Wersja do druku

47 stron: « < 36 37 38 39 40 41 42 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
No to skończyam i poddaje się ocenie . najpierw zrobiłam kocyk-w czasie szycia było wszystko:zerwane nici zbyt gęsty mazak zlamana igła nieprzespana noc.z samego koca jestem zadowolona ale wykończenie to tragedia- zrobię lamówką. To było moje pierwsze szycie i uczylam sie na bieżąco.czeka mnie jeszcze pikowanie drugiego kocyka.i zrobilam serwetke dla mamy z lamówką-Proszę na tą łapówkę za długo nie patrzeć ;) sama sobą się zachwycam że tak mnie wciągnęło szycie

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
No to skończyam i poddaje się ocenie . najpierw zrobiłam kocyk-w czasie szycia było wszystko:zerwane nici zbyt gęsty mazak zlamana igła nieprzespana noc.z samego koca jestem zadowolona ale wykończenie to tragedia- zrobię lamówką. To było moje pierwsze szycie i uczylam sie na bieżąco.czeka mnie jeszcze pikowanie drugiego kocyka.i zrobilam serwetke dla mamy z lamówką-Proszę na tą łapówkę za długo nie patrzeć ;) sama sobą się zachwycam że tak mnie wciągnęło szycie

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:oklasky: Bardzo ładnie, za drugim razem będzie pięknie. Bardzo ciekawe wzory - szczególnie podoba mi się podkładka. :oklasky:

Lamówka w podkładce wyglądałaby znacznie lepiej, gdyby nie było tam kratki (lub była ona równa), niestety szycie kraty jest trudne, bo jak jest nierówna lub niedopasowana to uwypukla wszystkie inne błędy.

Do wykończenia kocyka użyłaś materiału spodniego - tak to przynajmniej wygląda - nigdy tego sposobu nie wypróbowałam, ale mimo iż niby ułatwiający życie to wydawał mi się zawsze trochę dziwny.

I jeśli mogę coś doradzić to przy przygotowywaniu materiału do lamówki - zszywaj poszczególne paski pod kątem 45 stopni, wtedy jakoś linie szycia się rozmywają i łatwiej też szyć nie masz takiej kumulacji warstw.

Nie zrażaj się i czekamy na następne uszytki ;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
jak najbardziej masz rację :)
no właśnie na tych pracach wszystkiego się uczę.efekt- pikowanie drugiego kocyka zajeło połowę czasu i tylko mi się dolna nitka kończyła,nic nie plątało ani nie zrywało.zupełnie inna praca niż przy pierwszym.w drugim zrobiłam lamówkę i też źle-tzn nie zszyłam materiałów tylko na bieżąco i wyszło grubo. co do kratki- każde cięcie to odkrycie ameryki,że jak tnę prosto to wzór mi ucieka,a jak chcę pilnować wzoru to nie mam kwadratów tylko w romby idę... oczywiście sama od siebie bym tego nie kupiła , bo błędy widać,ale moje chłopaki zachwycone i to mnie cieszy. nigdy więcej lamówki z podkładu nie zrobię,pokręciło się wszystko okropnie.
podkładka dla mamy z wzoru babki z missuri o znikających 9 kwadratach.
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
A to ciekawostka przyrodnicza, muszę stwierdzić:), bo ja w tej serwetce od razu zobaczyłem motywy śniadaniowe - jajko sadzone, filiżankę kawy z mlekiem, plasterki smażonego bekonu, jakieś pieczywo dietetyczne - i w sumie to mnie zaintrygowało... Pomijając oczywiście niedociągnięcia techniczne, przykuła moją uwagę inność tej kompozycji, że nie jest taka klasycznie patchworkowa, tylko raczej przedstawiająca coś, w takiej trochę op-artowej konwencji... Byłem absolutnie przekonany o takim zamyśle!
A tu się dowiaduję o jakichś "znikających kwadratach" :D

Jak to różnie można widzieć te same rzeczy! :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mnie też się bardzo podobała ta podkładka, co prawda śniadania w niej nie zauważyłam, ale znikajacych kwadratów też nie :rotfl: Po prostu bardzo ładny wzór :kwiatek:

A propos lamówki to Jenny z Missouri ma fajny tutek: http://www.youtube.com/watch?v=-GVA05MxXTU jak zrobić lamówkę i ją doszyć. Kratka jest ciężka i zawsze z nią trudno się szyje, ale zawsze można powiedzieć, że tak miało być;) Najważniejsze, że podoba się tym którzy będą z tego korzystać - my zawsze będziemy widzieć swoje błędy;)

A tak swoją drogą to mnie się bardzo podobają wzory quiltów z czeskiego magazynu Svadlenka - są inne niż amerykańskie.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moja praca na QAL forest ,wczoraj ukończona .

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wiecie co, piękne rzeczy szyjecie z łatek.
Przed laty marzyły mi się paczworkowe narzuty na łóżka dla moich chłopców...

to co zrobiłam (niedawno) - to jedynie zeszycie trzech warstw (materiał-ocieplina-materiał) i przepikowanie (bez wodotrysków) wzdłuż dwoma ściegami. Niełatwe to było - :wnerw:
teraz zgłosiłam się do konkursu łucznika na paczwork, nawet uszyłam jeden kwadrat, ale wyszedł :zmeczony: raczej romb... niby nic, przytnie się go i wyrówna... ale jak patrzę na to mistrzostwo świata w postaci dzięcioła stukającego w pień drzewa, czy szop pracz - aaaaa gdzie mi do tego mistrzowstwa
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Maślanko, podziwiam :oklasky::oklasky::oklasky: PP to dla mnie czarna magia;)

Pajesiu, też chciałam się zgłosić na konkurs Łucznika, coby się sprawdzić w szerszym gronie, ale on tylko dla FB, więc się nie załapię. A kwadraty co do zasady powinno się wyrównywać, bo rzadko wychodzą doskonale kwadratowe;) Trzymam kciuki;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Brawo dla Maślanki, piękna praca!

47 stron: « < 36 37 38 39 40 41 42 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.