Wersja do druku

14 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
świetne żyrafy :oklasky: już się nie mogę doczekać efektu końcowego
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No tak.. tylko czy zwykłe maziaje pikowane będą pasować? Czy lepiej takie zawijaski jak zrobiłam wcześniej? I czy pomarańczowa nitka będzie pasować? :mysli:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a coś jeszcze będzie jakaś jasna ramka co z lamówką? możesz i zółta nitką na czekoladzie będzie ładnie wyglądać lub kremową


ee czy ja mam pomroczność jasna a gdzie żyrafy się podziały??

--- Ostatnio edytowane 2013-04-07 19:26:47 przez polla ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Faktycznie! Zniknęły żyrafy :yyyy:
juz wklejam. Zastanawiałam się nad lamówką do koloru żyraf (ten sam materiał). Tylko się zastanawiałam czy nie zrobić jej nieco szerszej 3-4 cm? Ale nie wiem czy chcę ryzykować.. bo co jeśli rogi mi wyjdą krzywe? :bezradny:

Poprzykłądam jeszcze kilka nitek i zobacze który mi nabardziej podejdzie ;)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
oo tak ten sam materiał będzie super jako lamówka:okok: zrób troszkę szersza ale bez przesady a rogami się nie przejmuj - tym razem wyjdą idealne -zobaczysz:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
wow żyrafki super:)bardzo mi sie podoba:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
witajcie.. jestem tu nowa - nie wiedziałam gdzie napisać więc piszę tu...

pomóżcie mi z pikowaniem :( potwornie mi się pomarszczył spód :( koszmar... nawet wierzch trochę też... przyklejałam taśmą do podłogi, spinałam agrafkami i chyba lewa jestem że tak naknociłam :(
aaaaa ja szyłam pierwszy raz takie cusik :) ale pokochałam to bardzo... tylko nie to pikowanie :(
wyszperałam coś gdzies kiedyś o rękawiczkach jakiś? bez nich się nie da?
może ktoś doświadczony pomoże mi? - może jakieś warsztaty pikowania bym się nauczyła gdzieś w Warszawie/Łodzi są????
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
przyklejałam taśmą do podłogi, spinałam agrafkami i chyba lewa jestem że tak naknociłam :(
Czasem tak bywa, początki bywaja trudne a potem jest z górki. :pocieszacz:

Najpierw "kanapkowanie", na podłodze (stole, etc.) rozkładasz spód - ja zawsze lekko go naciągam i przyklejam taśmą malarską (tak żeby nie było żadnych zmarszczeń, zagięć - można też ten materiał przeprasować wcześniej), następnie układam ocieplinę, też dobrze ją wygładzam (można też podkleić taśmą, ale to nie do końca się sprawdza bo potem ciężko oderwać), i na koniec kładę wierzch, wygładzam i zaczynam agrafkować od środka (przypinam na środku a potem "dzielę" narzute na 4 części i po ćwiartce spinam) - zazwyczaj mam agrafki w odstępach ok 10-15 cm, przypinając agrafki caly czas wygładzam wierzch i od czasu do czasu zerkam pod spód czy coś się nie przesunęło.

Teraz pytanie czy pikowałaś po liniach prostych czy z wolnej ręki, jeśli po liniach to najlepiej jest użyć stopkę kroczącą (z górnym transportem) wtedy w miarę równo się przesuwają wszytkie warstwy, i, z mojego doświadczenia, przy większych formach najlepiej zaczynać pikowanie od środka i w tą samą stronę, wtedy ewentualne nierówności zbierają się na brzegu. Staraj się pikować niezbyt szybko, ja staram się obiema rękami rozprostowywać kanapkę na boki od igły.

Jeśli pikowałaś z wolnej ręki to odsyłam do naszych gwiazd pikowania Polli i Martyniora.

Generalnie, zawsze są jakieś marszczenia, trzeba próbować i się nie przejmować. Zazwyczaj te marszczenia to widzimy tylko my, a wszyscy oglądający uważają, że jest cudownie. :okok:

Próbuj i dawaj znać jak idzie. A, i jeszcze, jakieś fotki Twojego dzieła w wątku Nasze prace, by się przydały :)

________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
co ja tam mogę dodać od siebie :mysli: rękawiczki to przydają się przy pikowaniu z wolnej reki- ale to też jest kwestia indywidualna- ja mam bardzo suche ręce i nie potrafię utrzymać ich na tkaninie(btw- już wiem od czego były te zakwasy gdyż musiałam mocno naciskać żeby mi ręce nie latały po tkaninie)

aa jeszcze ważne przy pikowaniu z wolnej ręki chowamy ząbki transportera

co do pikowania po szwach czy liniach to tak jak Ikka pisała stopka do równomiernego podawani bardzo pomocna jest :) i tu rękawiczki na pewno są zbędne:)
przy użyciu normalnej stopki do pikowania trzeba stale uwagę zwracać na spód aby cała kanapka przesuwała nam się równo pod igłę

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
witajcie.. jestem tu nowa - nie wiedziałam gdzie napisać więc piszę tu...

pomóżcie mi z pikowaniem :( potwornie mi się pomarszczył spód :( koszmar... nawet wierzch trochę też... przyklejałam taśmą do podłogi, spinałam agrafkami i chyba lewa jestem że tak naknociłam :(
aaaaa ja szyłam pierwszy raz takie cusik :) ale pokochałam to bardzo... tylko nie to pikowanie :(
wyszperałam coś gdzies kiedyś o rękawiczkach jakiś? bez nich się nie da?
może ktoś doświadczony pomoże mi? - może jakieś warsztaty pikowania bym się nauczyła gdzieś w Warszawie/Łodzi są????
Witamy w gronie Patchworkowiczów :)

Z tą kanapką to jest tak jak mówi Ikk. Po prostu musisz głaskać i głaskać ten wierzch i spód aż będą głaciutkie, równiutkie itd! A potem spinasz... przynam się, że mi kompletnie szpilkowanie/agrafkowanie nie szło bo non stop coś przesuwałam.. Najpierw spinałam na prawej, a potem odwracałam na lewą i poprawiałam.. itd.

(ogólnie to teraz jestem zakochana w kleju w spray'u, który pięknie trzyma wszystkie warstwy razem i nic sie nie przesuwa).

Tak jak Ikk mówiła, należy lekko nacigać przy pikowaniu czy to wolnej ręki czy po liniach. Jeśli masz suche ręce i sięślizgająpo tkaninie użyj zwykłego kremu do rąk, żeby je nieco zwilżyć.

Warsztatów pikowania nie widziałam.. może jakiś filmik na Youtubie by Ci pomógł??

Jeśli pikowałaś z wolnej ręki to odsyłam do naszych gwiazd pikowania Polli i Martyniora.


MUAHAHAHAHA... ależ mi samoocena podskoczyła :D
Normalnie komplement roku! :D

A tak serio - to ja kompletny laik jestem ;)

14 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.