Wersja do druku

8 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 >

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Chciałabym pokazać Wam sukienkę, z której jestem szczególnie dumna, bo to pierwsza, którą szyłam w całości od początku do końca. Wykroiłam ją z Burdy (10/2012, model 127). Z boku wszyłam zamek kryty, który niestety sprawił mi trochę kłopotu. Nie widać tego na zdjęciach, ale po założeniu sukienki zamek się pokazuje. Napisałam o tym tutaj. Nie wiem, co źle robię. :zalamka:

Ale poza tym kiecka wyszła całkiem całkiem. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Mam też pytanie dotyczące materiału, z którego ją uszyłam. Czy może ktoś z Forumowiczów, mających większe doświadczenie w szyciu, mógłby mi na podstawie zdjęcia podpowiedzieć, co to za tkanina? Jest gładka, dość ciężka, trochę sztywna, lekko połyskująca z obu stron. Nie potrafię jej zidentyfikować na podstawie opisów i zdjęć zamieszczonych w książkach czy w internecie, a nie mam żadnej znajomej krawcowej, która mogłaby mnie w tej dziedzinie podszkolić. :(
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Little red dress Little red dress Little red dress
Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Sukieneczka jest śliczna, szczególnie ładnie układają się te marszczenia w spódniczce. Trudno na odległość internetową określić gatunek materiału, ale czy to jest istotne, kiedy sama sukienka jest naprawdę świetna i wszystko układa się OK.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ładna sukienka, ale co to za materiał?

Trudno mi się wypowiadać w tej dziedzinie, bo nasi sprzedawcy wykazują nieprawdopodobną inwencję twórczą co do nazw materiałów, tak jakby każdemu zależało na posiadaniu własnych list i określeń. Najłatwiej to udowodnić próbując znaleźć na obcojęzycznych stronach te wszystkie punta, strecze i bawegi - a jeśli się już znajdzie, to okaże się, że tak naprawdę funkcjonują lokalnie jako słowa z własnego języka ;-)

Najprawdopodobniej jest to mieszanka bawełny z tworzywem sztucznym i wcale nie musi mieć nazwy własnej. Na świecie. ;-)

Ania

________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sukieneczka śliczna,pięknie wyglądasz!!!:oklasky:
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
sukienka super, no i gratuluję odwagi wyjścia w taki mróz ;-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
sukieneczka bardzo fajna krój fajnie podkreśla talie, no ale czy modelka się nie przeziębiła podczas sesji zdjęciowej;)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Nie przeziębiła się. :) Dziękuję za miłe słowa. :kwiatek:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ostatnio pisałam na forum o moich kłopotach z wszyciem zamka krytego. Dzięki poradom Forumowiczek wreszcie udało mi się wszyć zamek jak należy. :D Efekt pokazuję na zdjęciu. Przy okazji pochwalę się nowo uszytą bluzką z resztek. :)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Śmietankowa bluzka - tył Śmietankowa bluzka - przód Śmietankowa bluzka - zamek
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Bluzka bardzo ładna. Zamek - jak ta lala!

/ B-)Widzę, że też masz jedno ramię niżej... Tak jak ja... Korygujesz sobie wykroje?B-)/

W następnej bluzce uszyj sobie obłożenie przodu z cielistego materiału. Zobaczysz różnicę... W ostatnim artykule na stronie Threads radzą zafarbować jedwabną organdynę na podłożenie - w kawie. Właśnie po to, żeby całość lepiej prezentowała się na ciele.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2013-03-16 09:16:24 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Dziękuję, Czeremcho! :)

Bluzkę szyłam dla koleżanki i to ona jest na zdjęciu. Szczerze mówiąc, dopiero na fotkach zauważyłam, że ma jedno ramię niżej. Wcześniej szyłam dla niej sukienkę, ale ona była na podszewce i nie było widać "nierówności".

A link, który mi podesłałaś na pewno się przyda, kiedy będę szyła coś dla tej koleżanki. Dziękuję! :kwiatek::kwiatek:
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Śmietankowa sukienka z baskinką

8 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.