Wersja do druku

37 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przy opisie ściegu 503 (drugi od góry) piszą, że jest idealny do robienia płaskich szwów i krytych obrzeży.
Natomiast w dalszej części instrukcji, w wariantach ściegów oraz technikach szycia, piszą, że ścieg płaski dekoracyjny 505 (trzeci od dołu) powstanie przez rozciągnięcie przeciwległych stron materiału. Wszędzie pokazują, że szyje się przy brzegu, z nożem lub bez.
Rozumiem, że nie ma co kombinować z szyciem przez środek, nie ma takiej opcji i już.
I tak się cieszę, że mam owerlok.
Dzięki Aniu za wyjaśnienia! W sprawach techniczno-szyciowych masz wielką wiedzę i doświadczenie. Bogdan jest ekspertem w sprawach techniczno-maszynowych.

--- Ostatnio edytowane 2014-04-04 20:15:24 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dodatkowo - są to ściegi dwunitkowe, co może mieć pewne znaczenie w kwestii oszczędnego wykorzystania nici ;-) Albo - jeśli masz tylko dwie szpulki w tym samym kolorze, a chciałabyś estetycznie wykończyć brzeg ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z kolorami nici sobie poradzę, w instrukcji jest to dość dobrze opisane. Przy mojej pierwszej próbie zupełnie świadomie, a nawet z premedytacją, użyłam każdej nitki innego koloru, żeby móc łatwo dojść, które naprężenie trzeba będzie (ewentualnie) poprawiać. Jak już trochę opanuję obsługę, to będę zmieniać nici, stosownie do oczekiwanego efektu. No i muszę dokupić nici w różnych kolorach po parę szpulek (4?), bo teraz komplet mam tylko białych.

--- Ostatnio edytowane 2014-02-16 19:58:50 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zobaczysz np. obrzucając firankę, co znaczy oszczędność nici przy szyciu owerlokiem ;-)

A pomysł zakładania różnych kolorów nici do nauki - godny polecenia!!!

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki za uznanie! Miewam dobre pomysły, czasem nawet zanim się do czegoś wezmę.:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam i ja :) cudnie upolowany w lidlu :D 7:42 pod sklepem :D a były 3 sztuki 2 zeszły od razu :) a teraz pytanie czy ktoś wie jakie mozna zastosowac i gdzie kupic stopki do niej np do wszywania gumek itd?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
U nas były dwie, 50% ja zgarnęłam...
W instrukcji, przy opisie ściegu krytego 3-nitkowego (str. 42) piszą, że zalecają użycie stopki do ściegu krytego. Z tego wnoszę, że stopki można dokupić. Jeszcze nie wiem gdzie i jakie, myślę, że warto zadzwonić do serwisu i tam się dowiedzieć.
Rozpowszechnienie informacji na forum wskazane:tak:

--- Ostatnio edytowane 2014-02-19 18:38:35 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Hej!Ja też jestem szczęśliwą posiadaczką tego overlocka ,ale czy szczęśliwą to się okaże bo jeszcze na niej nie szyłam:stres:brak mi odwagi.Strasznie się przejęłam że moja Janome mi szwankuje i już tracę wiarę w siebie.Overlock udało mi się kupić zupełnie przypadkiem,bo wcale nie było ich w sklepie.Mąż zapytał i sie znalazła jedna:okok:Kupiłam już różne kolory nici.Boje się bo mam g.....ne szczęście.Tak się cieszyłam z tej Janome i coś mi teraz szwankuje i jak pomyślę,że coś zrobię singerkowi to normalnie tracę radość szycia i życia.Trudno mi samej było rozpracować Janome a co dopiero overlock.Zrozumiałam jak ona działa i koniec.Ale widzę że sobie poradziłyście,może i mi się uda?:oczko:
Avatar użytkownika
Świeżynek
ja jakos nie mam specjalnie problemu z ogarnianiem roznych sprzetow ale owerlock mnie przestraszyl jak do niego siadłam ale powoli instrukcja w rece czytam krece patrze proboje szyc no i wychodza dziela rozne :) mozna looknac na blogu moim :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
a weszłam na forum w poszukiwaniu informacji o stopkach do rzeczonego owera i proszę, wątek już jest.

mój owerlok wrócił dzisiaj od pana magika. Nie oddawałam go do sklepu od razu, tylko zabrałam do fachowca, żeby mi swoim fachowym okiem spojrzał i powiedział, czy oddawać czy zachować. Pan był mocno zniesmaczony jakością wykończenia maszyny. Generalnie w środku miała niepodokręcane śruby, stąd na trzecim uszytku się wrzystko rozklekotało.
Podokręcał i powinno śmigać, ale cały czas obracamy się w kontekście 'jak na tę cenę'.

A stopka do wszywania gumek bardzo by mi się przydała... To mówicie, że jest szansa żeby w Arce dopytać?
________________________________________________________

37 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.