Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Potrzebuję pomocy. Chciałabym uszyć sobie firankę z wachlarzem, mam odpowiednią firankę i dodatki (patyki, taśmę), ale nie wiem jak obliczyć odległości i ilość patyków w stosunku do szerokości wachlarza, na pewno jest jakaś zasada. Będę wdzięczna za pomoc.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nie wiem jak to wytłumaczyć bo doszłam do tego sama i ciężko mi to "ubrać" w zrozumiałe słowa. Wachlarz nie powinien być szerszy niż 90 cm. Ilość patyków zależy od szerokości i własnej inwencji. Odstęp między patykami powinien mieć 5-8 cm. Im szerszy wachlarz tym więcej tych patyczków wyjdzie. Dajmy na to, że chcemy wachlarz o szerokości 60 cm. Połowa szerokości to wysokość samego zaokrąglenia, więc mamy 30 cm. Zakładamy, że nasz wachlarz będzie miał 6 patyków. Jeden 60 cm a 5 po 30 cm. Więc odstęp miedzy patykami powinien mieć 7,5 cm. Szyjemy pierwszy rowek, ja robię na centymetr. Od linii szwu odmierzamy 8,5 cm (1 cm na rowek) składam w tym miejscu na pół i szyję na 1 cm. Następny rowek odmierzam od poprzedniego który uszyłam. Od szwu do góry 8,5 cm składam i znowu szyję i tak robię 6 rowków licząc razem z tym na samym dole. Gdy już wszystko mam to obszywam lamówką brzegi, ale przy rowkach zostawiam niedoszyty kawałek żeby wsunąć patyk. Jeśli ma być bez lamówki to jak szyję rowki to 2 cm od brzegu zostawiam 1 cm wolnego potem podwijam brzegi na 1 cm. Potem wkładam patyki, łapię za środek na samym dole i podnoszę do góry. Łapię ręcznie igłą i tyle. Można jeszcze ten pierwszy rowek od dołu razem zszyć to będzie ładniej wyglądało.
Poniżej zdjęcie mojego pierwszego wachlarza, który wisi na drzwiach.

--- Ostatnio edytowane 2012-10-31 05:47:07 przez teqilla83 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Wachlarz
Avatar użytkownika
Świeżynek
bardzo proszę o podpowiedz jak uszyć wachlarz czy to trzeba doszywać wachlarz czy w całości jakoś mi nie wychodzi z góry dziękuje ...czy to trzeba wyciąć ten kawałek co wszywamy fiżbine ...
Avatar użytkownika
Świeżynek
proszę o kontakt na GG 44241367
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nic nie trzeba odcinać ani doszywać. Wcześniej wszystko napisałam, ale jeśli czegoś nie rozumiesz to pisz. Postaram się w miarę umiejętności odpowiedzieć.


Ewelina
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ewelinko ...mam wycięty kawałek na wachlarz 60 -150..i npociete patyki 60 i 30 i co dalej ?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Teraz u dołu tkaniny tam gdzie ma powstać wachlarz zrób pierwszy rowek na patyki. Jeśli chcesz 6 patyków to odstęp między nimi będzie miał 7,5 cm. Jeśli masz już gotowy 1 rowek na samym dole tkaniny to od linii szwu!!!! do góry odmierz 8,5 cm (odstęp- 7,5 cm + 1 cm na rowek). W tym miejscu złóż tkaninę i przeszyj 1 cm od złożenia. I następny rowek tak samo, Od linii szwu!!! rowka drugiego odmierz 8,5 cm i tak aż będziesz miała 6 rowków razem z tym na samym dole. Jak zrobisz to do górnego rowka wkładasz najdłuższy patyk a potem do każdego po 2 patyki krótsze. Łapiesz na środku, podnosisz do góry i przyszywasz ręcznie. Brzegi wachlarza możesz wykończyć jak chcesz. Można lamówką a można zwykłe podwinięcie. Tyle że przy szyciu rowków musisz zostawić miejsce na włożenie patyka. Jak byś robiła lamówką to musisz zszyć rowki 1 cm od brzegu (chyba że masz szerszą lamówkę to więcej) potem zostawiasz 1 cm nie zaszyty i szyjesz dalej i na drugim końcu rowka dokładnie to samo. Lamówkę naszywam przed włożeniem patyków. Próbuj! Jak ci nie będzie wychodziło to próbuj dalej.
Opisałam moją metodę szycia, do której sama doszłam. Ale chyba dobrze przeliczyłam bo mój wyszedł za pierwszym razem.
Miłego szycia!
Ewelina
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kochana Ewelinko piękne dzięki coś mi wyszło .Ewelinko jeszcze raz dzięki za pomoc .
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Proszę:):oczko:
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
witam własnie uszyłam według wskazówek jakie są ale nie chcę wachlarz ułożyć mi sie nie wiem jak dokładnie chwycić go od dołu żeby ładnie ułożył sie

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.