Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wystarczy taka żarówka emitująca dzienne światło:



W Polsce można żarówki ze zwykłym gwintem kupić w... sklepach z artykułami do terrariów. Dziewczyny z Papavero wyśledziły te żarówki także w jednym z polskich internetowych sklepów robótkowych, ale w którym?

Kosztuje ok 10-12 zł, a różnica - kolosalna. Widać nawet "czarne na czarnym" i oczy się w ogóle nie męczą...

Ania
No nie, to coś dla mnie.
Te moje oczy są takie kapryśne, jak za bardzo mi świeci w oczy to mnie oślepia i jak zaczyna się zmrok to też jestem ślepa jak kura i "czarne na czarnym" jest przeczarne:szok: . Ogranicza mnie to w szyciu a małżonek stawia i wiesza mi te lampki i lampeczki szukając optymalnego oświetlenia pola szycia bo lampka w maszynie daje mi wtedy tyle co umarłemu kadzidło.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Administrator
Mój problem z oświetleniem dodatkowym rozwiąże się w piątek bo maż kupił mi lampę z lupą (coś jak ta od MELI) i dostanę ją w prezencie urodzinowym :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no SUS jak juz zrobisz zakupy to pochwal się lampą. A ta moja to naprawde dobry zakup- szkło powiększające jest baaardzo przydatne zwłaszcza jak trzeba pruć czarne na czarnym albo białe na białym
________________________________________________________
być kobietą być kobietą....
http://nawybiegu.blogspot.com
Avatar użytkownika
Administrator
Lampa już jest w domu ale oficjalnie jeszcze jej nie dostałam ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chetnie bym zakupiła taka żarówke do lampy stojącej, ze zwykłym,normalnym gwintem.
Jak cos traficie poprosze o namiar .:buziak:
Czy takie, emitujące super światło też można dokupić do maszyny? Do Łucznika konkretnie?
Moje oczy po intensywnej pracy przy kompie zaczynaja szwankować podczas szycia.




--- Ostatnio edytowane 2012-12-28 17:06:42 przez Kora ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Właśnie wczoraj zanabyłam energooszczędną z zimnym światłem (moc 18W podobno odpowiednik tradycyjnej 80W) ale jak jak podpowiedział mi pan w hurtowni żarówki tzw. dzienne mogą być zarówno z żółtym jak i niebieskim światłem dla mnie wybrał taką z oznaczeniem 6500K (barwa światła albo temperatura koloru)

http://www.e-lunar.pl/Genie_E27_6500K_PHILIPS-292.html

- w akwariach i terrariach takie światło stosuje się dla roślin. Świetlówka ma zwykły gwint, tania nie jest: 18 zł ale czarne nici na czarnym materiale widać. Myślę, że spokojnie taką żarówkę można kupić w nieco lepiej zaopatrzonym sklepie elektrycznym.

Oprócz mocy ważne jest tutaj to 6500K lub większe ale chyba to już prawdziwa rzadkość jeżeli chodzi o gwint

--- Ostatnio edytowane 2012-12-29 06:54:22 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
pan w hurtowni... dla mnie wybrał taką z oznaczeniem 6500K
Każdy kij ma dwa końce. Wszystkie żarówki oszczędnościowe emitują szkodliwe dla wzroku światło, najmniej szkodzą takie dające temperaturę barwy od 2000 Kelwinów do 3500 Kelwinów,ale przy takim oświetleniu broblemem jest obserwacja drobnych elementów. Żarówki o parametrze 6000/6500 Kelwinów dają możliwość pracy z drobnymi elementami, dobrze je widać, ale długotrwała ekspozycja oka na takie światło może z czasem powodować uszkadzanie fotoreceptorów w siatkówce oka - a to prosta droga np. do zaćmy. Światło najbardziej zbliżone do naturalnego, a przez to najmniej szkodliwe dla oka człowieka daje tradycyjna żarówka z żarnikiem, należy tylko dobrać odpowiednią moc.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Fakt, jak mawia mój okulista: energooszczędne żarówki to podwójna inwestycja: w żarówki i w nowe okulary. Ale "czarne na czarnym" widać. w danym momencie dziejowym to jest dla mnie najważniejsze, bo szyję okazjonalnie, za to w nocy.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie mogę znaleźć informacji, ile Kelvinów mają moje żarówki ;-) Ale to przynajmniej - żarówki ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Bo żarówki tradycyjne nie mają takiego oznaczenia, w świetlówkach używa się różnych luminoforów i możliwa jest modyfikacja uzyskiwanej barwy. W zwykłych żarówkach stosuje się barwienie szkła.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.