Wersja do druku

23 strony: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Gdzie by nie było, zawsze będzie komuś daleko.

Jeżeli ktoś by się poświęcił i utworzył osobne "zajęcia" dla szyciowych świeżaków, to z chęcią bym przyjechał.

PS. Jeżeli wybór padnie na Warmię lub Mazury mogę pomóc znaleźć lokum (tylko potrzebne kryteria ilościowe, kwotowe i inne logistyczne).
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Łaaa, Warmia i Mazury... Chyba samolotem :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jaka Warmia, tam nie ma STRIMY!
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
zeby byla jasność,
nie sugeruję zmian w miejscach "Waszych" zlotów, tylko pojawil się kierunek północno-wschodni i jeśli ktoś kiedyś będzie potrzebował pomocy noclegowo-szkoleniowo-warsztatowej to służę pomocą bo teren mi mocno znany.

Wszelakie sugestie dot. lokalizacji skwitowałem zdaniem że "gdzie by nie było, zawsze będzie komuś daleko".

Z mojej strony - świeżaka, chciałbym aby "Wasze" zloty były w moim odczuciu "Naszymi", tyle że nic po mnie jak będziecie odstawiać szyciowe VooDoo, a chciałbym osobiście pozyskać wiedzę podstawową. Co z relacji człowiek-człowiek się wyciągnie nie da się przełożyć na drogę internetową.

Daleko mi do do ingerencji w Wasze działania.

To tyle prywaty, jedynie wyjaśnienie skrótów myślowych.
A jak dacie zielone światło na zawracanie gitary dla pytań dla Was banalnych to z przyjemnością spotkam się z Wami zamiast siedzieć w kącie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To tyle prywaty, jedynie wyjaśnienie skrótów myślowych.
A jak dacie zielone światło na zawracanie gitary dla pytań dla Was banalnych to z przyjemnością spotkam się z Wami zamiast siedzieć w kącie.
Na takie pytania jest zezwolenie ogólne bo po to jest to forum a zloty są dla wszytskich dla doświadczonych i świeżaków bo każdy od każdego może się czegoś nauczyć więc zapraszamy do Łodzi :]
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mrau, masz rację, konstrukcja bluzki zajęłaby zbyt dużo czasu. Błędnie założyłam, że masz specjalny program i on wykonuje modelowanie, a tymczasem pewnie miałaś na myśli, że wykonasz samą siatkę, czyli tylko prostokąty, bez łuków w jakimś zwykłym programie graficznym. Akurat zrobienie siatki jest etapem najmniej pracochłonnym.

Nadal uważam, że modelowanie spodni lub rękawa byłoby ciekawym tematem.

Możemy też uszyć jeden model czegoś, ale w tym przypadku nie chciałabym, żeby to była tajemnica. Czy to byłoby nie na miejscu gdybyśmy uszyły coś z Papavero? Każdy ma dostęp, może sobie na spokojnie zrobić wykrój w domu, dobrać odpowiedni materiał. Zeszłym razem jeżeli ktoś kupił niewłaściwą dzianinę to był to jego problem.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja potwierdzam swój udział, wychodzi na to, że będę przyjeżdzać co drugi zlot :)
Czekam na dalsze konkretne ustalenia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mrau, masz rację, konstrukcja bluzki zajęłaby zbyt dużo czasu. Błędnie założyłam, że masz specjalny program i on wykonuje modelowanie, a tymczasem pewnie miałaś na myśli, że wykonasz samą siatkę, czyli tylko prostokąty, bez łuków w jakimś zwykłym programie graficznym. Akurat zrobienie siatki jest etapem najmniej pracochłonnym.

Nadal uważam, że modelowanie spodni lub rękawa byłoby ciekawym tematem.

Możemy też uszyć jeden model czegoś, ale w tym przypadku nie chciałabym, żeby to była tajemnica. Czy to byłoby nie na miejscu gdybyśmy uszyły coś z Papavero? Każdy ma dostęp, może sobie na spokojnie zrobić wykrój w domu, dobrać odpowiedni materiał. Zeszłym razem jeżeli ktoś kupił niewłaściwą dzianinę to był to jego problem.


Wybacz Natalio, ale jeśli uważasz, że siatka podstawowa na bluzkę to same prostokąty to jesteś dużo bardziej w błędzie niż myślałam ...
A i łuki też wykonuję w tym swoim "zwykłym programie graficznym". Po prostu chciałam, żebyśmy ewentualnie poćwiczyły ten etap właśnie.
Ale szczerze - odechciewa mi się trochę. To ma być nauka w formie zabawy i towarzyskiego spotkania, sorki, ale nie będę się spinać, bo ktoś ma takie czy śmakie wyobrażenia, rzuciłam propozycję, nie podoba się to nie, ja się upierać nie będę.
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mrau, jeżeli uraziłam Ciebie, Twój program komputerowy do konstrukcji, albo Wielką Naukę o Konstrukcji to bardzo przepraszam całą trójkę.

Jeszcze jest mnóstwo czasu. Jestem ciekawa co inni uczestnicy mają ochotę robić w czasie zlotu.
Avatar użytkownika
Administrator
Yhhh ja znów odpadam :(
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

23 strony: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.