Wersja do druku

69 stron: « < 22 23 24 25 26 27 28 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Bardzo, bardzo przyjemne bluzki!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam
Ostatnio zakupiłem maszynę do szycia Zofia2015 Łucznik. I mam pytanie chciałem użyć stopki do overlocka i niestety złamałem igłę wiem że problemem jest ustawienie odpowiedniego ściegu, ale niestety instrukcje łucznika są średnie i pomimo tego że zakupiłem komplet dodatkowych stopek to trochę boję się je używać żeby nie zniszczyć maszyny i w związku z tym mam pytanie gdzie mogę znaleźć dobre opisy jak używać stopek (np do hatowania, ściegów overlocka itp) jakie ściegi itd.
Z góry dziękuję za pomoc
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Na stronie ETI /na blogu/. I w moim blogu też o paru stopkach piszę ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo, bardzo przyjemne bluzki!

Ania
Twoja pochwała wiele warta, dziękuję :-)

Gajus21, z mojego niewielkiego doświadczenia mogę tylko o stopce overlockowej coś powiedzieć - doskonale poprawia jakość obrzucania zygzakiem. Ale na pewno też do wielu innych ściegów jest przydatna, więc czytaj na stronie, którą podała Czeremcha. Powodzenia!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bardzo Was proszę o radę, czy dobrze myślę :-)
W załączniku są części wykroju spódnicy, która ma adnotację, że pas sięga 4 cm powyżej talii, a ja bym chciała, żeby był 2 cm poniżej. Zastanawiam się, czy wystarczy, jeśli wykroję 6 cm w miejscu, które zaznaczyłam ołówkiem (na poziomie bioder)? Czy może lepiej uciąć po prostu od góry, oczywiście nie pozbywając się zaznaczenia kontrafałd?
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Powinnaś uciąć od góry. W przeciwnym razie nie będzie dobrze leżało - wcięcie na talię "zjedzie" w tej spódnicy na biodra, co nie jest fizjologiczne ;-) Cięcie takie, jak zaznaczyłaś, stosuje się w różnicy w proporcji sylwetki - dla niskiej osoby - ale taka osoba ma po prostu "talię bliżej bioder".

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję! To nawet prostsze, fajnie :-)
A jeszcze mam pytanie odnośnie innego wykroju: czy można można zastąpić zakładki zaszewkami? Nie znoszę zakładek i chciałabym się ich pozbyć z wykroju na konto zwykłych zaszewek, ponieważ wolę modele dopasowane. Zastanawiam się, czy będzie dobrze, jeśli zamiast składania po prostu przeszyję od lewej strony jak w podstawowej spódnicy? Dodam, że zakładeczki są malutkie, prawie niewidoczne na fotce w Burdzie (dot. modelu 133 z 6/2010) oraz że będę szyła z lekko elastycznego materiału.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
pewnie,ze mozna
Avatar użytkownika
Świeżynek
witajcie.
pytanie od osoby bardzo początkującej.
mam materiał, który jest bawelniana dzianina, taka elastyczna, przypomina to z czego się robi t-shirty. wiem, ze slaby wybor na pierwsze proby:)
chce z niego uszyc proste spodnie od pizamy na gumce.
mam nowa maszyne (elna 340ex) i jestem na etapie wyprobowywania sciegow na scinkach.w zasadzie nigdy wcześniej nie szylam na maszynie, wszystko jest dla mnie nowe. boje się cos zepsuc w nowej maszynie wiec nawet zanim wyprobuje scinek tego materialu, wole zadac Wam pytania:

1.czy do opisanego materialu trzeba uzyc sciegu elastycznego? material się ciagnie wiec na chłopski rozum trzeba elastycznego?
2. czy trzeba specjalnej igly, innej niż uniwersalna? w instrukcji jest tabelka z iglami i jest pod haslem trykot, dżersej, tkaniny elastyczne podane: igla z niebieska glowka 11 (75). czy to te igle uzyc?
3. co się stanie jeśli do takiego materialu uzyc igle zwykla, czy cos może się zepsuc w maszynie, albo np. igla zlamac? (boje się, bo moje jedyne doświadczenie z maszyna lucznik z lat 80tych to było lamanie igieł przy pierwszym ruchu.)
4.do maszyny dodano 'gratis' igly do stretchu.one maja oznaczenie 90/14 i pomarańczowo- zolty kolor przy glowce. czy tez nadaja się do takiej elastycznej dzianiny t-shirtowej czy sa do czegos innego?
5.w instrukcji jest napisane : "w przypadku przeszywania tkanin elastycznych, takich jak trykot, należy uzyc materialu usztywniającego,ktory zapobiegnie marszczeniu się. " ta uwaga dotyczy zygzaka. pytanie: w dzianinie bawełnianej tez trzeba uzyc tego materialu usztywniającego? chodzi o flizeline, o której poczytałam wyżej w watku? czy starczy bibulka? czy do sciegu elastycznego tez jest potrzebna?
6. maszyna posiada jakiś scieg super stretch, zalecany do jednoczesnego zszywania i obrzucania brzegow tkaniny. a może to będzie lepsze do tej dzianiny i szerokich gaci pizamowych? ale tego ustrojstwa i kosmicznej stopki się w ogole boje :D

będę wdzieczna za odpowiedzi.mysle, ze wątek jest trafiony na pytania z tej klasy laickości :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli to jest dzianina, to na pewno trzeba ją traktować jak dzianinę :-) czyli szyć ściegiem elastycznym, żeby nić pracowała, a nie rwała się przy używaniu. W przypadku, kiedy nie masz overlocka tylko zwykłą maszynę, najlepiej sprawdza się ścieg potrójny prosty. Można też ustawić zygzak na minimum (zarówno szerokość, jak i długość), ale z własnego doświadczenia wiem, że przy elastycznym ściegu materiał ma mniejsze szanse na marszczenie, u mnie w każdym razie zygzak daje radę, ale nie zachwyca. Szycie po flizelinie nie jest konieczne, chyba że dotyczy to podkrojów pach i dekoltów, ew. wrażliwych miejsc takich jak przy zamku (o ile zamek gdzieś będziesz w przyszłości wszywać do dzianiny). Odnośnie igły, to odpowiednia jest złota "z kulką" na końcu (kulki oczywiście gołym okiem nie widać). Uniwersalna igła może przebijać włókna, choć nie musi, w każdym razie nie obawiaj się, nie uszkodzi maszyny, jedynie może Ci się gorzej szyć. Jednoczesnego zszywania i obrzucania nie polecam na początek, bo trudniej spruć, jeśli będziesz coś poprawiać. Igła z niebieską główką przeznaczona jest do jeansu i innych sztywnych i grubych tkanin (nie dzianin).
Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy, mianowicie czy przypadkiem Twoja dzianina nie jest elastyczna w obie strony? Jeśli tak, to obawiam się, że zwykłą maszyną nie dasz rady, ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczone koleżanki i koledzy :-)
________________________________________________________

69 stron: « < 22 23 24 25 26 27 28 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.