Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Masa osób przeszukuje to forum w celu znalezienia informacji na temat "jaką maszynę wybrać". Kopalnia wiedzy, jaką są wypowiedzi użytkowników tego forum, umyka osobą zaglądającym tutaj bo cenne informacje porozrzucane są po wątkach. Najwięcej sugestii zawiera wątek "Zakup maszyny do szycia dla początkujących - jaką wybrać". Wątek ten ma jednak 150 stron i z tygodnia na tydzień ta liczba rośnie. Sensowne przejrzenie go to lektura na kilka długich wieczorów (wiem z autopsji;) ). Im większa ilość stron tym mniej osób go czyta, im mniej ludzi czyta tym więcej powtarzających się pytań i tym więcej treści do przejrzenia:) I tak w koło Macieju.
Brakuje na forum jednego wątku odnośnie tego, na co zwracać uwagę w wyborze maszyn. Co każda maszyna musi mieć, co jest miłym dodatkiem a czego najprawdopodobniej nie trzeba brać pod uwagę.
Druga kwestia to brak sensownych wątku/wątków w stylu maszyna do xxx złotych. Jest kilka modeli, które zdecydowanie są godne polecenia (Silvercrest to świetny przykład), które wybijają się w swoim przedziale cenowym, są wielokrotnie polecane i które każdy początkujący powinien rozważyć. Są też modele i firmy których lepiej unikać. Podział na kategorie cenowe bardzo fajnie rozgraniczy nawał zlepiających się informacji:) Forum fajne, na pomoc można liczyć, ludzie zaangażowani:) Szkoda by taki potencjał wiedzy się marnował a szukanie informacji zajmowało dłuuuuuuuuuuuugie godziny:)
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
nie byloby tyle stron gdyby pytajacy najpierw czytali watek,a dopiero pozniej gdyby nie znalazly informacji pytaly
a niestety nowi uzytkownicy_prawie kazdy zadaje to samo pytanie-dlatego robi sie tyle stron,ktorych NIE CHCE im sie przegladac
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jasne, że by nie było. Szukając jednak odpowiedzi na jedno pytanie trzeba spędzić do kilkanaście godzin na przewertowanie wątku bez gwarancji, że się taką informację znajdzie. Ja się nic a nic nie dziwie osobą, które od razu wklepują pytanie na sam widok 150 stron do przeczytania:) Przewrotnie mówiąc to bardzo rozsądne zachowanie z ich strony;)
Avatar użytkownika
Administrator
nie byloby tyle stron gdyby pytajacy najpierw czytali watek,a dopiero pozniej gdyby nie znalazly informacji pytaly
a niestety nowi uzytkownicy_prawie kazdy zadaje to samo pytanie-dlatego robi sie tyle stron,ktorych NIE CHCE im sie przegladac
Tak, zdecydowanie zgadzam się z Roksanitką. Nowi użytkownicy nie używają funkcji SZUKAJ - stąd namnożenie tylu wątków o tej samej tematyce. Po co się wysilać i tracić czas skoro można od razu założyć wątek i czekać aż ktoś po raz setny napisze, że np. dobrą i tanią maszyną jest Silver Crest z Lidla. Niemal w każdym wątku dotyczącym zapytania o jakiś rodzaj maszyny pada odpowiedź, że maszyna powinna mieć regulację długości i szerokości ściegu oraz regulację docisku stopki. Te trzy funkcje to podstawa a marka... marka to rzecz względna. Potarzamy to jak mantrę a i tak cały czas ktoś o to pyta bo nie czyta forum tylko od razu zakłada nowy wątek.

Druga kwestia to brak sensownych wątku/wątków w stylu maszyna do xxx złotych. Jest kilka modeli, które zdecydowanie są godne polecenia (Silvercrest to świetny przykład), które wybijają się w swoim przedziale cenowym, są wielokrotnie polecane i które każdy początkujący powinien rozważyć. Są też modele i firmy których lepiej unikać.

Stąpamy po cienkim lodzie. Każda marka wypuściła na rynek modele droższe i tańsze. I chyba każda marka ma pewne "wpadki produkcyjne". Nie można z góry przekreślać jakieś marki tylko z tego powodu, że któryś z jej modeli jest niewypałem ponieważ z kolei inny może być godny polecenia. Tak więc nie sugerowałabym się samą tylko marką, to normalne że producentom zdarzają się "wtopy" ;) Aby stworzyć listę maszyn godnych polecenie do konkretnej kwoty to też niełatwa sprawa ponieważ dla jednej osoby chociażby ten słynny Silver Crest jest rewelacyjny a dla drugiej beznadziejny i trudny w obsłudze. Zastanawiam się czy są pewniaki wśród maszyn. Niby są a i tak znajdzie się ktoś niezadowolony z danego modelu.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
zgadzam sie w 100 %
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nowi użytkownicy nie używają funkcji SZUKAJ - stąd namnożenie tylu wątków o tej samej tematyce.
To jeden z powodów. I do tego powód na który ma się znikomy wpływ. Część osób zaczyna używać opcji szukaj gdy nie dostaną odpowiedzi a część tej opcji nie użyje tak czy inaczej. Na forach, w takich sytuacjach, najfajniej jest dostać w odpowiedzi odsyłacz do odpowiedniego wątku lub informacje co wpisać w okienku do wyszukiwania by właściwe informacje wyskoczyły. Początkujący nie zawsze wiedzą czego powinni szukać i gdzie znajdą informacje na dany temat. Sam czasem mam problemy zaczynając z jakimś zagadnieniem w sprecyzowaniu o co mi chodzi:) Druga kwestia, że znajdując na samym początku poszukiwań takie treści w google człowiek od razu jest przekierowywany do zagadnień, które go interesują.
Po co się wysilać i tracić czas skoro można od razu założyć wątek i czekać aż ktoś po raz setny napisze, że np. dobrą i tanią maszyną jest Silver Crest z Lidla. Niemal w każdym wątku dotyczącym zapytania o jakiś rodzaj maszyny pada odpowiedź, że maszyna powinna mieć regulację długości i szerokości ściegu oraz regulację docisku stopki.

Szukając konformacji o produktach zawsze przeglądam podstawowe wątki zanim zacznę doczytywać. Tu brakowało mi takiego krótkiego wprowadzenia w tematykę. Brak wprowadzenia to szukanie dalej po omacku.
Te trzy funkcje to podstawa a marka... marka to rzecz względna. Potarzamy to jak mantrę a i tak cały czas ktoś o to pyta bo nie czyta forum tylko od razu zakłada nowy wątek.

Pisałem o markach w kontekście wystrzegania się określonych marek. Nowe Łuczniki choćby. Choć faktycznie, pewnie i kiepskiej firmie trafi się kiedyś dobry produkt więc sensownie jest mówić o modelach a nie o producentach.
Aby stworzyć listę maszyn godnych polecenie do konkretnej kwoty to też niełatwa sprawa ponieważ dla jednej osoby chociażby ten słynny Silver Crest jest rewelacyjny a dla drugiej beznadziejny i trudny w obsłudze. Zastanawiam się czy są pewniaki wśród maszyn. Niby są a i tak znajdzie się ktoś niezadowolony z danego modelu.

Niezadowolonych znajdzie się tak czy inaczej:) To nie powód, by rezygnować z robienia listy. Zadanie nie jest proste. Z drugiej jednak strony jest masa osób na forum, które powiedziały już w tym temacie morza mądrości. Scalić te wpisy w jeden dłuższy, dać na samej górze by ciężko było przeoczyć i... część pytań zniknie. Nie łudzę się, że całość, zawsze to jednak część.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A ja nie widzę problemu są przecież porównywarki (ceneo, nokaut itp.) tam spokojnie można wybrać maszyny w cenie od do a potem szukać konkretów.
A jak podobają się dwie to rzucić monetą;)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Też tak uważam. Na litość boską - ludzie kupują buty po 6 tysięcy złotych nie zadając pytań na forum...

Poza tym - forum to forum. Wymieniamy się doświadczeniami, szukamy rozwiązań dręczących nas problemów.

To nie strona informacyjna, na której byłoby wszystko wyłożone w jednym miejscu i w kompaktowy sposób...

Ja swoją maszynę wybierałam przez pół roku. I nie żałuję tego czasu. Wiem, że nie był to pochopny wybór. Zajęło mi to więcej czasu, niż przeczytanie choćby i 200 stron wątku...

Wpisałam przed chwilą do wyszukiwarki "co maszyna powinna" - i od razu dostałam satysfakcjonującą ilość wyników. Nie za mało, nie za dużo.

http://ekrawiectwo.net/board/search/?category_id=5&query=co+maszyna+powinna

To kwestia umiejętności poszukiwania informacji...

A propos - w Kauflandzie pojawiła się Carina - Naumann - maszyna, którą można było kupić chyba tylko w Niemczech. Za 350 zł. Ma automatyczne naprężenie nici, nawlekacz nici... Godny konkurent dla Silver Cresta! I nie no-name...

http://carina-naehmaschinen.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=226&category_id=18&option=com_virtuemart&Itemid=102&lang=en

Na 24 stronie gazetki:

http://www.kaufland.pl/webdatenupload/Pdf/PL/KW48_7362/blaetterkatalog/index.html


Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Powinien być osobny wątek dla mężów kompletnie nie znających się na funkcjach maszyn, którzy chcą zrobić niespodzianki swoim żonom za 1000 zł lub więcej. Dla mnie to jest niepojęte. Nie chcą wiedzieć co oznaczają funkcje konkretnych maszyn, chcą żeby im podać konkretny model. Nie chciałabym dostać drogiej, nietrafionej niespodzianki.

Rzecz w tym, że mamy wtórny analfabetyzm. Nie chce nam się czytać tekstów wymagających głębszej analizy. Chcielibyśmy w google wpisać pytanie i natychmiast dostać odpowiedź bez poświęcenia czasu na poszukiwania.

Ja swoją maszynę wybierałam kilka tygodni. Zrobiłam to całkowicie samodzielnie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Też tak uważam. Na litość boską - ludzie kupują buty po 6 tysięcy złotych nie zadając pytań na forum...
Tych ludzi stać na drugą parę za 6k w razie jakby pierwsza była niewygodna albo kolor się znudził:)

To nie strona informacyjna, na której byłoby wszystko wyłożone w jednym miejscu i w kompaktowy sposób...

To prawda. Ja nie krytykuje tego forum. Upierał się by wprowadzać zmiany też nie będę:)

Ja swoją maszynę wybierałam przez pół roku. I nie żałuję tego czasu. Wiem, że nie był to pochopny wybór. Zajęło mi to więcej czasu, niż przeczytanie choćby i 200 stron wątku...

Zestaw stereo wybierałem przez porównywalny czas. Satysfakcjonującej maszyny około tygodnia. Wybór maszynki do golenia zajął mi jeden wieczór. I trwało to "aż" tak długo bo trochę zeszło zanim trafiłem na właściwe forum:) Wszystko bardzo wygodnie poukładane wraz z instrukcjami dla początkujących w części forum przeznaczonej właśnie dla zupełnie zielonych. Chyba mnie właśnie to ( http://brzytwa.org/forum/index.php?PHPSESSID=7810d8055d5be5abde5d82355d322d75&action=forum ) forum rozpieściło:tak:

A propos - w Kauflandzie pojawiła się Carina - Naumann - maszyna, którą można było kupić chyba tylko w Niemczech. Za 350 zł. Ma automatyczne naprężenie nici, nawlekacz nici... Godny konkurent dla Silver Cresta! I nie no-name...

Czyli w kwocie do 500 stów strzelam jest już Silver Crest, Carina i Janome Sew Mini jako maszyna dla nieletnich;)

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.