Wersja do druku

47 stron: « < 38 39 40 41 42 43 44 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Śliczna kołderka :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Piękne te Wasze patchworki :oklasky::oklasky::oklasky:

Bajkowa Pracownia :) możesz coś napisać jak szyłaś tę śliczną kołderkę?
:prosi::prosi:Z jakiego materiału,co dawałaś do środka i czy całość pikowałaś?:prosi:
Jeśli to nie problem ....

Ja też chciałabym uszyć kołderkę,ale jak na razie to nie mam odwagi...



Hej! Pewnie, że nie problem :)
Kołderkę szyłam z bawełny - wierzch, czyli kwadraty chyba 16cmx16cm cięłam nożykiem kołowym, a materiały zakupiłam w sklepie z używaną odzieżą na wagę.Ten materiał w róże pocięłam z poszwy na kołdrę, a pozostałe kupiłam po prostu kako skrawki materiałów.
Wewnątrz jest ocieplina o grubości 3 cm, a na spodzie biała bawełna zakupiona na allegro. Całość przepikowałam zygzakiem po szwach, a lamówkę uszyłam z bawełny zakupionej na straganie z używanymi rzeczami (z jakiegoś prześcieradła).

Najpierw zszyłam wszystkie kwadraty, potem zszyłam wierzch, spód i wypełnienie na lewej stronie - trzy boki, następnie odwróciłam na prawą, zszyłam czwarty bok, potem całość przepikowałam i na koniec przyszyłam lamówkę :)

Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałam. Bardzo przyjemnie się szyło!
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie :):):)

...nic tylko siadać do maszyny.....
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki;) Wciąż kocham tą narzutę, ale to pewnie przez zielony;)

Najpierw zszyłam wszystkie kwadraty, potem zszyłam wierzch, spód i wypełnienie na lewej stronie - trzy boki, następnie odwróciłam na prawą, zszyłam czwarty bok.


Mogę zapytać dlaczego tak i która to była lewa strona? Czasem widziałam podobnie robione podkładki pod kubki - żeby uniknąć lamówki, ale przy kołdrze z 3 cm ociepliną to trochę ciężko chyba?
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Hmm.. jakby tu to opisać.. wcale nie ciężko się szyło :) jak już miałam przód narzuty, złożyłam go w kanapkę - przodem do tylnej strony narzuty, a do "pleców" przodu przyłożyłam ocieplinę. Zszyłam wszystko razem, obcięłam nierówności, wywinęłam na prawą stronę i ostatni bok zszyłam na prawej stronie. Mam nadzieję, że nie pokićkałam opisu, bo nie mam tej narzuty przy sobie, a żeby opisać jak ją zszyłam, musiałam sobie zwizualizować za pomocą komórki, kalendarza i wizytówki - to akurat mam pod ręką :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
śliczne prace :oklasky:
Maślanka przepiękne cudeńko- podziwiam :)
Bajkowa Pracownia urocza narzutka:okok:

u mnie przerwa...ale jest dobra wiadomość- dostałam pracę :D tak więc szycie trochę musi poczekać- ale zbieram powoli siły na wykończenie moich gwiazdek

pozdrowienia dla Wszystkich:buzki:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pollu, serdecznie gratuluję! Już myślałam, że nie szukasz i nastawiasz się na zarabianie szyciem.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pollu, gratulacje!!! Szycie pozostanie przyjemnością;) I czekamy na gwiazdy. Wiadomo co u Martyniora?

Bajkowa Pracownio, dzięki za wyjaśnienie - już wiem jak - nadal nie wiem dlaczego :milczek: ale liczy się efekt i fakt, że Tobie było wygodnie.

Ja też utknęłam i straciłam serce do projektu, pewnie zacznę coś nowego :szok:
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
maslanka podziwiam piękne aplikacje!
zaraz poszukam tego konkursu na fb i na Ciebie zagłosuję
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To nie są aplikacje , to obrazki zszywane z maleńkich kawałeczków . jeśli ktoś chce wzory na nie można znaleźć tutaj
http://pinterest.com/borsedigaya/free-paper-piecing-patterns/

Technika PP wygląda mniej więcej tak .
http://patchworkowy.blogspot.com/2010/09/tulipan-pp.html

47 stron: « < 38 39 40 41 42 43 44 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.