Wersja do druku

8 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Skoro można się chwalić, to chciałabym zaprezentować pierwsze samodzielnie uszyte przeze mnie stroje. Na razie są to bardzo proste spódniczki i bluzka. Dopiero się uczę i boję się zabrać za coś bardziej skomplikowanego. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni.
Moim pierwszym dziełem była chabrowa spódnica. Podobną upatrzyłam w sklepie, ale stwierdziłam, że jest zbyt droga, dlatego uszyłam własną. ;) Nie jest ona do końca udana, gdyż zakładki wyszły mi trochę nierówne, ale i tak jestem z niej dumna. :zacieszacz:
Potem powstała miętowa, a jeszcze później groszkowa spódnica (jedna dla koleżanki, druga dla siostry). Bluzkę natomiast uszyłam specjalnie na obronę pracy magisterskiej. Powstała na podstawie wykroju z majowego numeru "Burdy". Trochę się namęczyłam przy szyciu dekoltu, bo ciągle wychodził nierówny, ale w końcu się udało doprowadzić go do ładu. :)

Pozdrawiam serdecznie,
Salamandra
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Spódnica w groszki Miętowa asymetryczna spódnica Chabrowa maksispódnica Bluzka na obronę
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
bardzo ładnie Ci wyszły Twoje szyjątka. :oklasky:

W miętowej ładnie podwinęłaś rąbek.

Jeśli w przyszłości będzie Ci trudno tak podwinąć, to wypróbuj "baby hem", który nam wytłumaczyła Małgosia: klik
Stycz=szew.
Bardzo ładnie wygląda ten sposób podwijania spódniczek, sukienek szyfonowych lub jedwabnych. Moją ostatnio szytą sukienkę dla koleżanki tak właśnie podwinęłam, inaczej szyfon strasznie mi uciekał :zawstydzony:

--- Ostatnio edytowane 2012-07-29 00:30:00 przez pajesia ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Bardzo dziękuję. Na pewno skorzystam. :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Droga Salamandro, bardzo ładne są Twoje spódniczki, mnie szczególnie podoba się ta w grochy, po prostu uwielbiam ciuszki w groszki. I ta chabrowa jest cudowna !!
Widać ,że masz zacięcie do szycia. I tak trzymać !!! Kiedy oglądasz w sklepie ładny ciuszek, ale drogi, to wtedy umiejętność szycia jest nieoceniona . Po prostu szyjesz dla siebie, tylko po cenie materiału, tak więc warto pogłębiać tajniki szycia, nawet za cenę , że coś odrazu się nie uda.
A teraz coś dla szerokiego forum - do tej pory na naszym Forum było popularne określenie "USZYTKI", jako nazwa naszych prezentowanych ciuszków. Jestem za tym , aby wprowadzić drugie określenie ( nazwę), jaką przytoczyła Pajesia, to jest " SZYJĄTKA". Bardzo mi się podoba !!!!
Co Wy na to ????

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo ładne spódniczki, mi do gustu przypadła najbardziej ta miętowa, jest taka lekka, zwiewna. Pozostałe też są śliczne.

Wojtku jestem za :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przepiękne spódnice, pierwsza w grochy wygląda uroczo bo kocham grochy, druga turkusowa- świetne cięcie asymetryczne. Bardzo ładnie uszyte i pomysłowe:]
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Salamandro! Wielkie brawa!

A twoje podejście do szycia niemal gwarantuje sukcesy. Nie porywasz się z motyką na słońce, nie zaczynasz od sukienki z gorsetem ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mnie bardzo podoba się niebieska spódnica i biała bluzka. Nierównych fałdek nie widać,żałuj, że nie widziałaś mojej pierwszej spódnicy z zakładkami, to był widok:boisie:
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Jejku! Bardzo wszystkim dziękuję za miłe słowa. :kwiatek: Dzięki Wam z jeszcze większym zapałem będę zasiadała do maszyny. :)

A co do nazwy "szyjątka" to uważam, że jest przepiękna. Podobnie jak "uszytki".
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jestem za tym, aby wprowadzić drugie określenie (nazwę), jaką przytoczyła Pajesia, to jest " SZYJĄTKA". Bardzo mi się podoba !!!!
Co Wy na to ????
ja na to, jak na lato!
Ale prawa autorskie dla zwrotu "szyjątka", należą się Marzence, która tak właśnie określiła moje dzieła:buziak::kwadr:.

8 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.