Wersja do druku

154 strony: « < 99 100 101 102 103 104 105 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No się tak zdenerwizowałem, że postanowiłem Wam pokazać moje projekty sprzed 30 lat.
Są chyba celniejsze, niż te z Burdy...
Spodziewam się, że wiele z Was się nie zgodzi i wywiąże się dyskusja:)
Nie oszczędzajcie mnie i jedźcie po całości! Po to, kurna, jest forum! No nie? :)
Ponieważ są to projekty z lat '80 - to faktycznie, esencja Dynastii, która dla wielu była ekstraktem ówczesnych trendów modowych. Bardzo mi się podobają, od strony technicznej również. Nie jest to tożsame, że pasowałyby do mojej dzisiejszej figury. Nawet te trzydzieści lat ogromnie wywatowane ramiona nigdy specjalnie mi się nie podobały...

Co do obecnych wydań Burdy - no cóż, degustibus non disputandum est...
Avatar użytkownika
Administrator
Mnie się podoba najnowszy numer. Jest o czym myśleć. :)

Zbychu, który model cierpi na pomieszanie stylów?
Chodzi o tę sukienkę - jak to Ola kiedyś trafnie nazwała - dla Amiszów.
Te falbany w formie V wrócą niedługo z wielkim przytupem. Już widać takie znużenie przykusymi i ciasnymi ciuchami, że w ramach odreagowania wrócą te poduchy w ramionach i falbany. Najpierw jednak przemaszerują przez świat zbluzowane góry, podrzucone luźnym paskiem na biodrach. Tak przewiduję.
Ta sukienka jest skopana przez dodanie falbany na dole. Bez niej byłaby bardziej "jednorodna", w stylu wiktoriańskim.
I jeszcze te naszyte po wierzchu gacie barchanowe... No tragedia! To jest zwyczajnie brzydkie. A mogło być ciekawie...
Susanko, o niej myślałaś?

Hehe czyli dobrze wytypowałam :D
Ta sukienka wybija się na tle pozostałych propozycji Burdy, jakaś taka "ni z gruchy ni z pietruchy" - odstaje nie da się ukryć i w ogóle nie podoba mi się.
A co do projektów to ja z kolei nie odniosłam wrażenia, że są bardzo stare :> Powiem więcej: założyłabym kilka z nich teraz :) Świetnie rysujesz :tak:
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zibiasz jak Ty ładnie rysujesz :-) Nie ma co jechać.

I jeszcze te naszyte po wierzchu gacie barchanowe... No tragedia! To jest zwyczajnie brzydkie. A mogło być ciekawie...

Tak, ta sukienka to istny dramat, ale jak mi o barchanach powiedziałeś, dopiero teraz zauważyłam i nie mogę przestać widzieć majtek jak na nią patrzę... całą mi się teraz taka bieliźniana wydaje :-)

Burda dotarła do mojej skrzynki w czwartek, jednak nie jest to taki dramat. Znajdę coś dla siebie, jest nad czym się zastanawiać.
Podoba mi się ten zestaw:
Jest jedna czy dwie bluzki które wyglądają nieźle. Numer lepszy od lipcowego.
________________________________________________________
http://sewquest.blogspot.com - wyzwanie rzucone samej sobie :-)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No to ja się wyłamię, bo uważam, że ta biała sukienka jest bardzo dobra, przemyślana i harmonijna.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mi też się biała podoba. Pole do popisu do własnych inwencji. Co za problem zmienić kształt spódnicy, usunąć falbanę, albo nawet dodać jeszcze jedną? Poza tym - wystarczyłby nieprzejrzysty materiał... Natomiast uszyta z materiału w kratkę - byłaby fajną, kowbojską kiecą.

W ogóle - to są modele w stylu "Downtown Abbey", jak piszą na niemieckiej stronie Burdy, a serial bardzo mi się podobał :-) Stąd ta wyciągnięta sylwetka i akcentowanie obniżenia linii stanu i bioder.

Podobają mi się płaszcze ze stójką, czarny żakiet /106/ jest odlotowy, sukienki 116, bardzo ciekawy krój bluzki 131, fajny kardigan 135...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mnie się akurat biała w tej stylizacji zupełnie nie podoba, ale zgadzam się z Anią i Aire, że:
-jest o czym myśleć
-można przerobić i uzyskać inny, zaskakujący i ciekawy efekt
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Mi też się biała podoba. Pole do popisu do własnych inwencji. Co za problem zmienić kształt spódnicy, usunąć falbanę, albo nawet dodać jeszcze jedną? Poza tym - wystarczyłby nieprzejrzysty materiał... Natomiast uszyta z materiału w kratkę - byłaby fajną, kowbojską kiecą.

W ogóle - to są modele w stylu "Downtown Abbey", jak piszą na niemieckiej stronie Burdy, a serial bardzo mi się podobał :-) Stąd ta wyciągnięta sylwetka i akcentowanie obniżenia linii stanu i bioder.

Podobają mi się płaszcze ze stójką, czarny żakiet /106/ jest odlotowy, sukienki 116, bardzo ciekawy krój bluzki 131, fajny kardigan 135...

Ania
Mnie też się ten serial podoba ale jakoś za bardzo nie widzę nawiązania. Kreacje w serialu są wytworne, kunsztowne, eleganckie a to jakieś takie bieliźniane nie wiadomo co :-S Mozę chodziło im bardziej o strój pokojówek? Hmmm.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wytworność kostiumów wynikała chyba głownie z kunsztowności wykończenia - te hafty, koronki, aplikacje... Któż by się w takie coś teraz bawił? ;-)

A sukienki z tego zdjęcia? Gdyby odjąć kapelusze, fryzury, rękawiczki itp - powiedziałoby się, że nudne torbiszony...



Dałam się Burdzie złapać... Na ich stronie jest "Downtown", dzwoniło mi w głowie, że powinno być "Downton", no ale powieliłam za nimi...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Oj czytam teraz że nie ja jedna dałam się złapać na inspiracje serialem ,,Downton Abbey''! Tyle mojego szczęścia że nie ja płaciłam za gazetę, raczej ją wyłudziłam.
Inspiracji serialem widzę troszkę, ale nie tak jak się spodziewałam trzymając gazetę w łapce.W sumie ciężko się dziwić-Czeremcha ma racje pisząc:
Wytworność kostiumów wynikała chyba głownie z kunsztowności wykończenia - te hafty, koronki, aplikacje... Któż by się w takie coś teraz bawił? ;-)

Nie dano wszystkich tych klimatycznych bajerów, bo ludność mogłaby nie podołać wyzwaniu i nie umieć uszyć, co przełożyłoby się na niechęć do gazety. Albo taką wizje miał Pan Projektant i basta!
Rozumiem to wszystko,ale ja tam wołałbym mieć niezwykle trudny, a piękny model który zachęcałby mnie do prób uszycia.
Z tego numeru jutro popróbuje powalczyć z tą czerwona, prostą, atłasową sukienką.

Chciałabym ją trochę zrobić pod siebie-dopasować bardziej w tali i skrócić bo wszystkie te model są dla mnie zwyczajnie za długie.Albo mnie się wydaje ze będę wyglądać w nich jak w worze.

Lili



--- Ostatnio edytowane 2013-07-29 23:05:23 przez Lili the Little Dragon ---

--- Ostatnio edytowane 2013-07-29 23:06:30 przez Lili the Little Dragon ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Lili, mi tez wpadła w oko ta sukienusia, głównie chodzi mi o ten dekolcik, który by ładnie podkreślał duży biust (tak mi się wydaje). Niestety podwyższony stan nie jest dla mnie, a przerabianie wykrojów to jeszcze dla mnie wyższa szkoła jazdy.
No i materiał wybrałabym inny, chyba coś gładkiego.

--- Ostatnio edytowane 2013-07-30 09:29:00 przez enigma ---

154 strony: « < 99 100 101 102 103 104 105 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.