Wersja do druku

37 stron: « < 21 22 23 24 25 26 27 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oldnanny, na zdjęciu z ostrzem nożyczek nie widzę problemu z naprężeniem żółtego chwytacza. Może nawet za ścisło są ułożone nitki z igły i chwytacza dolnego Żółtego.
Za luźna jest nitka z naprężacza pomarańczowego. Spróbuj ustawić na pomarańczowym naprężaczu zamiast zera wyższą wartość. I zobacz, czy lepiej wygląda ścieg.

Dodałam zdjęcia wspomnianych prób - zdjęcia trochę słabej jakości, bo słaby fotograf. Tak u mnie wygląda "ścieg owerlokowy rulonowy 3-nitkowy"

--- Ostatnio edytowane 2016-05-02 08:26:28 przez Fides ---


--- Ostatnio edytowane 2016-05-02 08:55:37 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
lewa igła - nitka chwytacza Ż lewa igła prawa igła
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I wiesz, najlepiej do testów założyć inne kolory nitek.
Avatar użytkownika
Świeżynek
(...) Tak u mnie wygląda "ścieg owerlokowy rulonowy 3-nitkowy"
Dziękuję, no to zaczynam rozumieć gdzie leży mój błąd. W instrukcji jak wół stoi napisane że to ma być ścieg rulonowy. Na początku w tabeli ściegów (wersja elektroniczna strona 9/172) przy numerze 5 podają, że to ścieg stosowany do utworzenia zrolowanego brzegu, więc założyłam - jak widać błędnie - że ma się zrolować. Przy ściegach płaskich używają w instrukcji określenia "płaskie", jak się ma rolować, to używają "rolowane", przynajmniej tak sobie myślałam (w dwóch miejscach w instrukcji gdzie ten ścieg występuje, podają że palec szerokości ściegu ma być w pozycji S, nawet jak piszą o ściegu walcowym). Moje wkurzenie sięga zenitu, bo jak ja piszę instrukcje dla ludu, to staram się używać jednolitej i jasnej terminologii i spodziewam się tego samego po ludziach, którzy tworzą instrukcje dla mnie. Nie mam pod ręką papierowej wersji, ale coś mi się zdaje, że w różnych wersjach instrukcji używane są różne nazwy dla tych samych ściegów, jak komu w duszy grało.
Wieczorem posprawdzam inne ustawienia tego ściegu, jak podajesz. W taki sposób, na płasko, to pewnie da się ustawić. Sprawdzę i odpiszę. I zacznę kombinować ze ściegiem rolowanym, bo w gruncie rzeczy chodziło mi o uzyskanie zrolowanej krawędzi.
BTW, czy przy ściegu 3-nitkowym owerlokowym też masz na pomarańczowym chwytaczu maksymalne naprężenie nitki dla optymalnego ustawieniu ściegu?

--- Ostatnio edytowane 2016-05-02 10:59:30 przez oldnanny ---

--- Ostatnio edytowane 2016-05-02 11:03:14 przez oldnanny ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem, próbuję zrozumieć, co oznacza tu słowo "rulonowy". W instrukcji napisano "lub dekoracyjnej krawędzi" plus palec szerokości szwu w pozycji S - przy takich ustawieniach można brzeg obszyć, opleść nitką, nie zrolować.

"BTW, czy przy ściegu 3-nitkowym owerlokowym też masz na pomarańczowym chwytaczu maksymalne naprężenie nitki dla optymalnego ustawieniu ściegu?"Nie, nie mam. Do ściegu 3-nitkowego owerlokowego (w tabelce ma numer 3) zastosowałam ustawienie zalecane - próbki w załączniku. Na ostatnim zdjęciu próbowałam dojść do maksimum ma górnym chwytaczu, ale na 6 skończyłam.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
ścieg owerlokowy 3-nitkowy ścieg owerlokowy 3-nitkowy inne napreżenie na górnym chwytaczu P
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie jestem pewien ale wydaje się ścieg rulonowy to tzw. mereżka. Mylę się ?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dobra, teraz ja naprodukowałam ścinek na wypchanie poduchy :) ale efekty kiepskie :dobani: Załączam zdjęcia. Na obu szyłam prawą igłą 2022/80. Długość ściegu 2,5-3. Palec szerokości szwu S. Nitka czarna - igła, nitka filetowa - górny chwytacz (pomarańczowy), nitka beżowa - dolny chwytacz (żółty). Słabo widać różnicę między fioletową i czarną nitką
Pierwsze zdjęcie: Ścieg rulonowy 3-nitkowy, najlepsze co udało się uzyskać. Szerokość ściegu 3,5. Oba chwytacze przy maksymalnym naciągu a i tak kiepsko. Podkręcenie filetowej nitki (górny chwytacz) z 8,5 do 9 nie zmienia specjalnie ściegu. Według tabeli powinno być 1,0, no to jak 9 nie wystarcza, to chyba coś nie działa prawidłowo.
Drugie zdjęcie: Ścieg owerlokowy 3-nitkowy, przy szerokości ściegu 4,5 nieco lepiej niż przy 3,5, ale i tak za luźny górny chwytacz, a nastawiony na maxa. Według tabeli powinien być nastawiony na 3, konkluzja j.w.
Kończę zabawę chyba, jest problem z naprężaczami, a przynajmniej z pomarańczowym.
Fides, dziękuję Ci za cierpliwość, poglądowe fotki i te wszystkie próby. No i szczególnie za uświadomienie mi, że "rulonowy" nie oznacza tego co sobie wyobrażałam, sądząc z nazwy :rotfl:
Co do ściegów rulonowych czy rolowanych, czy zwijanych - znowu instrukcja prowadzi na manowce. Ogólnie piszą żeby ustawić palec szerokości szwu na R (strona 203), a przy konkretnym ściegu zalecają S (strona 204, 205 instrukcji elektronicznej). Tak ma być? Teraz nie będę próbować, poczekam na kontakt z serwisem. Lidl do dziś nie podał mi, kto serwisuje Singera, jeśli umowa z Arką faktycznie już nie obowiązuje.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Do ściegu 3-nitkowego owerlokowego (w tabelce ma numer 3) zastosowałam ustawienie zalecane - próbki w załączniku.
I tu się dobiłam do reszty - ja też chcę szyć takie śliczne, nieskazitelnie piękne ściegi! :zalamka: Pocieszam się jedynie tym, że uszyłaś te próbki na takiej samej maszynie. Czyli 14SH754 ma potencjał, tylko coś nawala, mam nadzieję że nie ja, tylko maszyna :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
--- Ostatnio edytowane 2016-05-03 13:28:26 przez myszek67 ---

--- Ostatnio edytowane 2016-05-03 13:28:55 przez myszek67 ---

--- Ostatnio edytowane 2016-05-03 14:05:05 przez myszek67 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oldnanny, będzie dobrze. Jutro też zadzwonię do serwisu i do sprzedawcy z pytaniem, co z gwarancją.


@myszek67
Myszek, chciałbym kiedyś się nie spóźnić i zobaczyć, co opublikowałeś.

--- Ostatnio edytowane 2016-05-03 17:35:33 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przepraszam że zaśmiecam ale próbuję dodać instrukcję wideo do Singer 14SH754. którą miałem okazję skopiować na wszelki wypadek.Niestety jakoś dziwnie się skopiowała ,zamiast jednego pliku mam kilkanaście plików i nijak nie mogę tego zcalić w całość i dodać na forum. Dlatego jak nie wychodzi to likwiduję wpis,ale śmieci zostają.Jeszcze raz spróbuję może się uda. Tak wygląda folder ze skopiowanymi plikami.
Chciałbym żeby ,,oldnanny''podała mi swój e-mail to może uda mi się przesłać tą instrukcję.


--- Ostatnio edytowane 2016-05-03 19:41:27 przez myszek67 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

37 stron: « < 21 22 23 24 25 26 27 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.