Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Administrator
O, właśnie chciałam dodać, Susanno - takie fasony najlepiej szyć tak jak to ty zrobiłaś, z materiałów uwidaczniających inność kroju.

Przy wzorzystym materiale nic nie byłoby widać.

Ania
Dokładnie. Wzorzyste tkaniny preferuję przy spódnicach z zakładkami a'la tuluipan i rozłożystych marszczonych w pasie ::) Reszta najlepiej jak jest jednokolorowa :)

Oj ja bym chciała mieć dużą różnicę pomiędzy pasem a biodrami... To bardzo seksowne i podobno faceci NAJPIERW odruchowo patrzą na to wgłębienie a dopiero potem na biust :angel: Jeszcze 10 lat temu różnica była sporo większa niż teraz :( chlip chlip. A z kolei francuski (podobno) mają płaskie brzuchy i wąską talię od oddychania przepłoną a nie brzuchem (czy jakoś tak).
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Eh, bo ja mam same różnice 30-sto centymetrowe. Niby "wymiary idealne" plus 10 cm (tj 100-70-100), ale jak to mnie kiedyś sprzedawczyni na Bliskim Wschodzie podsumowała: nie posiadamy oferty dla grubych osób ;D

Problem przez te różnice mam ogromny, bo wszystko muszę przerabiać: w polskim sklepie nigdy nie kupiłam ciucha idealnie dopasowanego, a każdy wykrój muszę poprawić: zmienić długość, zwęzić w talii i powiększyć w biodrach/biuście. I faktycznie, we Francji obkupiłam się na wyprzedaży ze dwa lata temu :) Podobno ubrania dostępne w sklepach są dopasowane do uśrednionych wymiarów - niestety typowa Polska ze mnie nie jest.

EDIT: Susanno, nie chciałabyś :D Musiałabyś porzucić swoje genialne ciuchy i dorobiłabyś się siwych włosów po każdych zakupach. Francuzki może i oddychają przeponowo, albo inaczej jakoś - od papierosów ;) Niby stereotyp, ale każda znajoma mi Francuzka w wieku od 15 do 50 paliła jak lokomotywa.

--- Ostatnio edytowane 2011-03-06 23:48:18 przez Mrufka ---
Avatar użytkownika
Administrator
Mrufko ja mam mniejszą różnicę (sporo mniejszą) a w pasie i tak przeważnie odstaje i muszę zmniejszać. Z jednej strony źle a z drugiej dobrze ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ale odstają rzeczy sklepowe czy te szyte przez Ciebie? W sklepowe uwierzę, bo one są szyte chyba na osobę nieistniejącą ;) A przynajmniej ubrania sieciówkowe..
Avatar użytkownika
Administrator
W sklepowych. A tych co szyję to już wiem gdzie zmniejszyć żeby było dobrze :) No i preferuje zaszewki długie, cięcia francuskie, zamki z tylu na plechach bo wtedy mogę sobie lepiej dopasować.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wiem, że pytanie nie do mnie, ale - mi też sklepowe odstają. I obu moim córkom.

Co do szytych - trudno powiedzieć, bo dopasowuję w trakcie szycia. Ale wydaje mi się, że też odstają.

Taka uroda :D Niewątpliwa :D

Uwierz mi, smutno wisząca pupa lub jej brak to trudniejszy przypadek...

Wracając do Francuzek - chyba raczej od sałat maja szczupłe talie, a nie od oddychania przeponą. :D
Śpiewaczki oddychają przeponą i ile wśród nich jest kształtnych inaczej :D

Wracając do Bliskiego Wschodu - zdarzyło mi się ze dwa razy, że wyraźnie bliskowschodnia klientka pytała o środki na przytycie. I takie ponoć poszukiwane są w krajach arabskich. Tam kobieta nie może być szczupła.

Może to niepoprawne politycznie, ale pod burką czy niqabem tęga kobieta jest lepiej widoczna. :D Chuda wygląda w burce jak miotła przygotowana do odkurzania sufitu :D

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
...a odpowiadając na pytanie jakie zaszewki są lepsze?
to trochę jak z przenoszeniem zaszewek w górnej części odzieży... wszystko zależy co lubisz i gdzie będą się najlepiej układały na [Twojejsylwetce.:)
Poza tym nie ma lepszego sposobu niż SPRÓBOWAĆ... metoda prób i błędów jest najlepsza jeżeli chcesz odkryć co dla Ciebie najlepsze:D
dlatego do dzieła....:
spróbuj nowy model a potem nam go opiszesz i albo będziesz kląć albo będziesz szczęśliwa...
ale zanim tego nie zrobisz to się nie dowiesz:)

powodzenia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj ja bym chciała mieć dużą różnicę pomiędzy pasem a biodrami... To bardzo seksowne i podobno faceci NAJPIERW odruchowo patrzą na to wgłębienie a dopiero potem na biust :angel: Jeszcze 10 lat temu różnica była sporo większa niż teraz :( chlip chlip).
Kochana Sus, Chudzino, nie grzesz, proszę:) młoda jesteś itd masz super styl fajne włosy - to najważniejsze

a co do patrzenia facetów, to dobrze napisałaś: podobno ;) tak patrzą ;) bo onegdaj nie zauważyłam albo miałam kłopoty z oczami :p

co do meritum: faktycznie, trzeba popróbować
Avatar użytkownika
Administrator
Wracając do Bliskiego Wschodu - zdarzyło mi się ze dwa razy, że wyraźnie bliskowschodnia klientka pytała o środki na przytycie. I takie ponoć poszukiwane są w krajach arabskich. Tam kobieta nie może być szczupła.

Może to niepoprawne politycznie, ale pod burką czy niqabem tęga kobieta jest lepiej widoczna. :D Chuda wygląda w burce jak miotła przygotowana do odkurzania sufitu :D
E tam mi się wydaje, że to nie chodzi o wygląd w burce tylko o łatwość w rodzeniu dzieci ;) Podobno kobietom przy kości, biodrzastym jest łatwiej. Podobno bo nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia ;) A jak wiadomo w krajach muzułmańskich dzieci się rodzi sporo...

a co do patrzenia facetów, to dobrze napisałaś: podobno ;) tak patrzą ;) bo onegdaj nie zauważyłam albo miałam kłopoty z oczami :p

A gdzieś tak wyczytałam :) Sztandarowym przykładem jest tutaj mój mąż ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Susanno, podobno :D Mój facet się patrzy na biodra, bo tak akurat lubi. Twój lubi Twoją talię najwidoczniej :) Myślę że preferencje rozkładają się jednak równiej i nie ma sztandarowej części ciała uwielbianej przez mężczyzn ;)

"Może to niepoprawne politycznie, ale pod burką czy niqabem tęga kobieta jest lepiej widoczna. Chuda wygląda w burce jak miotła przygotowana do odkurzania sufitu
E tam mi się wydaje, że to nie chodzi o wygląd w burce tylko o łatwość w rodzeniu dzieci Podobno kobietom przy kości, biodrzastym jest łatwiej. Podobno bo nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia A jak wiadomo w krajach muzułmańskich dzieci się rodzi sporo... "


Grubsza a biodrzasta to chyba różnica ;) Podobno nawet jak kobieta jest biodrzasta, a nie ma odpowiednio ułożonych kości miednicy to dużo nie wyczaruje. Otyłość kobiety jest w krajach arabskich traktowana jednak jako wyznacznik luksusu. Nie w tych bardziej cywilizowanych, ale są dalej miejsca gdzie tłuszcz jest w cenie :)

Czeremcho, ja akurat nie w arabskim sklepie zostałam nazwana grubą :) Tylko w jakimś luksusowym sklepie w centrum handlowym w środku Izraela. Żeby było zabawniej, Pani która mi to powiedziała była w 6-7 miesiącu ciąży i miała ze 30 dodatkowych kilogramów :D Ale spojrzenie góra-dół i hasło w oczach "odchudzaj się!" - bezcenne :) Myślę, że to nie wina kultury, a tego że do centrum handlowego przywitała moda na ubrania dla dzieci sprzedawane w działach dla kobiet. Nikt mi nie wmówi, że europejskie 38 i 40 są dla osób otyłych.

A żeby trochę wprowadzić jeszcze nastrój szyciowy, to przez cate72 znowu wydam pieniądze i kupię materiał :) Susanno, mam pytanie - czy jeśli chciałabym się tutaj pochwalić zdjęciami tego co uszyłam, a jednocześnie zależy mi na anonimowości (mam obsesję, że ktoś mnie po sukience rozpozna), to jak bardzo źle będzie widziane wstawianie zdjęć na max kilka dni?

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.