Wersja do druku

23 strony: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spódnice sa zbyt łatwe. Trzeba dopasować w talii i biodrach. Już wolę spodnie. Ale najchetniej bluzkę, bo jest najtrudniejsza. Takie zadanie: zdejmij prawidłowo miarę w koleżanki, która ma inną figurę niż Ty i uszyj jej bluzkę podstawową.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wrocław jest piękny, ale nie ma w nim Teofilowa.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może Poznań? :D

Już nawet do Warszawy lepszy dojazd, niż do Łodzi, ale więcej nie marudzę XD
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spódnice sa zbyt łatwe. Trzeba dopasować w talii i biodrach. Już wolę spodnie. Ale najchetniej bluzkę, bo jest najtrudniejsza. Takie zadanie: zdejmij prawidłowo miarę w koleżanki, która ma inną figurę niż Ty i uszyj jej bluzkę podstawową.
Tego nie zdążymy chyba zrobić .. tzn jest to realne, ale musiałybyśmy siedzieć jak w szkole i że tak powiem towarzyska forma spotkania nie miałaby racji bytu. No i skończyłoby się raczej na konstrukcji a szycie byłoby w domu.
Konstrukcja na bluzkę jest trudna i czasochłonna, stąd mój pomysł z gotowymi siatkami. Samo modelowanie nie jest łatwe, a na pewno ciekawsze.
Zlotów pewnie będzie jeszcze trochę, to stopniowo można by wprowadzać inne tematy :)
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mrau, jak szybko jesteś w stanie drukować siatki dla konkretnych osób? To są juz precyzyjne siatki oparte o indywidualne wymiary? Drukowałabys je na poczekaniu?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mrau, jak szybko jesteś w stanie drukować siatki dla konkretnych osób? To są juz precyzyjne siatki oparte o indywidualne wymiary? Drukowałabys je na poczekaniu?
Na upartego dałoby się :D chociaż muszę jeszcze przetestować mój plik bazowy czy się nie wykrzaczy.
Ale lepiej to zrobić wcześniej, tzn musiałabym mieć od każdej chętnej wymiary i przygotować pliki w domu. O tyle byłoby to lepsze rozwiązanie, że byłoby gotowe i bez nerwówy, poza tym każda musiałaby sobie wydrukować we własnym zakresie (są drukarnie wielkoformatowe, wydruk ok 5zł, można i na kartkach a4 ale bez sensu kleić)
No i nie chciałabym na zlocie siedzieć przy kompie ;P
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czyli Mrau wychodzisz z założenia, że człowiek umie prawidłowo się zmierzyć lub poinstruować kogoś z rodziny jak to zrobić. A ja myślę, że błędy można zrobić właśnie na poziomie zdejmowania miary.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czyli Mrau wychodzisz z założenia, że człowiek umie prawidłowo się zmierzyć lub poinstruować kogoś z rodziny jak to zrobić. A ja myślę, że błędy można zrobić właśnie na poziomie zdejmowania miary.
Może się zmierzyć wiedząc jak. Właśnie jestem na etapie tworzenia instrukcji na mój blog, bo chcę poćwiczyć konstrukcje na różnych sylwetkach i dziewczyny są na to chętne.
Myślę, że z dobrą instrukcją jest to jak najbardziej możliwe.
A jeśli chciałabyś to robić na zlocie to jak pisałam, dałoby się MOŻE zrobić i pomiary i konstrukcję, ale na szycie by czasu brakło no i na pogaduchy.
Kurs konstrukcji, który ja skończyłam trwał 8 weekendów (2 dni po 8 godzin - jakoś tak) i o pomiarach była jedynie krótka wzmianka (bo kurs był raczej pod konstrukcje masowe). To na prawdę nie jest takie hop siup zrobić formę podstawową w 2 dni, wymodelować ją i uszyć i do tego poświęcać część tego czasu na pomiary.
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wstępnie będzie w listopadzie, dokładna data będzie podana w piątek:)
No i znowu nic z tego :beczy: Liczyłam na koniec października, a w listopadzie już będę z powrotem w Lux-wiosce.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A co powiecie na Warmię i Mazury? Bo do Łodzi to jednak trochę daleko, a szkoda:(

23 strony: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.