Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Pytanie jak w temacie :)
Odrysowywałam wykroje z Burdy lubi innych czasopism na półpergaminie, który kupowałam w papierniczym. Ale jak to u nas bywa, mój papierniczy zlikwidowali, a moje zapasy skończyły się :(
Jak Wy sobie radzicie? Na czym odrysowujecie? Gdzie kupujecie?
Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Ps. Na allegro znalazłam 1 (AŻ JEDEN) półpergamin, przy którym napisane jest, że to papier do pakowania...(???)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
na flizelinie zwykłej. Jest trwała i nie zajmuje użyje miejsca co papier. Polecam:)
________________________________________________________
zapraszam na mój blog: http://ignacynka.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nie pamiętam jak ten papier się nazywa ale jest podobny do śniadaniowego tylko jest dużo większy i można go kupić w prawie każdym papierniczym. Łatwo się rysuje. Każdą część mam zawsze podpisaną z której Burdy i który model. Potem składam i chowam do segregatora, każdy wykrój do innej koszulki. Wszystko jest uporządkowane i nawet jeśli któraś część gdzieś wypadnie to zawsze wiem do czego należy. A żeby był łatwiej to myślałam już nad skanowaniem zdjęcia i dołożenia go do wykroju, wtedy nie będzie podwójnie.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ignacynka, na flizelinie to by nawet do głowy nie przyszło :-D Ale spróbuję :)
Teqilla, ja robię podobnie od lat :) Wszystkie części opisuję, nawet rysuję model i wkładam do kopert papierowych. Mam już tego dośc sporo, a ciągle przybywa :)
Dziękuję za podpowiedzi :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja na folii malarskiej , taka folia do osłaniania mebli jak się maluje
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
ja na folii malarskiej , taka folia do osłaniania mebli jak się maluje
O ! to też ciekawy pomysł :) dzięki :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Papier typu "śniadaniowy" w wielkich rolkach jest w makro lub w selgrosie. Cena za rolę ok 10-15 zł. Starcza na długo.
Kiedys odbijalam nawet na workach do śmieci:)))
________________________________________________________
stefcia.pl
www.facebook.com/RobotkiStefci
mlecznepodroze.pl
Avatar użytkownika
Świeżynek
Folia malarska, polecam !
Pierwszą folię kupiłam cienką ,taką do mebli ale dosyć szybko się rozrywała.
W Obi prawie we wszystkich foliach zrobiłam otwory i wybrałam folię ochronną LDPE bardzo mocną ( extra stark)
Jest wystarczająco przezroczysta i gruba.Super odrysowuje się wszelkie wykroje z Burdy oraz można przy jej pomocy modelować wykroje jak i samemu robić formy, a koszty niewielkie za 10m2 , czyli 2,5 na 4 m chyba zapłaciłam 12 złotych.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dzięki wielkie ! Jesteście niezastąpione :)
Muszę wypróbowac tą folię koniecznie. Znam folię malarską bardzo dobrze, bo mój Małż w remontach robi więc ma ją na porządku dziennym.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
juz byl ten temat poruszany, folia lub ten cienki polprzezroczysty papier to wlasnie polpergamin, do kupienia i w ksiegarni i w papierniczym, za 50 gr za 1 wielki arkusz.

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.