Wersja do druku

21 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Coś w rodzaju chusty (około 120 na 120 cm).

Wpróbowałem szycie "na kopertę" z tego blogu:

=http://szyjesobie.blogspot.com/2019/03/jak-uszyc-obrus-z-ramka-step-by-step.html#more

Bajecznie proste - na fotkach widac kawałek tkaniny na którym pierwszy raz coś takiego uszyłem.

Działa i daje całkiem fajny efekt.
.
.
.
( Nie ma to jak podlizac się "administracji" :cwaniak: )

--- Ostatnio edytowane 2019-04-12 15:50:22 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Noo masz u mnie paczkę cukierków ;) Ale naprawdę bardzo się cieszę, że metoda przeszła próbę ognia ;) Nawet dziś obszywałam obrus dla klientki :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też obejrzałam, faktycznie dobrze wszystko pokazane. Susanna - brawo i dzięki! Muszę spróbować...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ekstra, ładne, widać też że masz podobne kłopoty jak wszyscy z materiałami. Ja moje przeróbki właśnie tak "wymyśliłam, tnę starego ciucha możliwie pod jakimś kątem i robię nowego "z odzysku". Przynajmniej zdolności się nie marnują, no i materiały też. Ładnie szyjesz, pochwalam.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to uszyłem sobie drugą parę spodni w ulubionym kroju - miały byc identyczne jak poprzednie ino w innym kamuflażu :)

Strasznie się męczyłem i nie obyło się bez kilku błędów.

I jak zwykle na zakończenie wychodzą pewne rzeczy których nie przewidziałem.

Kamuflaż niby letni , tropikalny można by rzec ale...

Wg. producenta skład to 60% bawełny i 40% poliestru. I jak dla mnie to już wystarczy aby w miejscach gdzie jest kilka warstw tkaniny robiło się... gorąco :bezradny:

Tak więc spodnie wybitnie do użytku jesień / zima / wiosna.
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pierwsze eksperymentalne pikowanie.

Generalnie jestem zadowolony.

Poza tym że efektu prawie nie widać bo użyłem blado żółtych nici słabo widocznych na tkaninie z takim wzorem :glupek: :D

W następnej poduszce jakiś ciemniejszy kontrastowy kolor nici, wkładka pomiędzy pikowane tkaniny tak aby te kwadraty były bardziej 3D.

Plus może dorzuciłbym jakąś ozdobną wypustkę wszywaną pomiędzy dwie części poduszki.

Ktoś tu na forum kiedyś pytał o coś takiego , ma to jakąś specjalistyczną nazwę etc. ?

--- Ostatnio edytowane 2019-10-13 20:39:59 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Brawo Benedek, podusia jak marzenie:). Wypustka - owszem, nie zaszkodzi, sprawa gustu. Widziałam kiedyś taką poduszeczkę z wszytymi pomponikami (taśma z metra). A przy okazji - dbaj o fotel, niech nie przyjdzie Ci do głowy by się go pozbyć!!! Mam takie dwa, "wyremontowane" mniej więcej ćwierć wieku temu. W ich posiadanie weszłam trochę nietypowo - czyli zgarnęłam ze śmietnika. Drewniane elementy odnawiałam sama, resztę robił tapicer.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki.

Fotele są dwa , starsze niż ja. I gdybym próbował z nimi coś zrobić niedobrego to ja skończyłbym na śmietniku...:paluszkiem:

Od nowości miały tylko raz wymieniane obicie kilkanaście lat temu.

A na razie ugrzęzłem w guzikowaniu pościeli. Dwa nowe komplety - o ile tkanina i szycie są ok to zastosowane taśmy/zamki błyskawiczne były tak tragiczne że tylko do wymiany.

Czy nikt już nie robi pościeli na guziki ?
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja zawsze szyję pościele z guzikami. :D Z wielką przyjemnością i zadowoleniem, od kiedy mam cud-maszynę z automatem do szycia dziurek.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
--- Ostatnio edytowane 2019-10-16 10:43:02 przez violina64 ---

21 stron: « < 3 4 5 6 7 8 9 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.