Wersja do druku

154 strony: « < 100 101 102 103 104 105 106 > »

Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Tak na moje oko to jest plusz, albo aksamit.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Nie tylko Tobie się wydaje że dekolt ten jest na duży biust!Mam na to potwierdzenie jednego ze znawcy tematu:)Zapytałam sponsora gazety cóż sądzi o tym modelu i o proponowanych przeze mnie przeróbkach, od razu powiedział że przeróbek nie rozumie, ale duży biust tutaj musi być. Wiec jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką takiego to się pokuś, bo jak nieznający się facet wygłasza taką uwagę to musi być to prawda i będzie za-jedwabiście wyglądać.
Materiał zaproponowany w Burdzie z początku trącił mi starymi aksamitnymi( lub pluszowymi własnie-dziękuje Zibiaszu) ciuchami w stylu pseudo-goth które wyprzedają na allegro, ale przekonałam się do tej czerwieni wszak na Allegro sprzedają te ciuchy w kolorach spranej czerni.A ta czerwień jest bardzo ładna.
Ciekawa jestem czy komuś (może Tobie Enigmo?) wpadła w oko ta kurteczka?


Lili

--- Ostatnio edytowane 2013-07-30 11:45:10 przez Lili the Little Dragon ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Lili the Little Dragon napisał w dniu 2013-07-30 11:42:04:
Ciekawa jestem czy komuś (może Tobie Enigmo?) wpadła w oko ta kurteczka?
Mi wpadła... tylko póki co wybijam ją sobie z głowy jako że musiałabym kolejne zakupy materiałowe zrobić.
Zauważyliście że w tej Burdzie wyjątkowo dużo jest wykrojów trudnych - w tym znaczeniu że ocenionych na trzy kropki?
________________________________________________________
http://sewquest.blogspot.com - wyzwanie rzucone samej sobie :-)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Lili, czyli ta sukienka jest stworzona dla mnie:-D kolor też mi się bardzo podoba, taka winna czerwień to jest to co lubię:-) Kto wie, może kupię dzisiaj coś na ta kiecuszkę. Miałam co prawda kupić materiał na cos innego, ale zaostrzyłaś mi apetyt:-P
Kurteczka też mi się podoba, ale to juz bardzo, bardzo wysoka szkoła jazdy. Nawet nie brałam jej teraz pod uwagę. Nie dość, że materiał dość drogi (skóra) to jeszcze mam za małe umiejętności:-( Może za jakiś czas:-)
Lili the Little Dragon napisał w dniu 2013-07-30 11:42:04:
Ciekawa jestem czy komuś (może Tobie Enigmo?) wpadła w oko ta kurteczka?
Zauważyliście że w tej Burdzie wyjątkowo dużo jest wykrojów trudnych - w tym znaczeniu że ocenionych na trzy kropki?

Rzuciło mi się to w oczy. Pierwsze kilkanaście wykrojów mają opis "trudny", nawet powiedziałam mężowi, że nie ma nic dla mnie:-(
Avatar użytkownika
Świeżynek
Lili, czyli ta sukienka jest stworzona dla mnie:-D kolor też mi się bardzo podoba, taka winna czerwień to jest to co lubię:-) Kto wie, może kupię dzisiaj coś na ta kiecuszkę. Miałam co prawda kupić materiał na cos innego, ale zaostrzyłaś mi apetyt:-P
Kurteczka też mi się podoba, ale to juz bardzo, bardzo wysoka szkoła jazdy. Nawet nie brałam jej teraz pod uwagę. Nie dość, że materiał dość drogi (skóra) to jeszcze mam za małe umiejętności:-( Może za jakiś czas:-)
To się cieszę że tak nastawiłam Cię do tej sukienki. Uszyj,uszyj ja również z boża pomocą to zrobię i ciekawym co nam z tego wyjdzie:)
Z kurtki ciesze się tyle że po prostu mam jej wykrój-będzie na zaś.
Lili the Little Dragon napisał w dniu 2013-07-30 11:42:04:
Ciekawa jestem czy komuś (może Tobie Enigmo?) wpadła w oko ta kurteczka?
Zauważyliście że w tej Burdzie wyjątkowo dużo jest wykrojów trudnych - w tym znaczeniu że ocenionych na trzy kropki?

Rzuciło mi się to w oczy. Pierwsze kilkanaście wykrojów mają opis "trudny", nawet powiedziałam mężowi, że nie ma nic dla mnie:-(


Yep, z łatwych jest ta ,,szkoła szycia'', ale nie każdy ma ochotę uszyć sobie żakiet (taki jaki pokazują w tym numerze).
Mnie wczoraj zirytowała jedna sprawa, mianowicie zdjęcia modeli (konkretnie z lipcowego numeru-sukienka letnia, oznaczona jako łatwa).Ładne panie, ładny makijaż-niby wszystko jest dobrze, ale czy do cholery nikomu nie wpadło do głowo że skoro zwykle jest jedne zdjęcie danego modelu to dobrze by było żeby było przejrzyste?Żebym widziała czy mi się ciuszek spodoba, czy będzie pasować. A tutaj modelka rączki do góry podnosi, robi się jakiś nieokreślony wór i mogę sobie popodziwiać loki modelki.I chyba nie tylko z tą wypatrzona przeze mnie tak jest...
Lili

--- Ostatnio edytowane 2013-07-30 12:48:45 przez Lili the Little Dragon ---

--- Ostatnio edytowane 2013-07-30 12:49:34 przez Lili the Little Dragon ---

--- Ostatnio edytowane 2013-07-30 12:50:26 przez Lili the Little Dragon ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Lili, ale niby ten żakiet co jest w zakładce "szkoła szycia" też opisany jest jako "trudny". I bądź tu mądrym:-/
Z tego co zdążyłam zauważyć to na niektórych zdjęciach ważniejsza jest modelka, a nie dany ciuszek.
A niektóre stylizacje to w ogóle mnie odstraszają (na przykład "sukienka pensjonarki").
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Musicie się, dziewczyny, wytrawić ;-) Wytrawna krawcowa nie ogląda zdjęć, a skupia się na rysunkach technicznych :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Enigmano nie spojrzałam dokładnie pisząc o żakiecie i teraz dopiero przestudiowałam ,,szkolę'' z tego numeru.Trudny faktycznie, widać musimy się uczyć szyć trudne od razu.Albo przegapiałyśmy te łatwe lekcje (ja z majowej mam jak na razie lekcje prostych, typowo letnich spodniach)
Czekam na wypłatę bo nie mam sensu dziś ruszać do hurtowni skoro bieda.Jak sobie kupisz na tą czerwona materiał to się podziel wiedzą jaki:)
Nie wiem dokładnie o której sukience pensjonarki mówisz, ale jeśli ot tej co myślę to jedno słowo mam na nią-mehhhh. Nawet ładniutka modelka wygląda tam jak trupek w worku.

Musicie się, dziewczyny, wytrawić ;-) Wytrawna krawcowa nie ogląda zdjęć, a skupia się na rysunkach technicznych :-)

Ania


Chyba tak faktycznie być musi, ale zanim do tego dojdzie będę sobie ustawicznie marudzić, chyba że znasz jakieś magiczne przyśpieszacze wytrawiania?

Lili

--- Ostatnio edytowane 2013-07-30 17:20:55 przez Lili the Little Dragon ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Musicie się, dziewczyny, wytrawić ;-) Wytrawna krawcowa nie ogląda zdjęć, a skupia się na rysunkach technicznych :-)

Ania
Będzie ciężko:-( Chociaż pewnie do zrobienia, za jakiś czas:-D
Lili, o sukienkę pensjonarki to chodziło mi o numer 109. Wczoraj przegladałam jeszcze Burdę i wpadła mi w oko koronkowa sukienka w kolorze szarym (nr 116B), oczywiście domyślam się, że musiałabym ją lekko skrócić. Na jakąś specjalną okazję jak znalazł:-D
Byłam wczoraj w hurtowni i kupiłam materiał na czerwoną sukienkę. Wzięłam wiskozę, mam dwie sukienki z tego materiału i jestem bardzo zadowolona. I nawet dobrze mi się ja szyło. Widziałam jeszcze piękną butelkową zieleń, tylko własnie to był aksamit, a ja nie chciałam takiego materiału. Ale kolor był przepiekny i kto wie, czy nie wrócę po niego, bo myślę, że ta kiecka ślicznie by wyglądała.

--- Ostatnio edytowane 2013-07-31 06:55:57 przez enigma ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tego co zdążyłam zauważyć to na niektórych zdjęciach ważniejsza jest modelka, a nie dany ciuszek.
Tak i na przykład masz w Burdzie zdjęcie spódnicy a modelka siedzi i jeszcze trzyma rękę na nodze - i to jest jedyne zdjęcie w gazecie. Albo spódnica jest w połowie ucięta bo się zdjęcie skończyło. Ostatnio szukałam spódnic stąd moje żale :-)

Musicie się, dziewczyny, wytrawić ;-) Wytrawna krawcowa nie ogląda zdjęć, a skupia się na rysunkach technicznych :-)


Dobrze że są te rysunki techniczne to chociaż mniej więcej widzę jak to może wyglądać, ale przyznam że mi chwilami wyobraźni ciągle nie starcza i zdjęcie bywa pomocne.
________________________________________________________
http://sewquest.blogspot.com - wyzwanie rzucone samej sobie :-)

154 strony: « < 100 101 102 103 104 105 106 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.