Wersja do druku

10 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jak się przyjrzeć ,to akurat na pierwszym zdjęciu ,przy stopce do zamków krytych ,nie ma znaczka "für IDT™"


--- Ostatnio edytowane 2012-05-09 23:19:29 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Masz rację ;( no trudno
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam Pfaffa Expression 3.0 :)

Rzeczywiście, do ściegów ozdobnych nie ma transportu IDT. Do zwykłych zamków mam stopkę - jest z IDT, do krytych nie mam :(
O stopki się kiedyś dowiadywałam - od 50 zł w zwyż. Nie pasują inne stopki standardowe (może w tej Ambition jest inaczej?) - bo ma szerszy ten trzpień, gdzie się je "wklikuje" ;). Nie pasują szpuleczki do bębenka - trzeba kupić Pfaffoskie (cena nie jest wyższa, ale serwis przysłał mi raz szpuleczki od innego modelu i znów czekałam aż mi zamówią i sprowadzą do mojej maszyny).

Mam też overlok Pfaffa. Obie maszyny świetne !!!

Z dzisiejszego punktu widzenia: maszyny świetne, ale dziś wybrałabym jakieś bardziej popularne. Łatwiej kupić osprzęt, nie trzeba szukać informacji co i jak na anglojęzycznych stronach, można kupić stopki i inne rzeczy wkładając do koszyka i mieć za kilka dni, a nie za kilka tygodni :szok:

Serwis w Krakowie (razem z husqvarną) - lekki koszmar ;)

Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć, to pytaj - bo akurat do tego działu nie wchodziłam dość dawno :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki, że się odezwałaś :)
No, generalnie serwis mnie martwi. Gdybym chciała postawić na serwis, to powinnam kupić Janome i wtedy zero zmartwień, akcesoria na wyciągniecie ręki (pomijając, że większość takich, które chciałam, już mam).

Ale w takim budżecie, jaki sobie założyłam, kupując janome musiałabym zrezygnować z IDT i dłuższego ramienia. Obie rzeczy na pewno bym wykorzystywała, bo teraz mi ich brakuje.

Hmmm, ale można szyć ściegi ozdobne zwykłą stopką z IDT? Doczytałam, że to możliwe (na http://sewing.patternreview.com/, notabene świetny portal). Bo to chyba kwestia, czy z idt można szyć do tyłu.

Expression 3.0 przepiękna maszyna. Też się nad nią zastanawiałam, bo ma ściegi 9mm. Ale ta cena :D
Wiolu, a Ty kupowałaś swoją stacjonarnie, czy zamawiałaś przez internet?
Mnie w sumie chcą sprowadzić maszynę do sklepu, ale z zastrzeżeniem, że mam ją kupić :P Więc się zastanawiam, czy nie lepiej kupować przez internet, bo wtedy przynajmniej mam 10 dni na zwrot. :P



Ech, moją aktualną maszynę (janome 525s) wybierałam 2-3 dni, kupiłam w Eti i od 4 lat nie mam z nią najmniejszych kłopotów. A tu nagle mam problem ;)))

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moja też na zamówienie - wpłacałam zaliczkę (internetowo) i mi ją sprowadzili.

Co do ściegów i stopek.
Masz 2 rodzaje stopek: zwykłe i z wycięciem z tyłu stopki na IDT.
Do ściegów ozdobnych akurat jest bez wycięcia. Do innych ściegów jest z wycięciem.
Możesz na zwykłej stopce + IDT szyć ściegi ozdobne - to nie przeszkadza zbytnio (czasem tak szyję jak zapomnę odłączyć IDT :rotfl: )

Generalnie ten IDT to chyba do tego by lepiej ciągnąć materiał. W ozdobnych nie jest to potrzebne. Wystarczy mieć podklejoną tkaninę i pięknie ściegi ozdobne wychodzą.

Pewnie filmiki oglądałaś już ;)
http://www.pfaff-polska.pl/2207.html

A instrukcję w j.angielskim będziesz miała? Ja bym nie dała rady z angielskiej :p

--- Ostatnio edytowane 2012-05-15 13:27:25 przez Wiola99 ---

--- Ostatnio edytowane 2012-05-15 13:28:05 przez Wiola99 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja już mam instrukcję :rotfl: Po angielsku. Można ją ściągnąć za darmo ze strony VSM Group. Musiałam przejść przyspieszony kurs słownictwa krawieckiego, ale udało mi się ją przewertować od dechy do dechy - fajna lektura do tramwaju :D
Ale z maszyną to chyba dadzą polską. Oby :D

Filmik zaliczyłam :D

A jeśli mogę Cię jeszcze pomęczyć - czy mogłabyś ocenić jakość ściegów w swoim Expression? Czy one faktycznie są ładniejsze niż w innych maszynach?



________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak Ci się nie spieszy bardzo, to po niedzieli bym Ci zrobiła próbki z moich maszyn :D
Teraz próbuję uszyć coś na chrzciny dla siebie (a jestem chrzestną ;) )

Ale ściegi ma ładne! Ma jeden taki, który mi się szczególnie podoba - jakby krzyżykami wyszywany. Piękny.
A te ściegi to nawet na lewej stronie wyglądają ekstra! :D

A jeszcze o instrukcji - ja się kiedyś pytałam o Pfaffa Performance (http://www.pfaff-polska.pl/126.html kocham ją miłością nieodwzajemnioną niestety ;) ) - czy by mi sprowadzili - odpowiedzieli, że tak, ale instrukcja będzie po angielsku, bo im się nie opłaca dla jednej maszyny tłumaczyć :zly:
Także dopytaj się w razie czego :)

Ale byłoby fajnie jakbyś kupiła, bo w końcu miałabym z kim o Pfaffie pogadać, bo niestety nikt takiej nie ma ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pfaff Performance też mi wpadł w oko :angel:
Nie no, pewnie, po co tłumaczyć instrukcję dla jednego klienta, a nie wpadli na to, że gdyby normalnie wrzucili ten model do dystrybucji to może znalazłoby się jeszcze kilku:/
Na przykład ja :> a tak, to boję się nawet zapytać o cenę :rotfl:

O mamo, skoro te ściegi wyglądają dobrze nawet po lewej stronie, to rewelacja!
Mnie się nie spieszy, miałam plany, żeby kupić maszynę przed końcem czerwca - potem wyjeżdżam do Szwecji. Ale możliwe, że przełożę zakup nawet na jesień. Póki co mam na czym szyć.


Ech, pfaffy wyglądają na takie fajne maszyny, czemu są niepopularne? Starszy, mechaniczny model też bym chętnie u siebie widziała. Rozejrzałam się po necie i ich renoma jest naprawdę duża.

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Bo to są najlepsze maszyny jakie są! Mercedesy!
Ale niestety cena jest adekwatna do jakości, a wiadomo jak u nas z kasą jest :(

Nawet na szpuleczkę jak się nawija nić, to tam jest najpierw taki mniejszy ogranicznik i tam się nawija, a potem na całą szpuleczkę. Dzięki temu podczas szycia nitka z bębenka jest wykorzystana do ostatniego milimetra. A jak się skończy to nic się nie ciągnie, nie jest luźne. Zaczynasz po prostu szyć odrobinę wcześniej (żeby złapać to miejsce, w którym skończyła się poprzednia nić) i szyjesz dalej.

Kiedyś szyłam poduszkę i pierwszy raz w życiu pikowałam lotem pszczoły/trzmiela. Chodzi rewelacyjnie, a naczytałam się trochę, że dziewczyny miały z tym problemy. No i w ogóle kocham ją miłością WIELKĄ. Szkoda, że nie miałam kasy na wyższy model 4.0, bo tamten ma obcinanie dolnej nici, wskaźnik kończącej się nici w bębenku i stopkę podnoszoną kolanem, no i więcej ściegów ;) , ale była chyba o 1500 zł droższa :beczy:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oj, piękne te expressiony, ale faktycznie za 4.0 to już chcą konkretna kasę. Z drugiej strony jako jedyni mają chyba ściegi 9mm. A nie, jest jeszcze Singer Quantum L-500 http://arkaagd.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=129&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=64, ale to brat bliźniak maszyny Pfaffa Smarter by Pfaff http://www.smarterbypfaff.com/us/14.htm
:rotfl:

Swoją drogą Smarter też ciekawa maszynka, w Polsce chyba niedostępna, ale może udałoby mi się ją kupić w Szwecji za jakiś czas, gdybym się zdecydowała.

A z tą drożyzną to ciekawa sprawa. Ludzie nie wahają się wydawać pieniądze na rzeczy o wiele mniej przydatne a kosztujące podobne pieniądze. Przykład - telewizory. :)
U nas w Polsce i tak maszyny do szycia są chyba najtańsze w Europie. :)
________________________________________________________

10 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.