Wersja do druku

20 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Szyszko, Ty szyjesz od miesiąca a ja od miesiąca się zabieram za szycie . Także wolę raczej samodzielne wykroje niż z pism.
Idziesz jak burza. Po kursie to dopiero będzie się działo :D:D
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
bardzo sie ciesze z kursu. dość drogi jest i mam nadzieje ze na nim naprawde sie duzo naucze...

Ola a ty zabieraj sie zaszycie :) do roboty i pokaż swoje prace :D:rotfl:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Od miesiąca?! I już tak ładnie?! O żesz! I jeszcze z własnych wykrojów. No jestem pod wrażeniem, nie ma to tamto
________________________________________________________
http://magdiczka.blogspot.com - moje zmagania z blogowaniem i szyciem ;)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Jestem pod wrażeniem i dołączam do grona "zdziwionych", że szyjesz tak krótko a tak efektywnie :) Bardzo ładne ciuszki! :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Szyszka nie nadążę!!!Taka ilość w jeden miesiąc MOŻNA????MOŻNA...
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
myslicie ze taki kurs mi duzo da?
to jest opis kursu...


SZYCIE RĘCZNE:

nauka szycia ręcznego: fastryga, ścieg pętelkowy i za igłą
sposoby przyszywania: zatrzaski, haftki, gumki, itp.
zapoznanie się z rodzajami dodatków krawieckich i pasmanterią
ROLA ODZIEŻY I JEJ FUNKCJE:

Ogólne wiadomości o modzie.
Dobór fasonów do typu sylwetek. Dobór kolorystyki do typów urody.
Style w ubiorze – jak korzystać z katalogów mody.
NAUKA SZYCIA NA MASZYNIE
Budowa maszyny, nauka nawlekania nici i ustawiania ściegu
Nauka obsługi maszyny wieloczynnościowej, podstawowe ściegi maszynowe, nauka wykonywania ściegów na materiale
Zakładanie nici, igły, bębenka, nawijanie nici właściwy dobór odpowiednich nici i igieł w zależności od rodzaju tkaniny
Technika szycia innymi ściegami niż podstawowe na przykładzie prostych wykrojów np. obrusu, serwetki, paska, prostego woreczka itp.
Wykonywanie podstawowych elementów jak np. wszycie zamka zwykłego i krytego, wszycie kieszeni nakładanej z patką i z wypustkami, wyszywanie dziurki maszynowe, wszywanie gumy do ubrań, zakładki plisy, szycie rozporka, kołnierzy, – nauka wszywania koronek, wkładów barkowych, tasiemek, naszywanie koralików, dżetów, futerek sztucznych, lamówek (podkoszulek, spódnica, żakiet, sukienka). itp.
MATERIAŁOZNAWSTWO:

Ogólne wiadomości o tkaninach i ich rodzaje.
Właściwości poszczególnych włókien
Zastosowanie odpowiedniej tkaniny dla konkretnych typów odzieży.
Budowa tkaniny, sploty.
SZYCIE WYROBU Z WYKORZYSTANIEM GOTOWEJ FORMY:

Praktyczna nauka zasad zdejmowania miary na manekinie i na osobie.
Nauka podstawowych zasad korzystania z gotowych form
Przygotowywanie szablonów, nauka krojenia
Szycie spódnicy i /lub spodni, przygotowanie do miary, miara, wszywanie zamka, wykańczanie
POPRAWKI KRAWIECKIE:

skracanie spódnicy, rękawów, żakietu
zwężanie, poszerzanie
nauka wykorzystywania flizeliny
sposoby wykańczania
Uwaga: poprawki wykonywane na własnej garderobie.



KONSTRUKCJE FORM ODZIEŻOWYCH

Nauka samodzielnego przygotowywania wykrojów na podstawie wybranych przez uczestników form odzieży:

sporządzenie szkicu odzieży
stworzenie siatki konstrukcyjnej
wykreślenie form odzieżowych
modelowanie podstawowej formy odpowiednio do wybranego projektu
stworzenie szablonów
KROJENIE -Nauka prawidłowego układania form na tkaninie: kierunek ułożenia formy, ułożenie elementów, obrys szablonu, wycięcie wykroju, przygotowanie dodatków flizeliny, guzików, nici itp.
Nauka podstawowych zasad łączenia i szycia poszczególnych elementów wykroju, fastrygowanie elementów, przymiarki, poprawki, zszywanie elementów, prasowanie, podklejanie flizeliną, marszczenie, zasady szycia po odpowiedniej stronie materiału, regulacja długości ściegu i naprężenie nici w zależności od rodzaju szytych fragmentów i elementów odzieży wybranego fasonu,
Wykańczanie odzieży nauka zasad podwijania maszynowego i ręcznego krytego, obszywania ozdobnego i obrzucania, prasowanie gotowej odzieży.
Nauka podstawowych zasad prawidłowego prasowania


Nauka szycia
- spodni
- bluzek
- sukienek

- szycie sukni wieczorowej i /lub fantazyjnej ( wykorzystanie modelowania przestrzennego)

- nauka szycia płaszcza z podszewką i /lub żakietu
W trakcie kursu przekazywania będzie także wiedza z zakresu materiałoznawstwa, nazewnictwa odzieżowego, stopniowania odzieży, stylów w modzie, korygowania wad sylwetki ubiorem oraz właściwego doboru kolorystyki .

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A możesz napisać ile tygodni trwa i jaka jest jego cena??? Stacjonarne?
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
9 zjazdów weekendowych. Sobota i niedziela po 12 h na zjazd czyli wychodzi ponad 100h
cea 2tys

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niech się wypowiedzą dłużej szyjący co do zawartości kursu, ale mi się podoba, jest wszystko co na start trzeba. Powodzenia tylko życzyć :)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
czekam z mega niecierpliwością... jeszcze dwa weekendy i nastepny :))) dam znac oczywiscie jak idzie

20 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.