Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam pytanie. Co powinna nosić gruszka - mały biust i szerokie biodra(rozbudowane uda, najszersze miejsce nieco niżej niż standardowo). Pomożecie?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Pozwoliłam sobie skopiować z internetu:

Gruszki mogą być szczupłe, jednak zawsze będzie zauważalny bardziej masywny dół. Typową gruszką jest Sandra Bullock.
Sylwetka:
-wąskie ramiona
-mały biust (A-B)
-płaski brzuszek
-wcięcie w talii
-szerokie biodra i duża pupa
-krępe nogi (krótkie)


I jeszcze z Luli:

Typ "gruszki" ma największy problem z masywnymi udami i łydkami. Często nie jest to problem otyłości, tylko budowy ciała. "Górę" za to ma bezproblemową: dosyć małe piersi, płaski brzuch, smukłą talię.

"Gruszka" powinna unikać obcisłych jeansów, butów wiązanych w kostce, ołówkowych spódnic. Jeżeli mamy bardziej niekorzystny "dół", warto przyciągnąć uwagę do górnej części ciała - i nosić ozdobne bluzki ze zwiewnych materiałów, bufki, srebrne materiały...


Czyli generalnie coś co podkreśliłoby biust (jeśli jest potrzeba to i powiększyło), falbany, marszczenia, zakładki. A dół raczej prosty. W sumie to fajny typ figury. U mnie jest odwrotnie - góra raczej prosta, ewentualnie coś co powiększałoby biust i optycznie poszerzać biodra.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki :)
Bardzo podobają mi się ołówkowe spódnice, i spodnie z wysokim stanem (z zakładkami), które niestety powiększają biodra.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Dzięki :)
Bardzo podobają mi się ołówkowe spódnice, i spodnie z wysokim stanem (z zakładkami), które niestety powiększają biodra.
Dokładnie. Ja tez bardzo lubię ten fason i jako tako wyglądam ale nie mogę z kolei eksponować ramion bo mam szerokie. Ale czasem robię wyjątki ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czasami można ;)
Zastanawiałam się też nad spodniami z wysokim stanem, tyle ze one podkreślą biodra, które ja powinnam ukryć.

Mogłabym Cię prosić o link do aukcji z Twoimi broszkami?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Dużo zależy od proporcji - wiec mysle ze niektó¶e "gruszki" moglyby pozwolic sobie na spodnie z wysokim stanem.

Co do broszek to w tej chwili nie mam wystawionych ale jak coą będzie to dam Ci znać. Mój nic na allegro: Susanna2
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
...:) "gruszka" powinna pamiętać o najważniejszej rzeczy: PROPORCJE....
możesz nosić spodnie z podniesioną talią ale bez zakładek... no i właściwie możesz nosić prawie wszystko jeżeli pamiętasz o proporcjach.. Jeżeli masz szeroki dół i wąską górę to musisz poszerzyć górę żeby była proporcjonalna do dołu... to właśnie dla ciebie są marynarki z poduszkami.... nawet pod sweter(albo swetr????) lub koszulę możesz przyczepić dobrze wyprofilowaną poduszkę barkową:) )to taki trick:)) o marszczonych rękawach już był mowa oraz szerokie dekolty, najlepiej w łódkę
.. poza tym biodra są teraz bardzo modne;)
a tak w ogóle to jak spojrzysz w lustro to się uśmiechnij i już będziesz dobrze wyglądać..., pozdrawiam:)

--- Ostatnio edytowane 2011-02-17 15:27:25 przez cate72 ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, a ja tam jestem za zakładkami dla gruszek, jedna z pań dla których szuję ciuszki ma figurę gruszki. Szyje jej spódniczki z wysokim stanem właśnie z zakładkami, w długości za kolano, sukienki z kimonowymi rękawami i mankietami, fale na dekolcie. Ostatnio szyłam też spodnie z wysokim stanem, zwężane prawie rurki na dole, i z dużymi kieszonkami na biodrach i do tego przyszyłam metalowe zameczki do ozdoby, szkoda że nie mam fotki, ale spodnie cudne, wydłużyły figurę, ale trzeba obcasy założyć, i jakąś bluzeczkę z mega bufkami albo z modnymi falami. Zapodaję sukienkę idealną dla gruszki: zakładki żeby ukryć biodra, dopasowana w tali i mankieciki na rękawach, fotka poniżej:

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja też jestem gruszkowata (tyle że bez płaskiego brzuszka :P) Wygrałam kiedyś poradę u stylistki i właśnie mówiła że jeśli dół obcisły to góra luźna i odwrotnie. I podkreślać talię!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tymi typami figur to problem, pomimo ze kupiłam ksiazke to i tak nie mogę się wpasować.
http://merlin.pl/Ksiega-Kobiecych-Sylwetek_Trinny-Woodall-Susannah-Constantine/browse/product/1,898692.html#fullinfo
Niby wazon ale sama nie wiem.Prawie wszystko pasuje ,oprócz biustu bo w porywach ta moja udręka dochodzi do G.Smukłe nogi tez cos nie pasują ,fakt szczuple sá ale krótkie (158 cm mam).Ogólnie biust 98cm talia 78cm biodra 100cm ,lekki brzuszek.
Jak myślicie jestem ta wazą?:-S

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.