Wersja do druku

69 stron: « < 11 12 13 14 15 16 17 > »

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
nie wszystko trzeba podklejac
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Roksanitko, a czy brak tej flizeliny w opisie może być spowodowany tym, że Burda sugeruje skórkę lub cuprę? Ja szyję z wiotkiego i cieńszego materiału, to może podkleić mimo wszystko?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wiotki i cienki materiał podkleiłabym. Skóra i cupra nie rozciągają się na brzegach, dlatego zostało to pominięte.

Jeśli wszyjesz zamek bez podklejania w cienki i wiotki materiał - to jeśli nie daj Boże okaże się, że musisz go wypruć i poprawić - to brzeg materiału już nie będzie wyglądał tak, jak w momencie skrojenia, a wszywanie zamka może okazać się torturą.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję, Cheremcho, zatem podkleję, tym bardziej, że materiał lekko elastyczny jest. Bardzo mi miło, że z taką cierpliwością i zaangażowaniem pomagasz mi (w różnych wątkach) w moich pierwszych krokach krawieckich :-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich!

Uwielbiam szyć firany, naprawdę mam do tego zapał i lubię to robić. Lubię mieć ładnie wyglądające okno. Jedyny problem jaki mnie dręczy to to, że nie wiem jak ładnie wykończyć brzegi firan np z woalu. Wszystko idzie idalnie do momentu kiedy zaczynam szyć (szyje na 30letnim Łuczniku), firana nawet jeśli jest już pięknie przyfastrygowana i gotowa szycia, bębenek wciąga ją do środka lub przesuwa materiał na prawo i lewo nawet przy największym nacisku stopki.

Nie wiem w czym tkwi problem? Czy ja popełniam jakiś błąd? Czy może czas wymienić maszynę na nową?
W jaki sposób można osiągnąć efekt pięknej równej krawędzi i szwu przy samym brzegu, bez żadnych marszczeń?

Bardzo proszę jeśli któraś z Pań/Panów wie w czym tkwi problem, albo zna odpowiedź na moje pytania, proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuje
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
(...) bębenek wciąga ją do środka(...)
Witaj,
Możesz spróbować wymienić płytkę ściegową na płytkę ściegową do ściegu prostego. Oczywiście jeśli chcesz szyć ściegiem prostym.

(Po szyciu trzeba pamiętać o powrocie do płytki uniwersalnej, bo inaczej złamiesz igłę szyjąc zygzakiem.)

Fides

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
płytka ściegowa o ściegu prostego
Avatar użytkownika
Świeżynek
...Fides dziękuje:), spróbuje ze zmienioną płytką ściegową i dam znać czy to zadziałało, bo szczerze mówiąc na to nie wpadłam.

Pozdrawiam,
dominag
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No i stopka do ściegu prostego też pomoże. I wymiana igły na bardzo cienką, nici - na bardzo śliską /nawet na nici do haftu maszynowego/. I szycie z podłożonym cienkim papierem.


Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam Was serdecznie:)

Maszynę mam od 3 dni, udało mi się na razie uszyć czapkę dla córeczki, która się już powoli pcha na świat (termin 9 grudnia:)

Pochwalę się:


Jest krzywo i w ogóle, ale mi się podoba:)

Mam jednak oprócz tego pytania, które szyjącym wydadzą się banalne pewnie, ale cóż:) Maszyny NIGDY nie obsługiwałam - nie dane mi było nauczyć się od mamy/babci. Pierwszy mój ścieg zrobiłam 3 dni temu, po przeczytaniu dokładnie instrukcji obsługi i obejrzeniu tutoriali na necie (co ja bym bez niego zrobiła??:)

W przyszłości chciałąabym szyć rzeczy dla dzieci i domu, skracać spodnie, wszywać zamki, ale jeśli się okaże, że mi jakoś idzie - będę szyć też dla siebie:)

A więc proszę Was, byście mi odpowiedziały na pytania takie BARDZO podstawowe, bo jak się sama uczę - to chcę nauczyć się dobrze.

A więc od początku:
(Mam maszynę Janome Juno 1015)

1.
Jak chciałabym obszyć brzeg materiału - jak mam to zrobić, żeby mi igła nie "wciągnęła" brzegu?
I jakim ściegiem najlepiej obszywać? Zygzak? Na zdjęciu jest polar, z którego szyłam - jaki ścieg byłby najlepszy?
Chodzi mi o taka sytuację:




2.
Chciałam obszyć boki bawełny 100%, zrobiona z uzywanego body niemowlęcego.
Niestety zwykły zygzak robił nierówny wzór, co robię źle?







3.
Często szyjąc, gdy już wyciagam materiał spod stopki - z bębenka wychodzą mi dwie, a nawet trzy nici - dlaczego?



4.
Zanim włożę materiał pod stopkę - jak mam prowadzić nitki?
Ta górna, od igły NAD stopką czy POD nią?



5.
Chciałam wyżej wspomniana bawełnę przejechac wzorem D (elastyczny).



Takie ustawienia:




Wychodzi mi coś takiego:


Co źle robię?

Z góry dziękuję za porady dla żółtodzioba:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
I jeszcze jedno pytanie - jak zrobić, żeby polar przejechany na brzegu zygzakiem sie nie rozciagał?

69 stron: « < 11 12 13 14 15 16 17 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.