnym pisakiem na arkuszach burdy przed kopiowaniem.

Podświetlany stół byłby idealny...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Stół świetlny prawie gotowy. Jutro zamontowane zostaną świetlówki i jak już będzie wszystko gotowe pochwale się projektem mojego męża.




--- Ostatnio edytowane 2010-12-09 21:07:30 przez brzuch0 ---

--- Ostatnio edytowane 2010-12-09 21:10:40 przez brzuch0 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
podswietlacz
Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
A ja mam pytanie odnośnie półpergaminu, pergaminu... pytałam się o niego w papierniczych, ale Panie ekspedjentki robiły duże oczy i mówiły, że nie mają czegoś takiego, że maja tylko zwykły szary i odsyłały mnie do pasmanterii, a z pasmanterii znów byłam odsyłana do papierniczego.
Zapasy mojej mamy się kończą :( Więc gdzie dostać półpergamin?
Aktualnie pomieszkuje w Poznaniu, mógłby mi ktoś z okolic poradzić, bardzo ładnie proszę :)

6 stron: < 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.