Wersja do druku

37 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Uwaga eksploatacyjna: ten owerlok (nie wiem jak inne) jest bardzo wrażliwy na zanieczyszczenia - włókienka, nitki itp., które przyczepiają się do części "wewnętrznych", czyli tych. które widać po odsunięciu osłony. Ja nie szyję dużo, więc tych paprochów nie było jakoś obrzydliwie dużo. Ostatnio przy szyciu jaśka miałam problem ze ściegiem. Próbowałam zmieniać naprężenia nici chwytacza górnego i dolnego, ale to nie pomagało. W końcu wypędzlowałam całe "podziemie", czyli okolice chwytaczy, transportera itd. Naprężenia ustawiałam znów na standardowe (w okolicy 3) i ... jak ręką odjął. Owerlok śmigał bez problemu jak nówka.:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja też mam taką maszynę, ale chyba kiepski egzemplarz. Połamałam wszystkie dostarczone igły i nie mogę dokupić nowych.
Poradźcie gdzie Wy kupujecie igły 2022 ? Może można użyć innych ? Zwykłe maszynowe nie "działają". Chętnie skontaktowałabym się z kimś kto pomoże mi np z uruchomieniem 2 nitkowego szycia. Nic mi nie wychodzi. Pomocy!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja moim jestem zachwycona! Szyłam różne materiały od szyfonu po aksamit i szyje pięknie. Najczęściej używam ściegu wzmocnionego czteronitkowego lub trzynitkowego.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Violu - a szyłaś ściegiem 2 nitkowym ? Może te maszyny nie mają takiej opcji? Maszyna nie wiąże mi ściegu. A o igłach wiesz coś ? Muszą być te 2022 ? PZDR
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja mam owerlok Łucznika sprzed lat, a w nim były zainstalowane igły Singera - różne od zwykłych maszynowych. Zamówiłam od razu 10 zapasowych igieł - i z 6 mam do dziś.

Igły 2022 są oferowane przez wielu dostawców:

http://www.google.pl/webhp?nord=1#nord=1&q=ig%C5%82y+2022

A co do wrażliwości owerloków - to wydaje mi się, że one ogólnie są bardziej wrażliwe "na wszystko" niż maszyna do szycia. Kwestia precyzji?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Aniu - dziękuję. Przejrzałam sklepy internetowe - mają duże koszty (za tak małą przesyłkę). Poszukam w pasmanteriach igieł singer. A jeśli nie dostanę - kupię w necie. Dzięki za pomoc. Ewa
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Eszam,
Czy masz instrukcję do owerloka i czy był to ten oferowany w Lidlu?

Fides
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej Fides. Tak maszyna z Lidla. Mam instrukcję i zgodnie z nią wszystko robiłam. Szew 4 nitkowy bez problemu, ale 2 i 3 nitkowy już nie. Teraz aby dalej próbować muszę się zaopatrzyć w igły......PZDR
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Krótko:
Spójrz do instrukcji – strona 58 lub 109. Napisane jest tam tak: „W nagłych/wyjątkowych przypadkach może być stosowana igła standardowa Singer nr 2020. Trzeba ponownie ustawić naprężenie nici i może to powodować przepuszczanie ściegu.”
Pozdrawiam
Fides

Proszę przeczytać również ten post.

--- Ostatnio edytowane 2014-07-02 22:48:51 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co to znaczy "wszystkie dostarczone igły"? Ja miałam dwie założone w maszynie i raptem dwie zapasowe. Mam nadal. Przyznam się bez bicia, że dwunitkowego ściegu nie próbowałam. Albo obrzucałam trzynitkowym, albo zszywałam jednocześnie obrzucając, czteronitkowym wzmocnionym. Przy obrzucaniu trzynitkowym jedną igłę wyjmuję. Miałam różne materiały: szyfon, jeans z lycrą, bawełnę pościelową, dresówkę, aksamit, jakiś surowy sztuczny jedwab (jest coś takiego?). Nie było problemu. Chyba zaraz dziś się pobawię w próbowanie różnych opcji.

--- Ostatnio edytowane 2014-06-27 20:03:57 przez violina64 ---

37 stron: « < 4 5 6 7 8 9 10 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.