Wersja do druku

4 strony: < 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
A ja nie widzę problemu są przecież porównywarki (ceneo, nokaut itp.) tam spokojnie można wybrać maszyny w cenie od do a potem szukać konkretów. A jak podobają się dwie to rzucić monetą;)
W przedziale od 0 do 500 ceneo podaje 66 wyników. W kwocie 0d 500 do 1000 - 96. W przedziale od Silver Crest'a do Singera 4423 103 wyniki... trzeba by się uzbroić w cierpliwość i dużo monet;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Powinien być osobny wątek dla mężów kompletnie nie znających się na funkcjach maszyn, którzy chcą zrobić niespodzianki swoim żonom za 1000 zł lub więcej. Dla mnie to jest niepojęte. Nie chcą wiedzieć co oznaczają funkcje konkretnych maszyn, chcą żeby im podać konkretny model. Nie chciałabym dostać drogiej, nietrafionej niespodzianki.
hehe... jak się weźmie pod uwagę, że to nie oni będą znać i używać tych funkcji to sytuacja nie jest aż tak absurdalna:)
Rzecz w tym, że mamy wtórny analfabetyzm. Nie chce nam się czytać tekstów wymagających głębszej analizy. Chcielibyśmy w google wpisać pytanie i natychmiast dostać odpowiedź bez poświęcenia czasu na poszukiwania.

Są też osoby, którym nie chęci brakuje, tylko czasu:)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
trzeba by się uzbroić w cierpliwość i dużo monet;)

Oj tam, monetą można rzucać wielokrotnie. Kryteria wyboru można zawęzić np 300-500zł,lub wybierając np. najbardziej popularne. Da się, da się tylko chwilę trzeba pomyśleć. Osobiście wolę rozwiązywać problemy niż je mnożyć.

Również sama wybierałam swoją maszynę. Dla mnie najważniejsza była liczba dziurek i możliwość dokupienia tanich stopek.

--- Ostatnio edytowane 2013-11-30 07:24:28 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli komuś brakuje czasu, żeby poświęcić na wybór maszyny to też nie będzie umiał wykroić czasu na szycie. Na wybór prezentu też warto poświęcić czas , prezent na odtrąbione jest zazwyczaj niewiele wart, bez
względu na cenę.
Konkludując- to dana osoba dokonuje wyboru i trudno wymagać od tego forum, żeby załatwiło sprawę za nich. Co najwyżej można zrobić ogólnie dostępną ankietę do wypełnienia przez użytkowników , dzięki czemu możemy uzyskać ranking najczęściej używanych tutaj maszyn do szycia.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zamiast słów "nie mam czasu" wolę usłyszeć "nie znam się na tym, nie potrafię samodzielnie przeprowadzić researchu, to mnie przerasta, proszę o pomoc".
2 miesiące temu musiałam kupić nowy telefon. Zaczęłam od analizy specyfikacji poszczególnych modeli. Po 5 minutach przyznałam się sama przed sobą, że nic kompletnie nie rozumiem, ponieważ przez ostatnie 6 lat nastąpił ogromny postęp technologiczny, którego nie śledziłam i teraz jestem bezradna jak staruszka. Zmieniłam podejście do poszukiwań. Zapytałam kila osób z mojego otoczenia, których funkcji używają. To mi pomogło zawęzić pole poszukiwań. Poza tym obejrzałam kilka filmików-recenzji na yt. To też mi pomogło podjąć decyzję.
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Według mnie to forum działa doskonale i nie trza psuć. :)
Specyfika tego forum na tym, że nie działa jak "dobrze naoliwiony mechanizm", ale jak "dobrze się mający organizm".
Rozumieć to należy w ten deseń, że nie jesteśmy tu po to, aby przerzucać się ofertami handlowymi - od tego jest milion czterysta dziewięćdziesiąt osiem innych miejsc. To jest forum dla ludzi, którym sprawia radość szycie, którzy pałają chęcią dopomagania innym pasjonatom, którzy nie szukają konfliktów i nie krytykują się wzajemnie w nieprzyjemny sposób.
To właśnie stanowi o tym, że to forum jest tak popularne i chętnie odwiedzane.
Jesteśmy ze sobą zżyci i po niedługim czasie uczestnictwa można się łatwo zorientować, na kim można polegać w jakich kwestiach.

A tak na marginesie - czy rozpoczynasz pracę w nowej firmie od uwag pod adresem szefa, że firma działa źle, a Ty ją usprawnisz?
Jeśli tak - to powodzenia!:cwaniak:
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Oj tam, monetą można rzucać wielokrotnie. Kryteria wyboru można zawęzić np 300-500zł,lub wybierając np. najbardziej popularne. Da się, da się tylko chwilę trzeba pomyśleć.
Da się. Samo myślenie i zawężanie wyników nie pomoże. Na tego portalach typu ceneo nie ma pewności, że zamieszczane opinie i oceny będą sensowne. Trzeba każdą opinie z osobna przejrzeć i ocenić na ile ktoś dał jedną gwiazdkę bo ma problemy z obsługą, bo maszyna przyszła zepsuta, bo wizualnie mu nie odpowiada (jakkolwiek wygląd, a dokładniej podobanie się to ważna kwestia to jednak czyjaś ocena w tej kwestii nie będzie mieć wpływu na moją końcową decyzję;) ). Czytanie forów tematycznych daje dużo większą pewność, że opinie są rzeczowe i sensowne:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Konkludując- to dana osoba dokonuje wyboru i trudno wymagać od tego forum, żeby załatwiło sprawę za nich. Co najwyżej można zrobić ogólnie dostępną ankietę do wypełnienia przez użytkowników , dzięki czemu możemy uzyskać ranking najczęściej używanych tutaj maszyn do szycia.
Podoba mi się pomysł z ankietą. Sam chętnie przejże wyniki i poczytam komentarze pod nimi.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
kazdy kto chce szyc na maszynie musi miec ''troche wiecej'' niz tylko troche cierpliwosci-rowniez w wyborze maszyny
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zamiast słów "nie mam czasu" wolę usłyszeć "nie znam się na tym, nie potrafię samodzielnie przeprowadzić researchu, to mnie przerasta, proszę o pomoc".
Ok:) Jestem prawie tak samo zielony jak przed znalezieniem tego forum do szycia. Porównanie masy modeli to dla mnie problem. Schodzi dużo więcej czasu, bo się w tematyce bardzo słabo orientuje. Wątek w kilkoma maszynami by mi pomógł w poszukiwaniach bo porównanie masy modeli mnie przerasta i się gubię:) Bardzo by mi pomogło, jakbym mógł, korzystając z wyszukiwarki, na tym forum znaleźć jakieś wątki dla początkującego, który nie do końca wie gdzie zacząć poszukiwania. Nie będę się opierał na opinii sprzedawcy bo nie mam pojęcia czy takiej opinii mogę spokojnie zaufać, nie przejże opinii na ceneo bo nie potrafię do końca ocenić czy opinia jest sensowna (a jak ktoś pisze, że maszyna po pewnym czasie zaczyna gubić ściegi to czy to wina maszyny czy też ktoś ją rozregulował). Będę posiadał najprawdopodobniej jeden model w domu, tym ważniejszy jest dla mnie wybór. Chce wybrać model, na którym będzie mi się dobrze i bezawaryjnie pracowało. Mam nadzieje, że lepiej:) Cały czas mi o to chodziło, w innej formie pisałem.
By nie było, z wyborem się zmierzyłem i mam nadzieje, że Singer 4423 będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem. Jeszcze raz wypadało by podziękować za cierpliwość do banalnych pytań osobą, które pomagały z wątpliwościami początkującego:)

4 strony: < 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.