Wersja do druku

37 stron: « < 19 20 21 22 23 24 25 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie :)

czy udało się komuś dokupić w Polsce stopki do tej bestii? Szukam od kilku dni stopki do ściegu krytego i nic....

Avatar użytkownika
Świeżynek
Już mam :) gdyby ktoś potrzebował to można stopki zamówić telefonicznie w Arka Radom. Koszt wraz z przesyłką około 60 zł za stopkę do szwów krytych.

:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry :)
Mam nadzieje, że umieszczam pytanie w odpowiednim miejscu ;)

Mam problem z ustawieniem mojego owerloka, prawa strona szycia wygląda zawsze ładnie, a lewa nie i to tak naprawde na każdej tkaninie. Używałam ściegu 4nitkowego elastycznego i 3 nitkowego owerlokowego. W obu przypadkach taki sam efekt. Wczoraj spędziłam sporo czasu by uzyskać ścieg 3 nitkowy owerlokowy na wiskozie dość cienkiej, ale niestety nie udało mi się.Pomijająć już główny problem szwu po lewej stronie(jak widać na zdjęciu)materiał zawija się, kłębi. Nie wiem w czym tkwi problem, pokrętła naprężenia nici próbowałam zmieniać testować, ale bez skutku , pozostałe ustawienia są według instrukcji.
Byłabym bardzo bardzo wdzięczna za pomoc :)

Podsyłam zdjęcia. Zależy mi głównie na ładnym szwie po obu stronach na materiale cieńszym (niebieskim) , dodałam zdjęcie bordowego materiału, żeby było lepiej widać szew.

Pozdrawiam
Aleksandra

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na pierwszy rzut oka to jakby nić na igle idzie bardzo lekko.

--- Ostatnio edytowane 2016-02-28 16:36:42 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam wciąż problem z ustawieniem nici dolnego chwytacza ,w ogóle nie mogę ustawić ładnego ściegu. Zauważyłam też ,że ładniejszy ścieg uzyskuję kiedy wyłaczam nożyk i nie wiem dlaczego.Po włączeniu noża ścieg wydaje się luźny.Owerlok kupiony rok temu ,ale dopiero teraz zaczęłam na nim szyć i mi nie wychodzi...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spróbuj zwiększyć szerokość szwu przesuwając nóż. Jest tam takie pokrętło.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ok,będę próbować :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Próbuj, próbuj, trzymam kciuki : )))
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć, czytam od dawna, ale dopiero dziś pytam odważnie :) Czy jak nastawicie naprężacze na 9 - wszystkie cztery - i próbujecie przesuwać nitkę trzymając ją powyżej i poniżej naprężacza, to czy na wszystkich czterech macie jednakowy opór? Bo mam wrażenie że te dwa od chwytaczy są za luźne. I pewnie dlatego nie udaje mi się np. za skarby uzyskać ściegu rolowanego, a każde inne wymagają znacznie wyższych ustawień numerków dla chwytaczy niż wskazuje instrukcja. W zasadzie skala mi się skończyła, 9 jest za luźno. Uprzedzam pytanie, tak, sprawdzam czy nitka jest między talerzykami :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
U mnie talerzyki trzymają równo nitkę i w miarę wzrastania naprężenia coraz trudniej ciągnie mi się nitkę.

Brakuje skali... czy czyściłaś przestrzeń pomiędzy talerzykami?
Jeśli nie czyściłaś - wyczyść :) Jeśli nie wiesz jak, już piszę...
Naprężacze ustaw na zero (w maszynie do szycia podnosi się stopkę do góry), pomiędzy talerzyki włóż złożoną szmatkę i poruszaj nią w górę i w dół. Tak, jak na tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=GRrj1-QqMnk

I napisz, czy coś się poprawiło.


/czyszczenie naprężacza, czyszczenie talerzyków/


37 stron: « < 19 20 21 22 23 24 25 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.