Wersja do druku

15 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wątek zakładam w ramach ostrzeżenia innych użytkowników tego forum przed zakupami u użytkownika Garuda.

Wiele osób zastanawia się jak zakończyła się sprawa z portalem ashwood – otóż niezbyt dobrze. Osoby, które zapłaciły do tej pory nie otrzymały towaru ani zwrotu pieniędzy, pomimo licznych zapewnień ze strony Garuda, że już „jutro” przelew zrobi.

Proszę osoby, które nie odzyskały pieniędzy o wpisaniu się w tym wątku z zaznaczeniem czy była to opłata za dostęp czy też za zakupy. Jeżeli mamy sprawę zgłaszać do organów państwowych to dobrze by było wiedzieć jaką skalę ma to oszustwo.

Co możemy z tym zrobić?
1. Zgłosić sprawę na policję

Art. 286.
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego
rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.


2. Złożyć pozew w sądzie o nakaz zapłaty
Koszt złożenia wniosku do sądu to ok 30zł. Wnioskujemy o zwrot kwoty którą wpłaciliśmy + ustawowe odsetki + koszty sądowe. Opisujemy jasno sprawę dołączając potwierdzenie przelewu oraz można np. załączyć korespondencję z Garuda.
Na wniosku można zaznaczyć żeby rozprawa odbyła się pod nieobecnosc powoda (czyli nas).
Jeżeli nakaz zapłaty nie przyniesie skutku sprawę oddaje się w ręce komornika, który dolicza swoje usługi do ściąganej kwoty – my za to nie płacimy.

Portal został zdjęty, ale firma z tego co widzę dalej jest aktywna, jeżeli ktoś będzie potrzebował dane firmowe lub osobiste tego pana to napiszę na priva.


Przykre, że takie rzeczy dzieją się na forum, na którym wszyscy dzielimy się wspólną pasję...

--- Ostatnio edytowane 2013-03-09 22:42:52 przez imp18 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cieszę się, że powstał ten wątek, należę do grupy osób poszkodowanych. Jestem tym faktem zdumiona, bo w zeszłym roku kupowałam u tego użytkownika i wszystko było w porządku. Ja dokonałam zakupów. Mam dosyć sporą korespondencję z tym Panem wiec chętnie ją dołączę do pozwu.



________________________________________________________
być kobietą być kobietą....
http://nawybiegu.blogspot.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
M.E.L.A. ja też wcześniej kupowałam, a teraz takie cyrki. Najbardziej zadziwia mnie to z jaką łatwością Pan ten wymyśla kolejne kłamstwa :szok:
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
A proszę w poniedziałke sprawdzic konto około 15 -17
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
a tak swoj•a drogą uzyto tu mojego imienia i nazwiska nazwana oszustem bez rozprawy,
Co jest nie zgodne z normami prawa i podlega kaze

Art.212 Zniesławienie

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

problem finansowy i techniczny sie zdarza.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
a swoją droga wielu osoba tu sprzedawałem i było ok, rozumiem ze sa panie poirytowane najmocnije przepraszam za sytuacjie firmy jednakowóz zapewniam równiez ze w poniedizake wszytskie nalezności zostana rozliczone z Paniami
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niech będzie, wyedytowałam. Miało na celu to przestrzeżenie innych użytkowników przed zakupami - nick na forum przecież można zmienić...

Ciężko nie być poirytowanym jeżeli o przelewie zapewniał Pan mnie (pewnie innych również) przynajmniej z 10razy! Problemy finansowe zrozumieć można, takiego zachowania już nie.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Rozumiem dlatego przepraszam, za sytuacjie
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
wyedytowanie nie zmienia faktu zaistniałej sytuacji
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cóż nie napisałam w tym wątku nic niezgodnego z prawdą. Nie zwrócił Pan pieniędzy pomimo ciągłych zapewnień o przelewie. Zamiast mnie straszyć "konsekwencjami" proszę zakończyć sprawę i zrobić te przelewy.

15 stron: 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.