Wersja do druku

22 strony: « < 13 14 15 16 17 18 19 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Strasznie żałuję, że dla mnie szydełko i druty to czarna magia :( Wydziergałabym sobie takie cudne czapy, szale i rękawice a tak muszę się obejść smakiem :/
To wcale nie aż tak skomplikowane jak się wydaje, trzeba mieć po prostu sporo cierpliwości i samozaparcia, szczególnie jeżeli się jakiś bardzo wymyślny "wzorek" robi, albo jakąś bardziej skomplikowaną robótkę. Tu nawet chyba trzeba więcej cierpliwości niż przy szyciu i sporo uwagi by oczek nie pomylić.
Zacznij od czegoś łatwego np. jakiegoś prostego szalika, albo po prostu zrób jakieś nieokreślone coś, tylko po to by zobaczyć jak się tych drutów używa, jak się robi różne ściegi i jak one wyglądają w końcowym efekcie. Potem możesz to po prostu spruć i zacząć od nowa ;)
Ja "zabawę" z drutami i szydełkiem zaczynałam jeszcze w podstawówce, ale ostatnio miałam bardzo długą przerwę i teraz chyba znowu się tym zajmę, bo to potrafi na prawdę zrelaksować :)
Obecnie marzą mi się wełniane skarpety, a dwie włóczki czekają :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dodam tylko że w tych czasach na YouTube jest tyle różnych filmików jak co zrobić/wydziergać/uszyć, że wszystkiego można się nauczyć. Tylko czasu brak ;-(

Zaczęłam dziergać drugi szal, a jeszcze przede mną trzeci. Teściowej się spodobał ;-))
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Kiedyś, kiedyś będąc dzieckiem babcia próbowała mnie uczyć ale szaliki wychodziły strasznie :zbite" i krzywe jak cholera :D I dałam sobie spokój. Może kiedyś spróbuję ale póki co nie mam czasu. Musze doskonalić się w szyciu.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja gdzieś przeczytałam, bardzo dawno temu, nie pamiętam gdzie, że przy robieniu szalika dzieci się zniechęcają. Robótka trwa długo, krzywizny widać, lepiej zacząć np od sweterka dla lalki albo kosmetyczki lub piórnika.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja gdzieś przeczytałam, bardzo dawno temu, nie pamiętam gdzie, że przy robieniu szalika dzieci się zniechęcają. Robótka trwa długo, krzywizny widać, lepiej zacząć np od sweterka dla lalki albo kosmetyczki lub piórnika.
Coś w tym jest.
Czasami długo dziergana rzecz potrafi dorosłego zniechęcić, a co dopiero dziecko. Dlatego uwielbiam dziergać maskotki,bo w miarę szybko widać jakiś efekt i widzisz co powstaje ;-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ja również planuję nauczyć się robić na szydełku. Zakochałam się w dywanach ze sznurka bawełnianego i muszę kiedyś taki zrobić.. Tak piszesz mam zamiar nauczyć się z filmików na YouTube dodam że na razie potrafię zrobić słupek...:)
Twoje prace są przepiękne, podziwiam..:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja również planuję nauczyć się robić na szydełku. Zakochałam się w dywanach ze sznurka bawełnianego i muszę kiedyś taki zrobić.. Tak piszesz mam zamiar nauczyć się z filmików na YouTube dodam że na razie potrafię zrobić słupek...:)
Twoje prace są przepiękne, podziwiam..:)
Dywany ze sznurka są piękne, też mi się podobają. Od słupka się wszystko zaczyna :D a potem nie można się zatrzymać ;-)
Dziękuję bardzo! Cieszę się, że komuś oprócz mnie,podobają się moje rzeczy :rotfl:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Oj, podobają się ,podobają ... .
Gdyby nie to ,że jestem "psiarą" a koty sąsiadów mnie wkurzają to już dawno prosiłabym o możliwość posiadania tych ślicznych kociaków.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj, podobają się ,podobają ... .
Gdyby nie to ,że jestem "psiarą" a koty sąsiadów mnie wkurzają to już dawno prosiłabym o możliwość posiadania tych ślicznych kociaków.
Też jestem psiarą. Niestety nasz piesek zmarł miesiąc temu. Był z nami 13 lat. :zalamka:
Na koty mam uczulenie, a takie dziergane mogą być :rotfl:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Moja sunia odeszła wczoraj do lepszego świata :(

22 strony: « < 13 14 15 16 17 18 19 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.