Wersja do druku

37 stron: « < 16 17 18 19 20 21 22 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,
Ponieważ overloki 14sh754 będą ponownie w Lidlu, chciałbym zapytać o Wasze opinie i doświadczenia po ponad roku pracy na tej maszynie.
Jak się sprawują, jaka trwałość. Czy teraz poleciłybyście ten overlok?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mój się sprawuje dobrze, nic nie zepsułam w nim. A czy poleciłabym? Nie wiem, nie miałam porównania z innymi. Na pewno są lepsze, ale czy za taką cenę? Nie wiem.
________________________________________________________
www.facebook.com/natabo.retro.design/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję. Ja nie znam się na krawiectwie, mam kupić komuś to urządzenie . Poprzednio kupiłem w Lidlu maszynę do szycia, również Singera. I to był chyba udany zakup.
Czy są jakieś operacje, których ten Owerlok nie umie wykonać? Mam na myśli operacje, które krawcowej zdarzają się w miarę często i trzeba radzić sobie inaczej ?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie wykona się nim ściegu drabinkowego ani łańcuszkowego. Ten pierwszy służy do przeszywania podłożeń w dzianinach /doły t-shirtów, spódnic, rękawów/.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
wow wczoraj przeczytałam tutaj opinii, dzisiaj zakupiłam, jestem szczęśliwa posiadaczką overlock a z lidla, nawet sprawdziłam działanie i jestem zadowolona, jeszcze tylko przebrnę przez instrukcję i będę szalała, mam nadzieję, że to forum natchnie mnie i nauczę się jeszcze więcej.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam pytanie do osób które kupiły overlocka teraz w lidlu. Czy Wy też miałyście taką małą próbkę materiału ze ściegiem pod stopką czy to tylko mój egzemplarz?
Pod światło zauważyłam kilka zarysowań na obudowie i teraz się głowię czy spróbować wymienić na inną maszynę. Tylko czy w Krakowie jeszcze gdzieś dostanę?:mysli:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wiesz, z zarysowaniami jest tak: wymienisz na bez zarysowań, machniesz nożyczkami i będziesz miała swoje zarysowania.
Czy te zarysowania są takie, że uniemożliwiają używanie owerloka?

U mnie też był kawałek zielonego materiału z próbką ściegu (ale kupiłam kiedyś tam, wcześniej).


--- Ostatnio edytowane 2015-10-09 13:02:37 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie, te zarysowania to czysto estetyczna sprawa i nawet jak siedzę przed maszyną to tego nie widzę. Jedynie pod kątem to widać. Ale jest to taka wiązka zarysowań, a nie pojedyncze dlatego trochę mnie to boli kiedy kupuję nową rzecz i płacę za nią konkretne pieniądze. Pewnie się czepiam. Mąż kazał mi machnąć na to ręką ;)

Jeżeli chodzi o tą szmatkę to w sumie mogli ją usunąć. Rozumiem że testowali maszynę ale teraz mam niezłą plątaninę nitek. Szczególnie pod stopką. Sama maszyna stanowi dla mnie wyzwanie a taki widok tego nie ułatwia ;)

Czyżbym znowu się czepiała? ;) :mysli:
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Szmatka zawsze musi być na dowód, że maszyna jest przetestowana i sprawna...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Podepnę się pod temat tego overlocka. Kupiłam oczywiście. Wczoraj uudało mi się ponawlekać wszystkie nici, kolorowe a jakże, żeby wszystko było widać. Odpaliłam. Ruszył. Nawet ładnie wychodziło na grubszej dresówce, zmieniłam materiał na zwykły tshirtowy i już nie było tak ładnie. Wiem, że to kwestia odpowiedniego naprężenia. Nić z lewej igły bardzo ciężko szła mimo naprężenia ustawionego na 2, po miejszeniu na 1 była niestety za lużna. Potem nawet zaczęła rwać. Znowu wróciłam na 2, zmieńiłam materiał na grubsze płótno, overlock ruszył i w pewnym momencie się zatrzymał. W tej chwili widzę że dwa chwytacże od nici żółtej i pomarańczowej trą o siebie. Nawet jak nie mam nici i ruszam ręcznie kołem czuję duży opór, tak jakby się wygięły i o siebie zahaczają. To możliwe żebym tak szybko zepsuła? No i co robić? Serwis czy może jest jakaś opcja regulacji, której jeszcze nie odkryłam. Boję się, że mogę połamać ten wewnętrzny mechanizm. A tak się cieszylam.....

37 stron: « < 16 17 18 19 20 21 22 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.