Wersja do druku

14 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym naszyłą na wierzchu, potem skleiła i przepikowała 3 warstwy omijając aplikacje.
A jeśli chcesz mieć kształty motylków na tyle narzutki to mogłabyś oblecieć je jeszcze raz blizko szwu po sklejeniu kanapki... Albo zrobić obszycie około 0,5 cm od krawędzi?

Bo wydaje mi się, że po sklejeniu warstw te motylki i tak się uwydatnią..

a jeśli chcesz, żeby niemalże wyskakiwały z narzutki to możesz zrobić je techniką trapunto.
Przyklej pod spodem kawałki ociepliny, naszyj aplikacje, wytnij ocieplinę naokoło aplikacji pod spodem i póżniej kanapkuj już normalnie :)
Na koniec wszystko przepikuj (omijając motylki oczywiście). Dzięki podwójnej warstwie ociepliny na aplikacjach będą one bardzo uwypuklone :)




--- Ostatnio edytowane 2013-04-05 12:40:48 przez Martynior ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
nie wiedziałam, że tak się nazywa ta technika- widziałam gdzieś w necie taka narzutkę śmiesznie wyglądały takie bąble:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wielkość bąbli oczywiście zależy od grubości wypełniacza. Ja widziałam traounto głównie na bawełnianych wypełniaczach bo są bardziej zbite przez co nie uwydatnia się materiał aż tak bardzo :)

Ale myślę, że na takich motylkach mogloby to wyglądać bardzo ładnie :)
Ps. W ogóle bardzo mi się podoba ta narzutka!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pomysł świetny i zgadzam się z Martyniorem, najlepiej przyszyć aplikacje a potem pikować całość z pominięciem motyli (będą też widoczne od spodu). Przy poliestrowej ocieplinie mogą wyjść trochę grube, możesz też spróbować podkleić materiał na aplikacje grubszą flizeliną, powycinać kształty i je przyszyć do wierzchu narzuty. Wtedy nie będą zbyt grube, a jednocześnie powinny się ładnie odcinać.

Wydaje mi się, że trapunto i bąble (puff/bubble/biscuit quilt) to nieco inne techniki (przynajmniej oryginalnie - amerykanie uprościli starą włoską technikę). Tutaj są bąble - Rose jest przeciwieństwem Jenny, ale sporo u niej podejrzałam: http://www.youtube.com/watch?v=_dtvrGPpA1Y
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
już kończę przyszywać...wprawdzie nie będą to motyle...tylko serducha ale tez fajne mam nadzieję:) wycinałam jej z charm packu moda- marmalada- zresztą też w motylach jest ta kolekcja użyta

mam nadzieje ze po pikowaniu będzie to miało ręce i nogi, pikować będę białą nitka (bezpiecznie) ale korci mnie delikatny róż :kwadr:

wow! ta Rose z takich małych bąbli zrobi dużą narzutkę??? podziwiam

--- Ostatnio edytowane 2013-04-05 18:19:21 przez polla ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zaszalej z różem :)

Przyznam się szczerze, że takich bąbli to jeszcze nie widziałam :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jutro ja przepikuje tył będzie w drobne paseczki biało różowe lamówkę jeszcze się obcyka jaką...oczywiście mam tez chęć na takie pikowanie (foto) ale ja to strachliwa jestem i skończy sie na wolnej ręce -moje mazaje
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wbrew pozorom nie wydaje się trudno. W końcu masz aplikację i musisz tylko sunąć z wonej ręki 1cm od jej brzegu :)
Jak raz zrobisz to się 'naumiesz' :)

Ja się zastanawiam nad zrobieniem jakiś 'testowych kanapek' i próbować różnych zawijasów i dopasować prędkość do ruchu rąk itd. Bo to jak z pisaniem - trzeba kilka razu powtórzyć każdą literkę, żeby się nauczyć :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jutro ja przepikuje tył będzie w drobne paseczki biało różowe lamówkę jeszcze się obcyka jaką...oczywiście mam tez chęć na takie pikowanie (foto) ale ja to strachliwa jestem i skończy sie na wolnej ręce -moje mazaje
Pollu, myślałam, że to twoje dzieło i szczęka mi opadła. Pikowanie na wokół drzewa jest piekne, zrób takie.:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pollu, myślałam, że to twoje dzieło i szczęka mi opadła. Pikowanie na wokół drzewa jest piekne, zrób takie.:)
nie, nie moje ale może któregoś dnia...

niestety zaczęłam pikować już swoje mazaje jestem w połowie i powiem że pikowanie po białym z pomijaniem serc jest jakby tu powiedzieć ...eee nudne :zalamka:
zrobiłam przerwę na kawusie...może mi wena do pikowania wróci:milczek:
________________________________________________________

14 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.