Wersja do druku

21 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jednego nie przewidziałem - po wszyciu folia...szeleści np. przy stawianiu na podłodze.

I to trochę psuje efekt torby zrobionej z grubych drelichów .

Miała byc taka vintage / military etc. a przy używaniu słychac szum plastiku i to trochę psuje mi efekt...:krzyk:

Tak wrzucam informację jakby ktoś sobie coś takiego szył.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A pianka nie szeleści :):rotfl: sprawdzone.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hobby zaraża, i przechodzi w stan permanentny. Ja też lubię militarne wzorki . fajowe czapeczki :)
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Skończyłem projekt męczony od... marca.

Bluza i spodnie.

Oczywiście coby nie było za dobrze to są zgrzyty.

Bluza rozłożona na płasko - tworzą się dwie małe (ale jednak) fałdy w miejscach zaznaczonych żółtymi liniami. Parę koszul już sobie zrobiłem ale nigdy , przenigdy nie miałem jakiś błędów w tym miejscu ???

W spodniach skopałem chyba wykrój kroku (tuż poniżej listwy z guzikami) ?

Ciut przegiąłem z szerokością nogawek - miały byc "marchewy" a wyszły takie bardziej szersze.

A na sam koniec przysmażyłem rękaw żelazkiem :D Całe szczęście że na tym kamuflażu słabo widac.

A teraz chowam całośc do szafy i wyciągnę dopiero na wiosnę 2019 bo patrzec na to nie mogę... Uff.



--- Ostatnio edytowane 2018-11-10 12:17:36 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Świetne są:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo ładny komplet! Właśnie coś takiego marzy mi się do pracy w ogrodzie, bluza i spodnie z moro, z kieszeniami...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedek, zaniemówiłam z wrażenia:):). Świetny jest ten komplet, naprawdę. Nie przejmuj się wynalezionymi niedoskonałościami, na Tobie wszystko ułoży się i dopasuje. Jak zobaczyłam kryte zapięcie w bluzie to uznałam Cię za wybitnego fachowca. Parę razy próbowałam takie zapięcie zrobić - nigdy mi "nie wyszło" więc dałam sobie spokój. Benedek, jesteś wielki, gratuluję.

















--- Ostatnio edytowane 2018-11-11 10:47:05 przez jakłucznik ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bez przesady jakłucznik - 175 cm w kapeluszu :D

Kryte zapięcia to po prostu listwa z zrobionymi dziurkami naszyta od spodu - nawiasem mówiąc teraz trochę mi nie pasuje bo usztywnia całośc z przodu.

A korpus bluzy był robiony dwa razy.

Za pierwszym podejściem brakowało już tylko pagonów i podłożenia na dole kiedy zorientowałem się że kieszenie zrobiłem tak duże i naszyłem je tak nisko że w przypadku założenia jakiegoś pasa etc. linia pasa będzie przechodziła przez dolną częśc kieszeni na klacie...

Nie wiem jak mogłem tego nie zauważyc w trakcie szycia :glupek:

Teraz ten pierwszy nieskończony korpus leży w pudle - chyba w wolnej chwili go obetnę trochę i przerobię na jakąś kamizelkę etc.



--- Ostatnio edytowane 2018-11-11 11:49:13 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedek, z tego korpusu zrób po prostu kamizelę - do niej chyba nie nosi się pasa? No i będzie "wsio o kej"
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O , forum działa - przez moment męczyło mnie o aktualizację time settings ?

Chyba właśnie ten korpus lekko obetnę , od spodu jakąś pikówkę w zbliżonym brązowym kolorze i gotowe.

I jeszcze na sam koniec beretka do kompletu.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

21 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.